• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
nije me bilo malo duže-nisam baš pratio a da sad ne čitam bibliju ali ovaj cijepač od tommislava izgleda na prvu onak ok
PS-stvarno si malo pretijerao s onim "stabilizatorima" dojma sam da bih mogli smetati u radu u šumi-stvarno široko--jako široko, svrdla mi se čini dobro....ali opet ti stabilizatori:scratch
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pa, đe, ba, zapelo, Crni baja....nema te ko site godine...ja već mislio da si kupio Ms880 pa da brusiš lanac...:rolfer:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa da sam kupio tog zmaja obišo bih vas sve u temi šumarstvo samo da se malo prokurčim i naravno stavio bih vodilicu ko ameri-sve ispod 105 im je mala vodilica, ma radim sto stvari pa sam vas malo zapustio, kao što sam napisao sinoć u postu nisam više mogao pratiti ovu temu dok paver i tataSavo ne riješe onaj cijepać:toimonster:-moro sam kod psihijatra:rolfer: a sad vidim mrga vjerovatno odusto od kurblanja pa se i on primio hidraulike-Bože Bože valjda zato došo benedikt f16-ti , taj projekt bude isto zanimljivo pratiti:prayer::rolleyess:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Dečki imam jedno pitanje: Slažem jedan vodoravni cjepač i nabavio sam razvodnik od slovenske firme i na sebi ima 6 rupa. Novi je i kupljen je preko interneta i vele dvobrzinski s automatskim povratom s onim nosićem za deaktivaciju kad se cilindar vrati u početni položaj... Problem je u tome da ga neznam spojiti... naime ima po jednu rupu sa svake strane i 4 s gornje strane...

Ima i dva šarafa za blindiranje ali čega?

Imam i duplu pumpu i kako to povezati? (mislim da je bila od viljuškara, uglavnom tjerao ju je zupčasti remen preko remenice i prva je od hidraulike za podizanje, a druga je valjda od hidrauličnog volana)

Mrga, rekoh ti da mi se taj ventil čini običnim dvoradnim s povratom. Štopli ti služe za "krpanje" rupa koje ti netrebaju.
Dvobrzinski ventil (s regenerativnim punjenjem cilindra) ti ima 4 položaja, a ovaj tvoj na osjet ima samo tri, bolje reći dva, jer ga feder stalno vraća u položaj povrat. Iz nultog položaja prema radnom bi se trebala osjetiti dva "zuba", a to se ne osjeti.
Iskoristi jednu pumpu ili obje spoji paralelno ak imaš snage, baš kak ti je Puknuti rekel.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Mrga, rekoh ti da mi se taj ventil čini običnim dvoradnim s povratom. Štopli ti služe za "krpanje" rupa koje ti netrebaju.
Dvobrzinski ventil (s regenerativnim punjenjem cilindra) ti ima 4 položaja, a ovaj tvoj na osjet ima samo tri, bolje reći dva, jer ga feder stalno vraća u položaj povrat. Iz nultog položaja prema radnom bi se trebala osjetiti dva "zuba", a to se ne osjeti.
Iskoristi jednu pumpu ili obje spoji paralelno ak imaš snage, baš kak ti je Puknuti rekel.

Nebu ova jača koja je od hidrulike i koja je valjda cca 200 bara ili 150 minimalno sje... onu slabašnu od hidro volana koja je oko 50 do 60 bara budući da budu spojene na istu točku? malo mi je to škakljivo...
 
B

bosniahos

Guest
Pumpa

Dali je netko stavljal pumpu goriva cilindrićnu od fap kamiona za pogon cilindra cjepaća.Ako jest molio bi ga da me uputi u tu problematiku.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
@bosniahos

da ti nisi nešto malo pobrkao :scratch , vjerovatno misliš na klipnu pumpu od hidraulike kamiona , ili ..................... :confused:
 
B

bosniahos

Guest
da Savoris

Klipna pumpa naravno.Štošta mi je bilo na pameti tek kad san postovo i sam primjetih.:rolleyess:
 
B

bosniahos

Guest
Malo mi naporan dan

Ovako,u razgovoru sa jednim povratnikom iz Njemaćke on mi spomenuo da je kod njegovog gazde bio cjepać koji je imal rotacijsku ili klipnu pumpu <kao Boš pumpa od goriva< za pogon cilindra cijepaća.O detaljima mi baš puno nije zna objasniti.Pošto imam pumpu od fap-a dal bi je mogal iskoristit.Ima tu mnogo ćeg za razmišljat nafta nije gusta kao ulje a i problem grijanja.Koliko bi to bilo izvedivo mislim da pumpa ima 6 izlaza.Naravno za6 diza.Zašto da kupujem neku pumpu ako bi mogal ovu iskoristit.Dali bi se to moglo uraditi i kako
 

MisterM

Novi član
Tu od
14 Lip 2011
Poruka
18
Hvala na brzom odgovoru....

hansa flex : nema
haberkorn : ima, paprena cijena cca. 400Eur.
(možda ) LE tehnika : nema al se može naručiti, rok isporuke min.2 mjeseca cca. 500 kn

Ima netko možda polovni ili još neko mjesto gdje bi se moglo nabavit ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Hvala na brzom odgovoru....

hansa flex : nema
haberkorn : ima, paprena cijena cca. 400Eur.
(možda ) LE tehnika : nema al se može naručiti, rok isporuke min.2 mjeseca cca. 500 kn

Ima netko možda polovni ili još neko mjesto gdje bi se moglo nabavit ?

Naruči kod njih , oni imaju on-lajn trgovinu .
Ili
napravi ga od elemenata ,mada sumnjam da bude jeftinije
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja danas složio do kraja cjepač ulio ulje, uključio kad li na pumpi hidraulike kapa ulje na osovini.

Pumpa je zupčasta dupla pumpa kao ova:

http://www.njuskalo.hr/pumpe-kompresori/hidraulicna-pumpa-oglas-847520

Ima li nade za pumpu ili sam bacil novac u vjetar? Pumpa inaće nema riseve kad pogledam po zupčanicima i kad ogledalom kontroliram rubove stijenki, kad sam ju probao nalio sam ulje i nakon par okreta je na tlaku izbacila čep tak da bi trebala biti dobra...

Inaće kad ju vrtim rukom čujem da mi tamo vuče zrak ili mi se to čini? Čujem možda usis?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Od sto junaka glasa čuti nijednog?

Danas sam pričal s hidrauličarima, rekli su da ak je probio semering znači da pumpa više nije ok i da svara tlak na sve strane i da je zamjena semeringa kratkog vijeka i samo je pitanje vremena kad bu ga van opet pogurnulo...

Predložil mi je novu pumpu....

Neki su mi rekli da mi je požderano kučište i zubi i da zubi više ne naliježu dobro jedan na drugi i ne stvaraju usmjereni tlak prema izlazu nego na sve strane pa je to ubilo semering...

Kaj da delam????
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
a vjerovatno ti hidrauličari sasvim slučajno imaju novu pumpe , jel ?

zamijeni ti prvo semering jer ti je to najbrža i najjeftinija varijanta pa tek onda razmišljaj o novoj pumpi , nemora da znači da ga pumpa ''pljune'' , može biti i da je jednostavno dotrajao
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
a vjerovatno ti hidrauličari sasvim slučajno imaju novu pumpe , jel ?

zamijeni ti prvo semering jer ti je to najbrža i najjeftinija varijanta pa tek onda razmišljaj o novoj pumpi , nemora da znači da ga pumpa ''pljune'' , može biti i da je jednostavno dotrajao

Tako je, odmah su ponudili novu pumpu s multiplikatorom 1:3,8 i 25 kubika protoka za cca 1800 kn.

Iako je rekao tip da može remontirati pumpu nije problem, ali da nezna da li će biti to dugotrajno rješenje.... Pričao mi je jedan mehaničar (neutralna stranka, nema pitanja zarade) da se radi o specijalnom semeringu ili više njih i da neću to moći baš lagano nabaviti....jel netko to rastavljao?

Da li je točno da pumpa "oslabi" makar nije izderana sa špenom i da dosjedi zubac po zupcu nisu više ok?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tako je, odmah su ponudili novu pumpu s multiplikatorom 1:3,8 i 25 kubika protoka za cca 1800 kn.

Iako je rekao tip da može remontirati pumpu nije problem, ali da nezna da li će biti to dugotrajno rješenje.... Pričao mi je jedan mehaničar (neutralna stranka, nema pitanja zarade) da se radi o specijalnom semeringu ili više njih i da neću to moći baš lagano nabaviti....jel netko to rastavljao?

Da li je točno da pumpa "oslabi" makar nije izderana sa špenom i da dosjedi zubac po zupcu nisu više ok?
Postavlja se pitanja da li si je dobro složio?
Postavlja se pitanje da li je vrtiš u pravu stranu ?
Uz semering ne može biti tlaka jer se taj dio drenira prema usisu ..dakle veča je vjerojatnost da će u radu pokraj semeringa uvlačiti zrak(ako je semering neispravan) nego da tu curi ulje ...
Ma nema veze , znam da ja da vi sve znate i da ste pametni u vlastitim okvirima ...pa evu, nudim ti priliku da mi je prodaš pod neispravnu ...20 Kn kila?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ma puknuti nisam ti ja pametan kaj se toga tiče, nisam ti ja te struke.

Nisi dobro čital ili nisam ja dobro napisal, ne curi ulje kad ona radi, nego kad se zaustavi i kad stoji na mjestu... kad ju vrtim ručno čujem kak sikće jer uvlači vjerojatno zrak na semeringu...

Išal ja to rastepsti jučer, skinem pumpu, rastepem ju i skužim da:

1. imam riseve na osovini (dva risa) tamo gdje je češljal prednji semering i čini mi se da zamjena semeringa nebu dihtala problem...semering sam skinul s poklopcem kak od šale a znam da bi po osovini taj semering trebal iti teško jer mora dihtati...
2. imam riseve na osovini gdje je strugal stražnji semering (znači tamo gdje je izlaz osovine i gdje se tjera druga pumpa u nizu)
3. pumpa nije iz unutarnje strane izrisana (ni kučište ni zupčanici)

Mislim da zamjena semeringa nebu pomogla i mislim da je ta pumpa odradila svoje? ili neko to reparira? navari pa potokari tamo gdje je pojedeno? nije sad to neka graba od risa ali za semering je dovoljno da ne dihta...
 

Najnoviji postovi

Na vrh