• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914

motor 1,5 KW, mogli su bar 2,2 staviti ako idu na monifaznu, a i to je premalo, taj cjepac je prespor, sa tom ulaznom snagom nemoze raditi brzo, to je najbolje praviti i samo na trofaznu struju sa oko 6 KW i noz na 4 ili set u slucaju sa dvije brzine, sve to poskupljuje, ali veci motor tj imas hidroagregata gotovih koji nisu skupi i samo ga zakacis na cilindar.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
motor 1,5 KW, mogli su bar 2,2 staviti ako idu na monifaznu, a i to je premalo, taj cjepac je prespor, sa tom ulaznom snagom nemoze raditi brzo, to je najbolje praviti i samo na trofaznu struju sa oko 6 KW i noz na 4 ili set u slucaju sa dvije brzine, sve to poskupljuje, ali veci motor tj imas hidroagregata gotovih koji nisu skupi i samo ga zakacis na cilindar.

Ja nemam trofaznu struju tako da mi treba nešto na dvofaznu ili traktor.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nesto se trgovalo, ova skretnica je za buduce kocnice na prikolici, a koristit cu in postojecu instalaciju od kipe samo preklopim kad trebam kocnice, odnosno kad kipam na drugu stranu, a koristim sve isto, ventil crijeva.

razvodnik je prva petoletka, veceg je protoka od ovoga sto imama, pa cu njega staviti, jer mi je cilindar takav da imam kroz nejga protok kad se vrati u pocetni polozaj, daklerucica je uvijek u polozaju za povrat i kad dodje do kraja ulje struji koroz cilindar, ali ttreba imati dobar protok da ne gusi i grije, sto ovaj prethoni nije imao. Sve ovo radim iz razloga da nemoram stalno drzati rucicu da vracam u pocetni polozaj, nego samo da dam komandu naprijed , aon se sam vraca i ostaje nazad cekajuci ponovnu komandu, dakle u ovom slucaju cirkulacija ulje ne ide kroz povratni vod razvodnika nego preko izlaza na razvodniku u cilindar i dalje koroz cilindar u rezervoar, oni koji se kuze u ovo skontat ce.

Pumpa za pogon transpotrere, probao sam ja odokativno malo nauljio i okrenem i nabija zrak, tako da mi se cini da dobro zaptiva, ali za ovu funkciju mi ni netreba visok tlak jer je u pitanjo pogon transportera i svejdno cu preko sigurnjaka na razvodniku nastimati nizi tlka da imam manju brinu, nadam se da protok nece biti prevelik jer pumpma nije velika.

Sve ovo me kostalo 75 EURA uz dogovor da mogu vratiti u slucaju da nesto ne stima.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj se bu desilo kad zablokira šiljak?
Kak bu diferencijal odigral:scratch:scratch:scratch
Ovo može samo ludi amer zmislit :roll:
Zamišljam si sliku kad V8 krene stim po selu ....
Oni uglavnom imaju automatike
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Kaj se bu desilo kad zablokira šiljak?
Kak bu diferencijal odigral:scratch:scratch:scratch
Ovo može samo ludi amer zmislit :roll:
Zamišljam si sliku kad V8 krene stim po selu ....
sad mi je jasno:scratch frajer je gledo one stare filmove na temu rima u ranim stolječima...znaš da su oni na bojnim kolima imali takve naprave
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Jel bi se dalo nešto namontirat na one poteznice od traktora pa dizat i spuštat hidrauliku ili bi se dizao traktor u zrak?
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
bok majstori! planiram kupit hidraulicni kalac cca 10-12t na elektro pogon pa me zanima ako netko mozda ima kakva iskustva s tim te gdje ga nabavit i po kojoj cijeni!? trebam ga iskljucivo za potrebe jednog kucanstva,tj cca 20m godisnje... cijepao bi samo komade od cca 50-60cm za metrice mi ne treba...
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
bok majstori! planiram kupit hidraulicni kalac cca 10-12t na elektro pogon pa me zanima ako netko mozda ima kakva iskustva s tim te gdje ga nabavit i po kojoj cijeni!? trebam ga iskljucivo za potrebe jednog kucanstva,tj cca 20m godisnje... cijepao bi samo komade od cca 50-60cm za metrice mi ne treba...

Pevec, imaš tog smeća na tone, ne očekuj previše... makar piše 15 t, piga se samo tak...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
kupio danas cjepac 12t,u principu nesto poput ovog gore na slici,4kw motor,cilindar je cca fi 120,ima ravnu sjekiru i dodatak na kriz,ima preko 250kg tak da nije slab,probao cjepati danas s njim sat il dva i za sad radi savrseno,nista se ne piga tj savija,a cjepao sam akaciju,bukvu,nesto hrasta i to uglavnom kvrgave komade i nije se bunio tak da sam za sad jako zadovoljan... platio ga 6000kn
pozdrav!
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
kupio danas cjepac 12t,u principu nesto poput ovog gore na slici,4kw motor,cilindar je cca fi 120,ima ravnu sjekiru i dodatak na kriz,ima preko 250kg tak da nije slab,probao cjepati danas s njim sat il dva i za sad radi savrseno,nista se ne piga tj savija,a cjepao sam akaciju,bukvu,nesto hrasta i to uglavnom kvrgave komade i nije se bunio tak da sam za sad jako zadovoljan... platio ga 6000kn
pozdrav!

Baci koju sliku i gdje si ga kupio? cijena ti je dobra...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nebih tekao da su takvu glupost napravili, uvalcenje je uvijek slabije od potiska, a znamo da je ya jepac bitan potisak, polozaj jest ovaka, ali ipak mislim da je cilindar okrenut naopacke, pa ovako izgleda.
 

Najnoviji postovi

Na vrh