• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
za taj dio slovenije nije ni najmanji problem poć to zet s istre...

al ako je za mene neći mi trebati ja mislim ovu zimu ništa osim pile, bio uzet 10m drva na šumariju, a najbrže ovu sedmicu idem po još 10m ;)

a i pilit cu ova manja drva ovu zimu, tu i tamo koje veće ide na sjekiru...
nema se para više, hehe
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma nisi jedini s hrvatske istre ali oglas sam stavio čisto ako je tko zainteresiran za tako nešto a također sam taj oglas stavio i sa svrhom otvaranja očiju onima kojima su njuškalo i plavi svetinja....treba malo proširiti obzor
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
da da ma znam to, ja sam tako napisao za sebe... samo je problem šta će ti netko dosta uzeo za ići po to, ako se ide s kombijem recimo
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma kakav raspeti kombi, preklopiš siceve ili uzmeš kolegu koji vozi karavana...300kn za gorivo i razliku ostavite u nekom restoranu
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
neznam koliko je to veliko, uživo ja mislim da nisam to vidio, al ovako mi zgleda da neide baš u svaki karavan, al neznam ja... mislio sam da je veće
 
B

baksadj

Guest
zasto bi neke stavri radio dva puta, to je neprakticno, gubici u prijenocu i naravno cijena, a odnosi se na slijedece:
traktorom pogonjeni cjepaci imaju ubrzivac za pumpu jer vratilo enma dovoljna broj okretaja za pumpu, pa sad ako taj cjepac htio na struju onda bi opet morao snizavati broj okretaja sa nekim reduktorom, dakle nesto ubrzavamo , pa onda opet usporvamo, zato sam rekao odmah namjenski raditi cjepac na struju, jekr el. motori vec imaju odgovarajuci broj okretaja ili jios bolje hidroagregat gdje ima sve i rezervoar, el. motor, filetre, instalacija, neki cak imaju i rayvodnik, znaci samo nakacis crijeva na cilindar. neda mi se vise oko ovoga pisati, imam problem sa pumpom, jos mi niko ne odgovara, gdje je puknuti.:confused:
powershift znaš li koliko bi koštao takav hidroagregat? mislim novi da nije ispod 1000 evra ptotok 40l 140bar
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ti mozda govoris o novom hidroagregatu, ali sam iamo priliku da ij vidim po 200 EURA, istina nisam provjeravao u kakvom su stanju, ali su navodno bili ispravni, nije mu ni opcija da kupi novu pumpu koja je mozda nekih 250 EURA, plus rezervoar, plus el. motor, instalacija opet dođe na to kako si reako da kosta hidroagregat. Ali bit mog posta je bila da nije dobro traktorski cjepac raditi na struju zgog tog ubrzanja pa usporenja, nego je bolje raditi namjenski, pa bilo to sa hidroagregatom ili pumpa, motor rezervoar i ostalo sto ide.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
Meni ne preostaje drugo nego ovako cijepati jedno 10 metara imam :)

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=C9WDutpbJgE&feature=related[/YT]

ovo je jedan čovjek koji živi od mene 300m on sad snima za rtl i novu a ovo su on i neki njegovi snimali u ratu on je tad imao 23-24 godine i još puno takvih gluposti napiši na youtubeu lička plaža i ličani pale mješalicu

:rolfer: možda smiješno ali ipak pomaže

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=MD0cp3g6O78&NR=1[/YT]

ovo nije ni loša stvar bolje je od sjekire ali ne puno jedino će vako jednom i prsti naj...ti ako već i nisu još kad vako navuče kapu do ramena
ovo što on cijepa je neka jelovina ili smreka nebi on ovako lako cijepao grab osobito ovaj kod mene i to onaj koji raste u kamenu odnosno kršu gdje je kamen šupalj i žile od drveta se tu uvlače susjed ima imt 549 i krpanovo vitlo od 10-11 tona i kad dođe tvdo drvo sa kvrgom kardan se lomi doslovno raspada a traktor se gasi a kad radi radi koda će se raspasti za pola minute da samo čujete taj zvuk naježim se
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
E da ,ali struka je prestigla taj problem i ( več) izmislila šok ventil .
stavio sam novu pumpu 36 cm3 (grupa III 250 bar), vrtim je na 1200 okretaja, ima zadovoljavajucu brzinu i protok koji inastalacija podnosi, samo me zanima taj zastitni ventil, koja mu je uloga, posto je pumpa nova zastitio bih je, ali se bojim da mi ne prigusuje protok, samo me zanima kako to radi, nesto kao nepovratni ventil ili...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
za njega sm prvi put od tebe cuo, u radu mi manometra pokazuje udare koji se krecu od 0 do nekih 70 bara, (posebno povrat cilindra u praznom hodu jer je irzaito brz, klip 80 a cilindar 90) a kasnije u radnom pravcu kako napad na drvo tako raste do 200 u max, kako sam podesio sigurnosni, ali te situacioe nisu ceste. Imali potrebe za zastitiom pumpe u ovakvim situacijama.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
šok ventil služi za zaštitu hidromotrra a ne pumpe .
Sigurnosni ventil je element koji štiti pumpu .
Poželjno je iza pumpe postaviti nepovratni ventil koji pumpu stiti od povratnih udara iz sustava .(ako ih ima)
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
:rolfer: možda smiješno ali ipak pomaže

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=MD0cp3g6O78&NR=1[/YT]

u sviđa mi se, samo ja bi si stavio ili neku vitešku rukavicu (pojačanu) ili s nekim kliještima držao drvo i šibaj
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
šok ventil služi za zaštitu hidromotrra a ne pumpe .
Sigurnosni ventil je element koji štiti pumpu .
Poželjno je iza pumpe postaviti nepovratni ventil koji pumpu stiti od povratnih udara iz sustava .(ako ih ima)

Onda sam na taj nepovratni ventil i mislio, glavni potrosac i najveci je cilindar, sad neznam moze li on uzrokovati povratne udrae na pumpu, os jedno pitanje, za protok ulja 40 l/min jeli odgovarajuca cijev unutarnjeg promjera 9 mm.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ovako izgledaju te pumpe


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

na desnu stranu (strana gdje je mala pumpa) dolazi vertikalni cjepac, hoda 60 cm sa sjekirom koja cijepa na pola, za cijepanje debljih trupaca, poslije idu na rezanje i cijepnje na stroju. Na ovo sam se odlucio zato sto vec ima jednu komandu slobodnu, cilindar i noz, jos samo nosac i dva crijeva.
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Danas pribavio nesto materijala za vertikalni cjeopac, pravokutna cijev 150x200x8 duzine 1450 kao glavni nosac, materijal za nosac cilindra i stopa za drvo debljine 12mm, razvodnik i pumpa su vec na stroju, cilindar sam nasao, hoda 85cm, odokatvino sam ga testiaro, prstom zacepio holender i ne dozvoljava povratak klipa naprijed , sabije zrak. Sada ostaje malo varenja i spajanje dva hidrocrijeva, i naravno najavaznije sjekira, i kako ju napraviti. Dali od ploca ili izrezati od komada zeljeza pa da kovac dalje radi svoje.
 
B

brano

Guest
Pozz,

Imam namjeru napraviti hidraulični cjepač drva.Imam klip vanjski fi 100 mm a unutarnji cca fi 50-60 mm.Imam hidrauličnu pumpu prva petoletka trstenik,nema na njoj nikakvih podataka( izmejrio sam dužinu 14 cam ako nešto znači ) i imam elektomotor od 3 kW.Je li ovo što sam nabrojao dovoljno za cjepač.

Brano
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Pozz,

Imam namjeru napraviti hidraulični cjepač drva.Imam klip vanjski fi 100 mm a unutarnji cca fi 50-60 mm.Imam hidrauličnu pumpu prva petoletka trstenik,nema na njoj nikakvih podataka( izmejrio sam dužinu 14 cam ako nešto znači ) i imam elektomotor od 3 kW.Je li ovo što sam nabrojao dovoljno za cjepač.

Brano


treba ti jos crijeva sa odgovarajucim prikljucima, razvodni ventil, reyervoar za ulje i dalje bravarija. kako mislis da vrtis pumpu sa motorom, kolikomokretaja ima motor i trebas nati kojeg je protoka pumpa, da se izracuna moze li taj motor potjertai tu pumpu. u svakom slucaju sa 3KW nemozes imati zadovoljavajucu brzinu hoda cilindra, a da imas potrebnu sangu ( sa ovicm cilindrom i ppumpom otprilike, jer si i mjere rekao otprilike nekih 10 do 12t)
 

Najnoviji postovi

Na vrh