• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ovo su minimalne cijene ya hidrauliku, to se i ja u bosni namucim da bih nasao tako po tim cijenama a da je dobro, tako da moguce da kod tebe bude nekih 100 do 200 eura vise.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ti očigledno neznaš šta ti treba , bar ja imam takav utisak

nego , nemoj da stalno citiraš post iznad svoga , to sam radi ako je neko u medjuvremenu napisao drugi post :madmana:

pošto nemaš nikavkog iskustva sa ovim čudom moja ti je preporuka da odeš i pogledaš neki gotov polovan ili nov cjepač , ujedno ga i probaš i odmah ćeš znati dali je za tebe ili ne
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma moze ga i naruciti kod tog tamo svog majkstora da mu napravi po zeljama, ya nekih 1000 do 1500 EURA bi ga mogao dobiti.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ovo su minimalne cijene ya hidrauliku, to se i ja u bosni namucim da bih nasao tako po tim cijenama a da je dobro, tako da moguce da kod tebe bude nekih 100 do 200 eura vise.

vidjet cu, nije problem dati ću i više samo da valja... isplatit će se, več kroz 2 zime vratit ću si i peć i sjekač i pilu i sve samo da se ne strada u radu...

hvala puno pa se raspitam sada tu s majstorom i nek mi složi dobar stroj pa nek si uzme koliko oče za posao :gitarist:
hvala na svim tim informacija sada znam koliko mogu cca ocekivati trosak, hehe
 
B

bosniahos

Guest
-

Ne žuri, malo prošeći pa snimi kako rade malo se raspitaj za prednosti i mane ovog i onog modela.Svaki cigo fali svog konja a dati nemali novac pa poslije psovat i majstora i sebe ni vrijedno toga.Prema club haus od FLUMINESE RIDERS MC,na istoj strani km prije ima ćovik u dvorištu nešto što bi tebi sigurno pasalo pošto si domaći sigurno ćeš naći s njim zajednićki jezik.A što si uradio sa onim Tam-Deutz kamionom,imaš tamo hrpu materijala za cijepać.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
moderatoru sve uvaženo, samo bez ljutnje...

ma kad me niste shvatili od početka pa sam i odustao od toga da nabijam po svome al nema veze, ja bi kupio od jednog kalač koji on radi za na traktor i koji sam vidio u radu i bio oduševljen... al bi da taj isti spojim na struju, znači ako sam dobro skužio treba mi hidraulični agregat i još koja sitnica da ga spojim na njega i to je, valjda....
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Kako je taj cjepac spojen sa traktorom, preko kardana ili preko hidraulicnog crijeva
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
e to vas ja stalno pitam, nisam vidio nikakav priključak koji bi išao na kardan, a ima dvije cijevi koje vise kada stoji tamo... ja mislim da nikako nije preko kardana
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
e to vas ja stalno pitam, nisam vidio nikakav priključak koji bi išao na kardan, a ima dvije cijevi koje vise kada stoji tamo... ja mislim da nikako nije preko kardana

ako nema kardana onda je prek hidraulika od traktora, a to nije dovoljno
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
onda sam slabo vidio...

znači bez traktora ništa, a onda ćemo s sjekirom za sada

pogledat ću i ove -21yes, da dobro cu to pogledati
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
e to vas ja stalno pitam, nisam vidio nikakav priključak koji bi išao na kardan, a ima dvije cijevi koje vise kada stoji tamo... ja mislim da nikako nije preko kardana

pa slikaj i postavi sliku ovdje i dobit ćeš i više nego kvalitetne odgovore :D
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
odmah bi ja to, al taj koji ih radi mi nije bas u blizini(nije ni daleko al meni nije toliko hitno pa nisam isao sada jos do njega) a nemam ni njegov broj to sam slucajno bio jedanput s jednim drugim tipom kod njega, al ici cu kada stignem do njega pa pitati i njega te slikati svakako...
 
B

bosniahos

Guest
-

21-eyes ti je da najbolji odgovor,možda sam promašil post ali nigdje nisi spomenija koji traktor pogoni cijepać.Možda da se nadopišem,svaki ili većina kardanom pogonjenih cijepaća se uz malo matematićkog proraćuna prenosa može prilagodit za pogon elektrićnom energijom-uz dobar trofazni el.motor i po mogućnosti lanćani prenos pa bi ćak mogla se uradit i kombinacija struja-kardan.Nisi mi odgovorija što je s onim kamionom.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
zasto bi neke stavri radio dva puta, to je neprakticno, gubici u prijenocu i naravno cijena, a odnosi se na slijedece:
traktorom pogonjeni cjepaci imaju ubrzivac za pumpu jer vratilo enma dovoljna broj okretaja za pumpu, pa sad ako taj cjepac htio na struju onda bi opet morao snizavati broj okretaja sa nekim reduktorom, dakle nesto ubrzavamo , pa onda opet usporvamo, zato sam rekao odmah namjenski raditi cjepac na struju, jekr el. motori vec imaju odgovarajuci broj okretaja ili jios bolje hidroagregat gdje ima sve i rezervoar, el. motor, filetre, instalacija, neki cak imaju i rayvodnik, znaci samo nakacis crijeva na cilindar. neda mi se vise oko ovoga pisati, imam problem sa pumpom, jos mi niko ne odgovara, gdje je puknuti.:confused:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
sta se tice 21yes provjeriti cu to al nekako sumnjam da je jeftino... ca se mene tice dosta ste mi rekli sada cu jos vidjeti s tih sta radi te cjepace...

a sada za koji kamion, onaj stari dajc ili?
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
e došao lipo metis i otišo u komade ne dulje od 1m... dao ga u staro željezo, a da sam kupio bio koji traktor mozda bi ga bio uzeo ovako nista, bio jedan covjek isto gledati al nije mu htio dati vise od metisa pa otiso za staro zeljezo
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
buduči da mu je tržišna cijena 2000kn i više a i uvijet da ovaj ide barem200-300kn dolje cijena...mišljenja sam da je bolje razliku pojesti i popiti nego nekome dati!!! a našim cijenjenim istrijanima nije problem skočiti preko grane po komad takvog željeza
 

Najnoviji postovi

Na vrh