• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

B

bosniahos

Guest
bolje stati pa razmisliti

Kažeš specijalni semering.To je važilo u neka druga vremena sad ima svega samo treba vidit dal se to tebi isplati.Raspitaj se u BJ u trgovini u poslovnoj zoni nema šta nema.Ili na netu klikni na semering upiši dimenzije ma znaš većAko si pumpu kupio u trgovini nisi trebal prćkat po njoj.A svaka secund hand kupnja je riziko.Ako ti nije daleko pitaj u firmi Rasco dal ti mogu reparirati pumpu.To je na magistralnoj cesti skretanje kod mjesta Kalinovac.Blizu Đurđevca grada ha ha.Postoje razlićiti sistemi za sprećavanje gubljenja ulja al svi su u većini kratkog vijeka.Varenjem se mjenja struktura materijala tak da bi trebalo poslije naknadno napravit termićku obradu posebno kod visoko legiranih materijala.Postoje i sistemi nanošenja materijala na potrošene rotirajuće elemente našpricavanjem pa i tzv. tekući metali bolje malo stati pa razmisliti nije te pumpa rodila a da. Na starijim modelima preskupog Harley Davidsona je bila sastavni dio kantica koja se stavljala ispod mašine a iskapano ulje se vraćalo u tank za ulje prije povratka doma.To su bila neka druga vremena :heart::finga:take at easy man:weedman::finga:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kažeš specijalni semering.To je važilo u neka druga vremena sad ima svega samo treba vidit dal se to tebi isplati.Raspitaj se u BJ u trgovini u poslovnoj zoni nema šta nema.Ili na netu klikni na semering upiši dimenzije ma znaš većAko si pumpu kupio u trgovini nisi trebal prćkat po njoj.A svaka secund hand kupnja je riziko.Ako ti nije daleko pitaj u firmi Rasco dal ti mogu reparirati pumpu.To je na magistralnoj cesti skretanje kod mjesta Kalinovac.Blizu Đurđevca grada ha ha.Postoje razlićiti sistemi za sprećavanje gubljenja ulja al svi su u većini kratkog vijeka.Varenjem se mjenja struktura materijala tak da bi trebalo poslije naknadno napravit termićku obradu posebno kod visoko legiranih materijala.Postoje i sistemi nanošenja materijala na potrošene rotirajuće elemente našpricavanjem pa i tzv. tekući metali bolje malo stati pa razmisliti nije te pumpa rodila a da. Na starijim modelima preskupog Harley Davidsona je bila sastavni dio kantica koja se stavljala ispod mašine a iskapano ulje se vraćalo u tank za ulje prije povratka doma.To su bila neka druga vremena :heart::finga:take at easy man:weedman::finga:
Puno si mi pomogel ..baš sam mislil jeftino doći do pumpe :finga:
 
B

bosniahos

Guest
Nemoj tako bolje pomoći nego biti ćifut.Ako trebaš pumpu ima u cigana pa njima sjebi znanje po pitanju ciene i ostalog .Tako triba.Vidim da si maher za hidrauliku a meni je hidraulika tiha patnja moraćemo dogovorit suradnju.Ako mi padne u vidokrug neka veeelika pumpa ti javim kod mene ima 3 odpada od crnih hrvata.AJD BY:partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
previše dramatizujete stvari , zamijeni semeringe i cepaj
ako je zajedena osovina skrati malo oprugu semeringa (ako je ima) ili ako je nema malo čeono napresuj semering da se smanji unutrašnji prečnik

ili nadji nekoga ko pravi semeringe da ti napravi po mjeri

ali nikako ne preporučujem navarivanje
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pravo pitanje je Da li ta pumpa kroz ove neispravne semeringe može vući zrak?

Jer je slabašna..... i cuka mi cilindar stalno...

Imam i ovakav ventil:

HIDRAVLIČNI VENTIL BM50 DVE HITROSTI

IDENT: 21926

Hidravlični ventil je 50/L in ima dve hitrosti ( hitra in počasna ). na koncu hidravličnega ventila je vzvod, za katerega je potrebno narediti mehanizem, da se hidravlični ventil avtomatsko izklopi. Izklop se lahko nastavi na različni višini. Kadar ročico pritisnete navzdol, gre cilinder ven, ko pa jo izpustite nima neutralnega položaja, ampak se cilinder vrne na položaj kateri je nastavljen v vzvodom in se izklopi. Delovni tlak je max. do 250 bar-ov in ima varnostni ventil. Uporablja se za cepilce. P,T,A,B = 1/2


Pitanje je kak to dvije brzine i zašto ne funguje kad ga stisnem do kraja, a radi normalno kad ga stisnem lagano?
 
B

bosniahos

Guest
pictures pleas

Znaći da imaš pumpu ili je ventil tako radil na ovoj koju si ponudil na mozganje.snimi kamerom klip pa ga stavi da vidimo kako radi.Pazi na format i ton.
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
krecem s izradom sjepaca imam doma zupcasti pumpu 7 litarsku hoce li ona biti dovoljna ili mora biti veca
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Za neki profesionalni kalač ti je ta pumpa premala.Možda bi poslužila za kratke cepanice i takvog nekaj.Tebi bi odgovaralo nekaj od 40-60 litara/min,ali bolje da govorimo o cm3/rev.Znači,ako kopčaš na kardan,imaš ubrzivač 1:3,8,uzmeš pumpu od 20 do 40 cm3 i pići.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pozdrav.

Dečki riješena je pumpa i cjepač radi ko mina. Raskolio je panjeve koji nisu išli nikako sjekirom (bilo je starih/novih) i danas je takvih oderao cca 2 metra!!!

Pumpa je imala na osovini semeringe s jedne i druge strane 17-30-7/8 i bili su s dva vrha tj. oni koji imaju čistač/brisač uz dihtanje. Ja stavio obične jer nisam mogao nigdje nabaviti duple i radi ko metak. dobra je stvar da mi sad taj jednostruki semering zahvaća na mjestu koje je između one dvije pojedene crte ;)

Zanimljive su sljedeće dvije stvari:

-semering je običan i nikakav specijalan za hidrauliku koji je skupi tj. hidruličari dripaju barem u mojem slučaju

-pumpa je skinuta s viljuškara, a vrtila ju je šira zupčasta remenica i NEMA nikakav ležaj u sebi već se sve vrti na piksama potopljeno u ulju, ali pikse su nekakve specijalne (nikad vidio tu boju metala, ne kužim se baš u to :) ) i najbolje je to da tamo nema nikakvih oštećenja -opet hidrauličari dripaju da mora imati ležaj i da ga treba zamijeniti...

Savoris hvala ti na savjetima, ja mislio baciti pumpu, a ide stvarno ko metak...

ZJ ako čitaš, onaj razvodnik kojeg si vidio ima dvije brzine i zakon je ona druga brzina kad presiječeš i još malo treba pogurnuti do kraja..... inaće ne osjetim prelazak naprijed neutral natrag, ali drugu brzinu za naprijed osjetim u razvodniku...

Nadam se sutra da ću uspijeti slikati stroj da vidite moje nedijelo + drva (same hrge) koje je smlavio....

Sretan sam ko malo dijete....:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
-semering je običan i nikakav specijalan za hidrauliku koji je skupi tj. hidruličari dripaju barem u mojem slučaju

to smo mi znali i prije nego što si rekao :rolfer:

drpaju brate samo tako , vrlo je malo hidrauličara koji hoće da podijele znanje , uska i specifična oblast pa im se može
a svako ko se malo zauzme oko toga lako skonta šta i kako i da tu nema mnogo mudrolije , bar u vakvim jednostavnim hidrauličnim sistemima gdje je samo pumpa-razvodnik-klip
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
ZJ ako čitaš, onaj razvodnik kojeg si vidio ima dvije brzine i zakon je ona druga brzina kad presiječeš i još malo treba pogurnuti do kraja..... inaće ne osjetim prelazak naprijed neutral natrag, ali drugu brzinu za naprijed osjetim u razvodniku...

Nadam se sutra da ću uspijeti slikati stroj da vidite moje nedijelo + drva (same hrge) koje je smlavio....

Sretan sam ko malo dijete....:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Zanimljivo. A zakaj ti onda odmah nije djelovalo?
Kak si zadovoljan odnosom brzina kalanja/cijepanja i povrata? Jel cilindar dobar?
A glede ležaja na pumpi: MORA biti jer ti bu pumpa otišla vrit. Onu remenicu je netko gore navaril, ne razmišljajući o posljedicama.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Zanimljivo. A zakaj ti onda odmah nije djelovalo?
Kak si zadovoljan odnosom brzina kalanja/cijepanja i povrata? Jel cilindar dobar?
A glede ležaja na pumpi: MORA biti jer ti bu pumpa otišla vrit. Onu remenicu je netko gore navaril, ne razmišljajući o posljedicama.

Pa razvodnik nije praf delal jer nije bila pumpa u funkciji....

Pumpa je 87. god. skinuta s viljuškara, imala je na sebi zupčastu remenicu, a na nju zavarenu klinastu remenicu. Dakle, kemije sa zupčastom nije bilo i tjerala ju je cijeli život. Danas sam bil znatiželjan i otišal u firmi u servis viljuškara kadli tamo plinski viljuškar s folcvagen motorom od golfa trojke (Linde) i dolje pumpa i vidi vraga rastepena i isto remenica na njoj zupčasta i motor ju tjera izvana preko zupčaste remenice...

