• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
opet ne ne razumijem (kule i dvori), odosmo u off, opomenu sam dobio, sad ide ukor
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
e ajde nemojte ''prljati'' ovako stručnu temu
puknuti je dobio ban na 7 dana , to sam pročitao u moderatorskoj sobi
kako? zašto? , neznam nije bilo u mome podforumu

i zato držite se ovdje kalača iliti cjepača pa će sve biti ok , dogovoreno ? :partyman:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
evo slika koja je prilično ''tanka'' jer su i meni djeca sprašila baterije u foto aparatu pa sam slikao telefonom

image006so.jpg

nesto ovako i ja trebam skemijati
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
@powershift
pošto vidim da imaš iskustva sa ovim kobinovanim strojevima interesuje me tvoje mišljenje konkretno o ovome i ovakvime?
vidim da si se čak i nešto raspitivao o njemu

slika-70510-2011-04-1303081595-velika.jpg


slika-70510-2011-04-1303064089-velika.jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Cijena ovog stroja nije velika i nema sanse da se za te novce napravi, medjutim problem je njegova ogranicena upotreba koja je uvjetovana promjerom drva koja se rade, jer ova kruzna pila nemoze raditi vece precnike, tako da bi na njega morao postaviti jos jedan cjepac koji bi deblja drva od metra cijepao na sitnije i onda ih provlacio na stroj. Ovaj vertiklani cjepac bi se dalo doraditi na vec postojecu hidrauliku, u protivnom njegov max debljine koji moze raditi je mislim 25 do 30 cm. dalje bi jos trebalo pogledati kako je rijesena hidraulika, brzina i sila, te sama konstrukcije. uglavnom nisam mogao naci neke precizne podatke za ovaj stroj i meni ovakav kakav je ne odgovara zbog te pile koja nemoze da radi deblja drva, ali opet kazem treba vidjeti kakva je hidrtaulika pa ga nadograditi sa vertiklanim cjepacem da priprema drva za ovaj horizontalni i transportnu traku naravno (nekih 1000 EURA ulaganja).ajbitnije u svemu tome je hidraulika i njeno stanje, ako nema dvije brzine onda za te novce mozes napraviti sam bolj stroj do ovoga,
 
Posljednje uređivanje:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Meni ne preostaje drugo nego ovako cijepati jedno 10 metara imam :)

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=C9WDutpbJgE&feature=related[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
:rolfer: možda smiješno ali ipak pomaže

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=MD0cp3g6O78&NR=1[/YT]
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Drva nisu nročita, međutim, sudeć pema opruzi, ta "sjekira" ima strašnu inerciju...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
:rolfer: možda smiješno ali ipak pomaže

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=MD0cp3g6O78&NR=1[/YT]


ako ovaj ingemar stenmark ovako pocijepa grab ja ću ga pojesti:mrgreen:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Sjekra je nekih 20 puta teža od domaće sjekire(napamet), doduše ima nešto manji hod, ali
meni se sviđa činjenica da je sjekira učvršćena konzolno i nemoraš trošiti energiju za usmjeravanje i držanje...a ako i ne procjepaš u jednom cugu, opet nema brige, samo dižeš i spuštaš....za kvrge sigurno nije, no ako je friško, ne znam, treba probat...:scratch
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Sjekra je nekih 20 puta teža od domaće sjekire(napamet), doduše ima nešto manji hod, ali
meni se sviđa činjenica da je sjekira učvršćena konzolno i nemoraš trošiti energiju za usmjeravanje i držanje...a ako i ne procjepaš u jednom cugu, opet nema brige, samo dižeš i spuštaš....za kvrge sigurno nije, no ako je friško, ne znam, treba probat...:scratch

cijepaće ovo sirovu bukovinu ko od šale u to nesumnjam,ali grab nevirujem pa taman nebio u pravu
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
oče i grab bez problema,imam sjekiru oko 2,5kg kojom cjepam i puca ko repa.
nema veze jel suh il sirov.
tak da ovim vjerujem i lakše.
 
B

bosniahos

Guest
-

U osnovi ovo je sistem excentrićne poluge i viđal sam u Švicarskoj mnogo veće sikire tj. cijele aparature na isti sistem.Jedino mi je ćovik objašnja da on to nebi nikako korisi da mu tijelo u mogućnosti podnjeti naprezanje loša mu kićma i kukovi a ruke mu jake.Ustvari rekal mi da mu to ustvari kao terapy kao razgibavanje.Stroj ni bil hand made već je bio sa tablicom i atestom.Ono što je taj ćovijek cijepa je nekoliko puta bilo veće od ovih sa clipa.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Lako mu je ona drva cijepati. Ni jedne kvrge čista ui sirova. Baš me zanima kako bi se sjekira ponašala s suhim i kvrgavim grabom.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
oče i grab bez problema,imam sjekiru oko 2,5kg kojom cjepam i puca ko repa.
nema veze jel suh il sirov.
tak da ovim vjerujem i lakše.


onda tvoj i moj grab nisu isti :mrgreen: ja imam više sjekira ali kad dođe grab onda nastaju belaji,često odskoči kao da sam udario u traktorsku gumu a ne u drvo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh