• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Pozdrav svima , nije me dugo bilo na ovom forumu iz tehnickih razloga, ali uz pomoć modratora i administratora sam opet tu. javljam se u ovoj temio jer sam ostao duzan obecani videozapis stroja u radu koji sam izradio jos prije nekih 2 mjeseca.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_QmkGtSmM10[/YT]

Nema komentara, a toliko ste od mene trazili da postavim video, i bili sumnjicavi kako ce stroj raditi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne vidis dobro, vide se tri, tako da ne trebaju ni sjekire.
ovaj treči ima mobitel tako da od njega ništa:rolfer:
A nema ni kose brijem da on ne bi stigao ni znoj brisati a gdje još i mahati sjekirom .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Vide se samo dva ( pretpostavljam) bosanca .
Uz takav kapacitet netreba struje ni hidraulike ...samo dobra stara sjekira

nemoj tako puki, moramo i mi struju negdje trositi, a ne da je prodajemo vama, pa da kasnije kazu da nije bila dobra cijena.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
odosmo u off topic, nesto moramo prodavati ili drvo ili struju posto obadvoga imamo viska, a drvo nam je lakse utrositi ono je dostupno svima, izadjes pred kucu i etoga tu, a struja moye dalje i preko zice.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pover lijepo napravljeno :supz:, ali ja sam mislio da si napravio da dvojica poslužuju a ne trojica ,previše vas je :scratch . Moj je isto proradio ali loša konstrukcija pa se lomi :madmana:, na zimu će remont jer sad znam nedostatke... :D
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma moze i dvojica ali bi bilo sporije, bolje je ovako da svako prati svoj dio,
jedan donosi metrice, drugi pili a treci prati cijepanje,
a taj treci ubrza da da u toku jednog dana mozes uraditi vise 15 metara drva, tako da moze zaraditi sigurno za sebea, a s druge strane s njim je lakse ovoj dvojici. Uglavnom nebih nista mijenjao, pun pogodak iz prve, osim mozda komandnog ventila sa vecim protokom da mogu ustimati automatski povrat naprijed, i bez neutralnog polozaja nego da se protok ostvari kroz cilindar sto ovaj cilindar moze..,
jos slika



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
power svaka čast na trudu ali iskreno nije me impresionirao ovaj stroj onako kako samo očekivao obzirom koliko se na njega uložio svega

najveći nedostatak koji smatram da je nedostatak je to što ga opslužuje 3 čovjeka , a po mome mišljenju dva bi bilo optimalno , ovaj na cijepanju je suvišan , trebao si i to automatizovati
uredu dvojica , jedan dodaje i podiže a drugi siječe
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Nisi u pravu, nemoguce je automatizirti, pa i sam znas kakvih sve drva ima, moglo bi biti automatizirano da se rade drva onakva kakva reklamiraju firme koje izradjuju strojeve kao olovke, a ne ova nasa sva grbava, pa ne legnu ravno u koriti za cijepanje, pa se desi da se okrene poprecno, ipak to treba propratiti, a ovom operatoru nije i tesko, opet kazem da on ubrza rad i sprjecava da se neko drvo koje nepravilno naidje i jos kvrgavo nabije na noz kako netreba. Ja sam ipak malo vise radio sa ovim strojevima i tvornickim tako da sam ja sa ovim impresioniran, i ovaj stroj ne daje pardona nijednom stroju cijene do 10 000 EURA. Svi su oni manje vise pravljeni samo za jednu vrstu drveta, ovaj radi sve, do promjera 45 cm, za njega nema sitno, grbavo i ostalo, kad dodje pred kucu da radi odradi sve sto ljudi imaju, a ne kako ovi tvornicki, njihovi vlasnici autom idu prvo u izvidjanje da voide kakav su drva.

Samo mi jos reci koji stroj moze raditi brze od ovoga, spreman sam na usporedni test i opkladu, ja 10 metara radim za sat i pol do dva ovisno o drvima. I jos da dodam do juce su trojica cijeli dan mlatili sjekirama da pocijepaju 10 metara drveta, a sa ovim strojem i izrezu i cijepaju 40 do 50, onda ne vidim po cemu stroj nije opravdao ulozeno/
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Hvala na potpori, za ovu obalst sam se zaintersirao prije dvije godinje i malo po malo, a najvise sa ovog foruma sam naucio neke stvari. Stroj nisam dizao, samo je podignut za otprilike nekih 7 cm koliko je visina ove pokretne ploce na kojoj drva stoje prilikom sjecenja, nize nemoze posto je donji kotac banseka vrlo nisko, tako da nize neide. Operator koji reze podbaci pod noge paletu, jedino dizanje, ali to mogu rijesiti sa hidraulicnom rampom, ali sve to usporava rad i komplicira.
A noz ovaka se ne pravi tako lako, to sam kupio original od tajfuna. Profile sam narucio kod lakoalnih prodavca da mi isejku plinom po mom nacrtu, pa sam ih kasnije samo slozio i povario (20mm)
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koje dimenzije pila koristiš i jel imaš na tu temu znastveni radi ili si još zelen ?
Da li pile oštriš sam ili?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Pile su opsega 6050mm, sisrine 30mm, ostrim kod jednog ostraca alata koji izmedju ostalog ima i ostrilicu za ove pile, i vrlo je povoljan, razmetanje i ostrenje (dva kruga) za 1,5 EUR. Za znanstveni rad nisam razumio sta mislis.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Da sjekira mi je izgledalča vrlo stručno napravljena i mora biti dobar materijal pa sam zato pitao. Možda me nisi razumio ovo za podizanje i spuštanje stroja, prijedlog je da bi u transportu bio na visini koja je potrebna da ne zapinje kojekud a u radnom stanju bi kotaći bili podignuti tako da stoje samo malo ispod banseka ili čak da stroj stoji na tlu.

Razumio sam te ja vrlo dobro, dakle kad je stroj na tockovima onda zastita donjeg tocka banseka je nekih 15 cm iznad tla, jedino za toliko mogu spustati stroj, da se tijekom rada osloni na ovaj zasttni lim. Sad neznam, mozda to i uradim, mada mi ljudi koji rezu traze da posbace nesto pod noge, tako da bi tih 15 cm bilo ok, samo moram osovine tockova zvariti na neke dizalice tako da ih mogu spustati i podizati.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Znanstveni rad u smislu širine i debljine za največi učinak

Jos sam tu zelen, uglkavnom ljudi koji se bave rezanjem ogrijevnog drveta koriste ove, pa ni ja nisam eksperimentirao, ima samo dvije vrste pila, one koje su dosle uz stroj i ove od ceskog proizvodjaca Pilana koje sam radio nakandno. Uglavnom 10 metara i ostrenje, mada u idealni uvjetima katkad moze i vise.
 

Najnoviji postovi

Na vrh