• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tommislav;
400 kuna!!??? ajde pitaj Savu koliko bi ga kostalo da je napravio duzu vodilicu!!! Znas sta ce ti odgovorit? 0 kuna. Al dobro sta se ja imam s tobom objasnjavat kad vidim da neznas osnovne zakone fizike!

Ako se povečanjem mase energija ulaže samo u trenje onda bi bilo bolje da sam zadnjih pola sata šetal kožicu nego ovo pisal ....
Opet budu imali modertori posla

I sto se tice duze vodilice, profil ostaje potpuno isti i bilo bi mane trenje na samoj vodilici i profilu sto znaci da bi ulaganje energije bilo manje nego sad!:axe:
Daklem kad bi imali vodilicu neke tvoje proračunate dužine trenje bi tilo palo da ne bi trebalo ni pogonskog cilinda ..takozvana pogonska vodilica ?
Ovdje ima toliko tehnički potkovanih ljudi koji su strojarstvo učili na googlu da mi je muka .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

tommislav

Guest
tommislav;
400 kuna!!??? ajde pitaj Savu koliko bi ga kostalo da je napravio duzu vodilicu!!! Znas sta ce ti odgovorit? 0 kuna. Al dobro sta se ja imam s tobom objasnjavat kad vidim da neznas osnovne zakone fizike!

Ako se povečanjem mase energija ulaže samo u trenje onda bi bilo bolje da sam zadnjih pola sata šetal kožicu nego ovo pisal ....
Opet budu imali modertori posla

I sto se tice duze vodilice, profil ostaje potpuno isti i bilo bi mane trenje na samoj vodilici i profilu sto znaci da bi ulaganje energije bilo manje nego sad!:axe:
Daklem kad bi imali vodilicu neke tvoje proračunate dužine trenje bi tilo palo da ne bi trebalo ni pogonskog cilinda ..takozvana pogonska vodilica ?
Ovdje ima toliko tehnički potkovanih ljudi koji su strojarstvo učili na googlu da mi je muka .

E jesi se zapetljo ni sam neznas o cumu pricas! :lol::weedman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tommislav;

E jesi se zapetljo ni sam neznas o cumu pricas! :lol::weedman:



To je dijagnoza , a ljek?


Alko je tebi , ti možeš barem citirati ko čovjek
 
T

tommislav

Guest
tommislav;

E jesi se zapetljo ni sam neznas o cumu pricas! :lol::weedman:



To je dijagnoza , a ljek?


Alko je tebi , ti možeš barem citirati ko čovjek

A sta je to "alko" ne razumijem?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
stvarno da čovjek uzme malj i da cijepa drva a kamoli cjepač i sjekiru :madmana:
daj odmorite se malo , idite popijte po jednu pa se vratite
da znate kakvog sam danas raspoloženja ućutali bi garantovano :madmana:
 
T

tommislav

Guest
Evo da i ja stavim slike s cim sam se bavio ovih dana. Napravljen tako da se vozi na hidrauliku a da ne smeta prikolici, da se moze upravljati bez problema.














 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

tommislav

Guest
koliko para da mi napraviš svrdlo ali pd uvjetom da dođem kod tebe i vidim koliko dobro vuče
500 kn s tvojim materijalom, trenutno nemam materijal al bi ga trebao dobit oko polovice 6 mjeseca. A s mojim materijalom 100eura.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ma nisam nervozan , nego takve stvari jednostavno ne spadaju ovdje
ili napravite oglas , ili pošto ste već razmijenili informacije da bi neko mogao nešto da uradi uslužno onda idete na PP :partyman:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki imam jedno pitanje: Slažem jedan vodoravni cjepač i nabavio sam razvodnik od slovenske firme i na sebi ima 6 rupa. Novi je i kupljen je preko interneta i vele dvobrzinski s automatskim povratom s onim nosićem za deaktivaciju kad se cilindar vrati u početni položaj... Problem je u tome da ga neznam spojiti... naime ima po jednu rupu sa svake strane i 4 s gornje strane...

Ima i dva šarafa za blindiranje ali čega?

Imam i duplu pumpu i kako to povezati? (mislim da je bila od viljuškara, uglavnom tjerao ju je zupčasti remen preko remenice i prva je od hidraulike za podizanje, a druga je valjda od hidrauličnog volana)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dečki imam jedno pitanje: Slažem jedan vodoravni cjepač i nabavio sam razvodnik od slovenske firme i na sebi ima 6 rupa. Novi je i kupljen je preko interneta i vele dvobrzinski s automatskim povratom s onim nosićem za deaktivaciju kad se cilindar vrati u početni položaj... Problem je u tome da ga neznam spojiti... naime ima po jednu rupu sa svake strane i 4 s gornje strane...

Ima i dva šarafa za blindiranje ali čega?

Imam i duplu pumpu i kako to povezati? (mislim da je bila od viljuškara, uglavnom tjerao ju je zupčasti remen preko remenice i prva je od hidraulike za podizanje, a druga je valjda od hidrauličnog volana)
Pumpe preko vemtila za rasterećenje pumpe(ako tjeraš motorom i rade na razlićitom pritisku) ..ili preko sigurnosnog u kombinaciji s nepovratnima (ako imaš "snage" u rezervi tj. ako tjeraš na traktor) .


Razvodnik , daj podatke ... sliku ili puši kroz njega ..ili ga šalji ..da ga "preslušam "
blinde , kako izgledaju ..kao obični čep ili?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pumpe preko vemtila za rasterećenje pumpe(ako tjeraš motorom i rade na razlićitom pritisku) ..ili preko sigurnosnog u kombinaciji s nepovratnima (ako imaš "snage" u rezervi tj. ako tjeraš na traktor) .


Razvodnik , daj podatke ... sliku ili puši kroz njega ..ili ga šalji ..da ga "preslušam "
blinde , kako izgledaju ..kao obični čep ili?

Ma po dvije rupe su za istu funkciju ulaza tj izlaza samo mogu birati da li želim recimo ulaz sa strane ili gore(ovisno o mjestu gdje mi smeta/ne smeta).

Što su oznake P T A B?

A i B su cilindar a P T? koja je ulaz a koja izlaz?

Nabavio sam i filtar ulja s kućištem od IMT 533 traktora da li to mogu ugraditi između usisa pumpe i rezervoara ulja?

Nisam te baš skužil kako te dvije pumpe povezati tako da obje iskoristim,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh