• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nevidim razlog zašto bi poginio s tim cjepačem jednostavno je da nemože biti jednostavnije
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
i ja sam isto isprobavao sa tim svrdlom,istina da mi je malo preslab motor al meko drvo moze cijepat,i ne cjepam metrice nego od 40-50 cm duzine i nemoze se bas nista dogodit ako ispod svrdla imas navaren flah da ti ne moze podvuc komad
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Nisam nikada vidio svrdlo uživo kako radi ali sa ovim što imam sam zadovoljan.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
pravio sam kalač sa borerom i tada vidio da mi je 1,5 kw preslabo,ovaj vikend je punac kupio hidraulični cjepač za cjepanice pa sam ga odlučio probati,evo iskustva;
sve komade dužine 350 mm i promjera 300 mm procjepi bez problema izuzev panjeva koje sam morao podbaciti da oštrica ne ide cijelom visinom i onda je sve ok,motor je 1,5 kw i mala hidro pumpa,pritisak 4 t,drvo mi treba za pušnicu i rakijski kazan,cca 8m i mislim da za osobne potrebe je ovo sasvim dovoljno


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Čist solidno izgleda a i ta buva s kvrgom dobro ju cijepa, neka dobro služi.
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
@ Mataz čija je ovo proizvodnja kalača?

to je moj otac kupovo.kupio je to u viriju prije jedno 5 godina..sad neznam koja je marka.jel nikad nisam gledo a neznam jel piše na njemu.al ga preko zime ni nekoristimo.stojimi kod ujaka a on je oko 20km od mene pa neznam kad cu ic da vidim.sad samo izvlacimo klade i to. ni otac se nesjeca...platio ga je za gotovinu 2700kn..
 
V

Vjerni983

Guest
Pa tak im je i sad cijena. Radi ih jedan tip tu kod mene. Al ovaj tvoj mi ima malo masivniju ovu nogu na koju se oslanja drvo pa zato pitam
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Nisam znao da ima i ova tema, pa da vam pokažem što sam ja napravio prije dvije godine . Prije ga je pokretao kardan ali mi je stalno bio spor jer je pumpa klipna , međutim ove godine sam kupio trofazni motor s rotacionom pumpom za 1000 kn i sad radi zadovoljavajuće iako bi moglo još malo brže . ima još slika ali drugom prilikom , POZDRAV SVIMA.....:partyman:



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Jel ima kakvih podataka na pumpi protok, proizvođač, koliko klipova, koliko kuna?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pumpa je s tri klipa neznam za protok i proizvođaća znam da je dizala one kontejnere za smeće na tamić . Inaće je odlična ali meni spora a cjena je bila 700 kunića.:finga:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pumpa je s tri klipa neznam za protok i proizvođaća znam da je dizala one kontejnere za smeće na tamić . Inaće je odlična ali meni spora a cjena je bila 700 kunića.:finga:
To je pumpa prve petoletke, protoka 27 ccm .
I puno si dao za nju:finga:
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Fala wwuki, netko cijeni više, netko manje, (meni je isto čovjek rekao za klipnu 100 eura) da se nać i povoljno ako se skine s nekog stroja al treba vremena a i benzin košta.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Fala wwuki, netko cijeni više, netko manje, (meni je isto čovjek rekao za klipnu 100 eura) da se nać i povoljno ako se skine s nekog stroja al treba vremena a i benzin košta.
Pa neš je skidati na benzin
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Zanima me na koliko okretaja se može vrtjeti zupčasta hidro pumpa. Napravio sam kalač i htio bi još složiti multiplikator da ne bude prespori pa me zanimaju okretaji. Na pumpu sam stavio izvod kardana na kojeg ću staviti još remenicu tako da mogu pumpu tjerati sa elektromotorom i sa traktorom.
Da li se smije vrtjeti na 1400 okretaja pa da napravim 1:1 prijenos sa motora i 1:3 prijenos s traktora?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
1400 joj taman , multiprikator za traktor napravi min 6:1 , nema potrebe da traktor radi na punom gasu da bi imao isti ućinak kao preko EM .
Oprez! ..ne može svaka pumpa biti pogonjena preko remena (ako je remenica direkt na vratilu pumpe )
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ležajevi nisu predviđeni da podnose aksijalne sile!
Vidi se na pumpi kakva je.A od čega ti je ta pumpa?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zašto, što se događa?
Kako znati koja može a koja ne?
Kod izlaznog vratila mora imati kuglični ležaj , obično je kučište zadebljano na tom djelu , sve ovisi kakva je konstrukcija i koji je prizvođač.
puki22 remen daje radijalno opterečenje vratila
 

Najnoviji postovi

Na vrh