Pumpa otišla kvragu (rasčehnulo ju je, pitajbogakajsudelali) i vidi vraga kadli nema ležaja....

Kaj na to veliš?*????

Inaće ja svoju pumpu vrtim preko elastične spojke tako da nema nikakvih opterećenja na osovinu već se samo odvija vrtnja...

Brz je cjepač zadovoljavajuće iako imam multiplikaciju preko lančanika 1:2 i malo je za ursusa 335 nedovoljna (al zato imam na razvodnjiku 2. brzinu pa ide brže do samog kalanja, pa onda sporije, ali mi je povrat prespor... ), dok Vinković 732 u 2. brzini kardana bu ju vrtel ko fijolicu...

Uspio sam čak 15 mm pločevinu na potisku malo spigati jer sam od sreće divljal s hrgetinama....
 

MisterM

Novi član
Tu od
14 Lip 2011
Poruka
18
Pozdrav svima...
Evo i slikica tatinog i mojeg djela



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Pumpa: Hydro Leduc E63, klipna 66ccm/okr, max.protok 110 l /1600 okr/min (mi je vrtimo na cca 900 okr/min, 60l/min)
Cilindar: fi klipa 100mm, hod 1m
Razvod: 80l protok, p81
Brzina: 8,5s (11,5cm/s), povrat 6s (16,5cm/s)

Još planiram staviti ventil za "autospeed" ako ga uspijem nabaviti...

OCJENE ???
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ocjene ?

od mene -5 jer vrtite kardan na 900rpm , sve ostalo :prayer:
 
B

bosniahos

Guest
8 od 10 ocijena

Dobar proizvod.Kvalitetan deblji materijal,dosta pojaćanja.obojan.Baš gledam i mislim da bi uz malo muke oko kuta prikljućka kardana bilo super kad bi komplet cijepać bio pod kutom polegnutnegdi oko 60 stepeni.Ne polegnut na zemlji,tak da padaju polovice dolje.A tad treba pomagać i malo drukćija konstrukcija u dijelu gdje se nalazi drvo.A zbog ćega nož na cilindru ide kod vanjskog dila malo niže nego kod vodilice,ili me oko vara.
 

MisterM

Novi član
Tu od
14 Lip 2011
Poruka
18
ocjene ?

od mene -5 jer vrtite kardan na 900rpm , sve ostalo :prayer:

Pa minus ti je opravdan, čovjek od kog je pumpa tvrdio je da i 533 na 1200 okr vrti dovoljno za zadovoljavajuči protok. Naravno da nije baš tako. Ove godine ostaje ovako, a dogodine možda padne i ubrzivač 1:2. (onda bi vrijedilo ovo za 533)

Dobar proizvod.Kvalitetan deblji materijal,dosta pojaćanja.obojan.Baš gledam i mislim da bi uz malo muke oko kuta prikljućka kardana bilo super kad bi komplet cijepać bio pod kutom polegnutnegdi oko 60 stepeni.Ne polegnut na zemlji,tak da padaju polovice dolje.A tad treba pomagać i malo drukćija konstrukcija u dijelu gdje se nalazi drvo.A zbog ćega nož na cilindru ide kod vanjskog dila malo niže nego kod vodilice,ili me oko vara.

Ne vara te oko. Razlika je neka 2 cm.

Pohvale za izradu, vidi se da je rađeno s ljubavlju i cijena ugrađenog materijala nije bila presudan element, radilo se kvalitetno i očito za sebe. Gdje si kupio razvodnik i cijena i tko ti je savijao onaj lim protuklicni što si stavio preko stope ili ste to doma sami? Filter si ugradio na povrat? Ne vidim odušak, nadam se da si ga ugradio. Možda da je cjepač bliže traktoru bi bilo još bolje a moglo se to napravit. Ubaci limove od bronce tamo bočno gdje sjekira ide po vodilicama da ti ne struže po stupu. Jel vam ovo prvi cjepač koji ste napravili, gdje ste uzeli "nacrt" za ovaj?

Razvodu je cijena bila 650kn a limove smo dali savijati , gdje ?to ti pošaljem na pm. Bilo bi dobro da je malo bliže traktoru i zetora digne ko od šale jer masa mu je cca 550kg no zbog pumpe smo ga toliko odmaknuli.Ovo nam je prvi cjepač, pa ima tu i tamo početničkih greški.Nemam neki posebni nacrt, ali rađeno je po uzoru na Posch HydroCombi.



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Pozdrav svima , nije me dugo bilo na ovom forumu iz tehnickih razloga, ali uz pomoć modratora i administratora sam opet tu. javljam se u ovoj temio jer sam ostao duzan obecani videozapis stroja u radu koji sam izradio jos prije nekih 2 mjeseca.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_QmkGtSmM10[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh