• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
šta mu fali, meni bas dobro izgleda ?!?!?!?!

powershift-u meni se sviđa tvoj stroj, i ja bi takav... i jel ti snimaš ili si jedan od ovih sta rade? jer ovaj prvi (da se zajno zna nisam peder, nego se mučim u teretani) majku mu staru kakva mrcina (nadam se da nisi to ti, hehe)
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ja sam ti ovaj na hidraulici, malo su me drva deformisala,
 
Posljednje uređivanje:

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ja sam ti ovaj na hidraulici, malo su me drva deformisala,

ovaj koji se najvise vidi, koji je sniman otraga?

odo i ja sumu cim prije, hehe
al vjerujem da je to dok nisi imao ovu masineriju, pa bolje ti pusti druge nek cijepaju s time, heheheheeee
 
B

baksadj

Guest
U svim firmama gdje rade zupčanike i tu skalameriju .
Za te stvari koristi wlw tražilicu
Hvala
letva je naručena mada je malo skupa, nema veze ako kalać bude radio :)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nikako nemogu da nadjem onaj link za izracun protoka Hidraulicne pumpe ovisno o promjeru i duljini zupcanika,
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma nije nista izbacilo, svu je raskopa (obadvije, posto je tandem) i ponovo sastavim , na osmicama je bilo oslikano gdje naljeze gumica, takodje i na kucistu, a kucista je nemoguce okrenuti naopako zbog uzubljena u pikse, kad sam premjerio ovi zupcanici od velike pumpe se vise potroseni od zupcanika male, pa sumnjam da je to uzrok, ali kako odjednom, i sad kad sam je sasatvio i pustio u pogon daje samo nekih 50 bara, sta sad, nemoguce da sam krivo slozio, ali izgleda da jesam , sta bi drugo moglo biti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Do jutra ti bude sve sjelo gdje si zajebo ...
NA zupčastoj pumpi odu ležajevi i onda zupci pojedu kučište .. to joj je jedini i 95% kvar
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma kuciste ima zub (pojedeno) na usisnoj strani, ovaj jedan amater kaze da tako ide, da na usisu moze da ima, na tlacnoj strani nema zuba. Opet mi nema logike taj zub ce bas napraviti na tlacnoj strani zbog sile koja ga gura, osim ako tako nije tvornicki uradjeno da na usisu ima zuba.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma kuciste ima zub (pojedeno) na usisnoj strani, ovaj jedan amater kaze da tako ide, da na usisu moze da ima, na tlacnoj strani nema zuba. Opet mi nema logike taj zub ce bas napraviti na tlacnoj strani zbog sile koja ga gura, osim ako tako nije tvornicki uradjeno da na usisu ima zuba.
PA naravno , tlak gura zupčanik od tlačne prema usisnoj strani ..zato je usisna pojedena .
E sad kad si to skonto okreni kučište i osmice i imaš ljevu pumpu( treba ju vrtiti kontra u odnosu na sada ) ..ako još zamjeniš potis s povratomako imaš crijeva ) možda produžiš vijek za koje vriejme:rolfer:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nemogu izvesti da je vrtim kontra, bit ce druga pumpa da mora doci onda, samo je problem sto mi treba tandem, a te su malo skuplje, jedna od oko 60 cm3, druga 15 cm3 samo za pogon hodromotora. Tlak mi treba od 200 do 250 bara. Sta preporucujete , gdje najpovoljnije. Sigurno je to nekih 3000 kn.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ajde slikaj tu pumpu imam ja jednu tandemku koja mi nije prijeko potrebna pa da ih uporedimo
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
vidjet cu sta mi ja sa aparatom, ali nema se tu sta gledati bitan mi je smjer, i da je velika od 50 do 60 cm3, a mala oko 15cm3, sve ostalo se napravi, prikljuci i zupcanik i naravno da je pumpa dobra, a to je malo teze znati osim dok se ne skopca na manometar, a to zahtijeva malo vise posla. Koju ti imas.
Nista od slika prazne baterije/
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
vidjet cu sta mi ja sa aparatom, ali nema se tu sta gledati bitan mi je smjer, i da je velika od 50 do 60 cm3, a mala oko 15cm3, sve ostalo se napravi, prikljuci i zupcanik i naravno da je pumpa dobra, a to je malo teze znati osim dok se ne skopca na manometar, a to zahtijeva malo vise posla. Koju ti imas.
Nista od slika prazne baterije/

Jesi provjerio semeringe? Obavezno zamijeni, vuće možda zrak, to je mene zezalo na rabljenoj pumpi koju sam namijenio za cjepač, osovina zupčanika koja kroz semering i van na pogon zupčaste remenice je bila pojedena na mjestu gdje semering "struže". Bio je 17/30/7 a ja stavio 16/30/7 i sad radi ko vurica... nisam još naletio na kladu s kvrgom a da ju jednostavno ne prereže....

Pumpa je bila od viljuškara, vrtio ju je vjerojatno na motoru jer je imala zupčastu remenicu na sebi i zanimljivo da pumpa nema ležaja već pikse... a tvornički bila cijelo vrijeme montirana na "zašpananom" načinu.....

Bio sam znatiželjan i otvorio od štoreta 504 staru pumpu koju je špena zastrugala (kućište i zupčanike) jer je magarac prije mene radio bez magnetnog filtra na usisu... zanimljivo niti ona nema ležaje, a pogon je bio s motora preko zupčanika...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nebih rekako da je zrak, posto je rezervoar visociji od pumpe i us lucaju da je semering los curilo bi ulje. Vecina pumpi imaju pikse, bar koje sam ja vidio, a pogone se na razne nacine.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
evo slika koja je prilično ''tanka'' jer su i meni djeca sprašila baterije u foto aparatu pa sam slikao telefonom

image006so.jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ova mala je ok, samo ova veca mi si ceni da je premala za moje potrebe, koliko je cm3, i u kakvom su stanju, mislim koji tlak postize.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
ova mala je ok, samo ova veca mi si ceni da je premala za moje potrebe, koliko je cm3, i u kakvom su stanju, mislim koji tlak postize.

U pravu si, meni je curilo ulje.... al sad dela pumpa bez problema....nemrem vjerovati da sam popravio to za par kuna, a hidrauličari pričali takve cifre...

Moja je isto tandem, ali manja je spojena u rezervoar... možda ju kasnije iskoristim al neznam za što....

A što ti pogoni mala pumpa?
 

Najnoviji postovi

Na vrh