• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Kaj ti misliš da bi ja po (u ovom slučaju pumpu) išel Žminj ili ju naručival odozdo :scratch
Veli momak da oni to dole prave, pa me samo zanimalo koji su to igrači kod nas se upustili u proizvodnju pumpi ;)
Ne, ne rade ti oni pumpe, već cilindre i cijele kalače. Pumpe koje sam videl na njihovim kalačima su slične onima na Gramipovim utovarivačima HU. Znači, reduktor koji se natiče na kardan. Komponente su im talijanske.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Ne, ne rade ti oni pumpe, već cilindre i cijele kalače. Pumpe koje sam videl na njihovim kalačima su slične onima na Gramipovim utovarivačima HU. Znači, reduktor koji se natiče na kardan. Komponente su im talijanske.
Pa znam da ne rade, ali je momak navel da rade pa.......
Mornari trebaju ribu loviti i kontinentalcima peneze u sezoni fektati, a ne delati :finga:
 
N

Neven 533

Guest
Kaj ti misliš da bi ja po (u ovom slučaju pumpu) išel Žminj ili ju naručival odozdo :scratch
Veli momak da oni to dole prave, pa me samo zanimalo koji su to igrači kod nas se upustili u proizvodnju pumpi ;)

a ti nezz mogu ti ja to sutra slikati da vidis malo ...
Mislim ipak je ovo tvornicki nema greske pa nezz jer sam sam znao posudivati cjepace dok se nije sabralo pa se kvarilo pucalo curilo ulje i tako i
Sto je najbolje automatski se sam vraca klip i moze podnijeti pritisak kada dode do kraja mozes drzati polugu dolje nece mu nista biti...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sto je najbolje automatski se sam vraca klip i moze podnijeti pritisak kada dode do kraja mozes drzati polugu dolje nece mu nista biti...
A kaj misliš da bi moj sam sebe rascjepal da ne pustiš ručku?:mrgreen:
 
N

Neven 533

Guest
A kaj misliš da bi moj sam sebe rascjepal da ne pustiš ručku?:mrgreen:

Nemam pojma ? Neki su radili ja posudio ako ne pustis ili kardan slomi ili lanac koma pa mi jednom rucka otpane a jedva ugasi i jedan kardan je stradao pa sam stavio od balirke onda je otkinulo lanac :rolleyess:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nemam pojma ? Neki su radili ja posudio ako ne pustis ili kardan slomi ili lanac koma pa mi jednom rucka otpane a jedva ugasi i jedan kardan je stradao pa sam stavio od balirke onda je otkinulo lanac :rolleyess:
I ti si radi toga misliš iš da je bolja opcija ako se pumpa nabije direkt na izlazno vratilo traktora ?
Sinek treba montirati i pravilno podesiti sigurnosni ventil .. a ne zaspati na ručki .
 
N

Neven 533

Guest
I ti si radi toga misliš iš da je bolja opcija ako se pumpa nabije direkt na izlazno vratilo traktora ?
Sinek treba montirati i pravilno podesiti sigurnosni ventil .. a ne zaspati na ručki .

ma ja sam kupio tvornicki cjepac sa svime kako treba pa me ne sekira .
Ima pritisak 16 ili 17 tona brz je ko vrag nigdje ulje ne curi i sve je novo tako da neznam dal se isplati raditi ga jer ispao me takav nov jeftinije nego da mi neko radi ili da kupim polovan al svatko ima svoje ako neko vecinu dijelova ima mozda mu se isplati raditi...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ma ja sam kupio tvornicki cjepac sa svime kako treba pa me ne sekira .
Ima pritisak 16 ili 17 tona brz je ko vrag nigdje ulje ne curi i sve je novo tako da neznam dal se isplati raditi ga jer ispao me takav nov jeftinije nego da mi neko radi ili da kupim polovan al svatko ima svoje ako neko vecinu dijelova ima mozda mu se isplati raditi...

a ima li ikako sigurnjak , jel ugradjen ?

BDW , kako znaš da je 16-17 tona ?
 
N

Neven 533

Guest
a ima li ikako sigurnjak , jel ugradjen ?

BDW , kako znaš da je 16-17 tona ?

oni govore specifikacije toliki pritisak ima pa tvornica su cjepaca samo se time bave koga zanima najbolje njih nazovete i cak boju birate hehe
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ok neka su oni fabrika , ali ja sam tebe pitao ?
 
N

Neven 533

Guest
ok neka su oni fabrika , ali ja sam tebe pitao ?

neznam sto ima zaboravio sam sto mi je tocno covjek rekao...
Ali pumpa moze izdrzat pritisak znaci da nista ne pukne do neznam sad tocno koliko tako da nema brige oko rada automatski vraca klip i pritisak je 16 ili 17 tona tako su rekli sad koga zanima najbolje ih nazvat da vam objasne
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
neznam sto ima zaboravio sam sto mi je tocno covjek rekao...
Ali pumpa moze izdrzat pritisak znaci da nista ne pukne do neznam sad tocno koliko tako da nema brige oko rada automatski vraca klip i pritisak je 16 ili 17 tona tako su rekli sad koga zanima najbolje ih nazvat da vam objasne

na ovo stvarno nemam komentar :(
 
N

Neven 533

Guest
na ovo stvarno nemam komentar :(

a velim ti najbolje nazvat njih pa pitati rekli su da jos do sada nisu imali kvara da savrseno radi ovdje su svi u Ogulinu pokupovali te cjepace i rekli da je super pa eto tako i mi kupili morat cu ga slikati ako kupim baterije
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
He he za cjepač imaš love, aza baterije nemaš da slikaš taj "super" cjepač ili samo reklamiraš neku "fabriku" :scratch :scratch
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ne, ne rade ti oni pumpe, već cilindre i cijele kalače. Pumpe koje sam videl na njihovim kalačima su slične onima na Gramipovim utovarivačima HU. Znači, reduktor koji se natiče na kardan. Komponente su im talijanske.

kad uhvatim vremena bacim koju sliku. Nino je dosta kalača u moj kraj prodao, većinom su ljudi zadovolljni.
-Jako malo opterečuje traktor,
-nije nešto pretjerano brz,
-sila cijepanja je možda nekih 10T, više sigurno nije,
-maximalna visina drva je 105cm...
- dosta je glomazan, kad ga digneš s poda viši je od kabine na zekanu 5211 - nespretno za vozit ga u šumu..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
kad uhvatim vremena bacim koju sliku. Nino je dosta kalača u moj kraj prodao, većinom su ljudi zadovolljni.
-Jako malo opterečuje traktor,
-nije nešto pretjerano brz,
-sila cijepanja je možda nekih 10T, više sigurno nije,
-maximalna visina drva je 105cm...
- dosta je glomazan, kad ga digneš s poda viši je od kabine na zekanu 5211 - nespretno za vozit ga u šumu..
Ma videl sam ih nekoliko.
 
N

Neven 533

Guest
He he za cjepač imaš love, aza baterije nemaš da slikaš taj "super" cjepač ili samo reklamiraš neku "fabriku" :scratch :scratch

a jbg nema se troskovi svadba uskoro pa jbg ostao svorc ....:rolleyess:
ne reklamiram fabriku bas me briga ja sam sebi kupio jer imamo centralno ostanes ber ruka dok iscjepas 60 meteri a uz to i baki radim drva i bratu dode do 100 meteri tako je tvornica rekla specifikacije ne lazem ja koga zanima neka zove i pita bas me briga
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
E moj nevene. Moraš ti još toga naučit....
Ja sam napravil svadbu i ONDA kupil vitlo ;)
A me razmeš!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
E moj nevene. Moraš ti još toga naučit....
Ja sam napravil svadbu i ONDA kupil vitlo ;)
A me razmeš!
I kaj očeš reči da zato sad imaš za baterije :finga:
 

Najnoviji postovi

Na vrh