• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Naravno da mozes napraviti da se motor vrti u obe nasoke, samo ti treba soodvetni prekinuvac(salter)...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
da,to istina...
eh da ja radim na cnc-u za zeljezo onda to nebi bio nikakav problem al radim na cnc-u za drvo...
al cu probat tako kao sto ti predlazes,napravit cu drugi navojno svrdlo da bude siljastije i s manje navoja,a ovaj ide definitivno na kardan...
palo mi je na pamet-bi li bilo moguce da s salterom slozim da mi se motor moze vrtit lijevo i desno pa da s motorom mogu odsrafit svrdlo iz drva,ili bu to za motor pre tesko!?
ZJ-necu prodavat motor jer imam doma par strojeva za obradu drveta pa da imam u rezervi u slucaju ak koji krepa na stroju
Dobro onda. Samo, prije ti bu strunul nego kaj ga buš upotrijebil ;)
 
V

Vjerni983

Guest
Haha al ga mačka tambura..al to su nekakva mekana drva! To baš nebi išlo u kvrge:finga:
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
hvala mrcina007,to meni treba sam moram vidjeti kolka je cijena za tu sklopku pa cu je vjerojatno naavit
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Nisam znao da ima i ova tema, pa da vam pokažem što sam ja napravio prije dvije godine . Prije ga je pokretao kardan ali mi je stalno bio spor jer je pumpa klipna , međutim ove godine sam kupio trofazni motor s rotacionom pumpom za 1000 kn i sad radi zadovoljavajuće iako bi moglo još malo brže . ima još slika ali drugom prilikom , POZDRAV SVIMA.....:partyman:



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
kupite si cjepač koji ima svrdlo učinak je strašan nema se šta pokvariti i najbitnije možeš raditi na neravnom terenu
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
kupite si cjepač koji ima svrdlo učinak je strašan nema se šta pokvariti i najbitnije možeš raditi na neravnom terenu

Možda i ima učinak na metricama ali kad se cjepaju sitna (izrezana) drva onda je sporo.
 
V

Vjerni983

Guest
Jel neko ima kakva iskustva s onim cjepačem iz Bauhausa? Zove se Herkules i košta 1400 kn. Zanima me jel to valja kaj
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
koliko stisne, 5-6T? to možeš za kratka drva, al bez ijedne kvrge ili čvora. kolko znam ti klipovi rade na uvlačenje, jel? imaš jednu brtvu više, koje trpi... meni se to osobno ne sviđa...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nisam nikada radio sa hidrauličnim ali s ovim sa svrdlom sam prezadovoljan inače godišnje napravim oko 600 metara drva
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nije sporo možeš si navariti komad profila kod svrdla i cjepaš izrezana drva na sjedeć na ler gasu traktora
 
V

Vjerni983

Guest
Piše da ima 4 tone pritisak...znači kak veliš bez kvrga mora bit drvo...A kaj se tiče ovih svrdla na traktor ja stalno s tim kalam i nema problema! Ove godine sam imal baš jebačke bukve za kalat i super su pucale da sam se sve začudil...Trojica smo dizali jednu kladu a 539 se davil ž njima...:lol::lol: :rolfer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh