• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
traku , elevator..i ja brijem šteta kaj ga nije ukomponiral da ga goni direkt , mehanički...nekoliko problema manje ..
Nema regulacije brzine trake onda (a to Tajfun ima).:scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nema regulacije brzine trake onda (a to Tajfun ima).:scratch
jaka stvar ...:rolfer:
Trebal je napraviti tak da ulje koje se vrača iz operacije kalanje ide preko hidromotora i da radi tj. vrti samo tada ..a ne stalno .hihi .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
bilo bi previše šokova za hidromotor ako bi uzeo povrat pa ga koristio
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pošto je neki manji cjepač drva na struju ili traktor, svejedno mi?
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=RHUNU5pNdwQ&feature=player_detailpage[/YT]
Evo ovaj je bio na prodaju za 5000 kn ali se nitko nije javio , pa sad i dalje služi mene :lol::rolfer:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
jaka stvar ...:rolfer:
Trebal je napraviti tak da ulje koje se vrača iz operacije kalanje ide preko hidromotora i da radi tj. vrti samo tada ..a ne stalno .hihi .

prevelik bi mi bio taj protok za taj hidromotor, morao bih ga prigusivati, a to ne dobro

malo sam trazio ove tandem pumpe i vrlo tesko je to naci koristeno, da valja i po povoljnoj vijeni a da dogovara prema potrebama, stoga je jedino ostalo da se kupi nova tandem pumpa koja kosta oko 500 EURA, a to mi malo preskupo, s obzirom da sam tim strojem ne radim puno. Sad razmisljam o varijanti da na reduktor gdje bila ova tandem pumpa postavim samo jednu pumpu odgovarajućeg kapaciteta, a drugu pumpu, manju da pogonim sa druge strane reduktora gdje je remenica za pogon banseka, tako sto bih ovdje stavio duplu remenicu odgovarajuceg promjera da opet ima brzinu 1:1 na pumpu u odnosu na reduktor, a bansek kako je bilo. pitanje je koliko bi smetalo pumpi sto bi je vrtilo preko remena, mislim posto one nemaju lezejeve, napominjem da ova pumpa nebi radila na max tlaku, nego samo za pogon hidromotora koji pogoni transportnu traku.
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
a druga opcijaje da hidromotor napajam sa traktorske hidrualicne instalacije, vec imam izlaze (dupli) gdje bi jedan kopcao na vec postojecu komandu na stroju, a povrat iz komnde na drugi izlaz, tako da imam cirkulaciju, pumpa na traktoru je 19 cm3.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pitanje je koliko bi smetalo pumpi sto bi je vrtilo preko remena, mislim posto one nemaju lezejeve, napominjem da ova pumpa nebi radila na max tlaku, nego samo za pogon hidromotora koji pogoni transportnu traku.

Probaj pa budeš znao :mrgreen:
Kaj nikao ne može mahanički prijenos do trake?
Makar na pedali ili uposli još jednog bosanca ....
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
hidro pogon je sasvim dobar, sad kad je sva instalacija spremna za hidro, nebih bas preradjivao na mehanicko, najvjerovatnije idu dvije pompe odvojeno pogonjeje. Kakve su osobine krilnih pumpi posto i njih ima u ponudi.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pa skup si, ljudi tamo na početku spominju cijene od 2500 do 3000 kuna.
Pa razumijem da bi ti najradije cjepač na poklon ali šta ćeš hidraulika košta :madmana::madmana:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Gustao, to su ti kineske igračke naspram ovog Vukijevog.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Gustao, to su ti kineske igračke naspram ovog Vukijevog.

U čemu je razlika, meni je bitno da kala drvo od 30-40 cm i da ga mogu strpat u auto da kalam drvo kome treba.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Posto je nova zupcasta tandem pumpa karakteristika 44cm3 i 14 cm3, 250 bara od parkera oko 750 EURA, ostaje mi da kombiniram sa dvije pumpe, evo kako izgleda situacija na stroju. Ovu manju sam mislio staviti sa karadnom,a vecu direkt na reduktor. Broj okretaja na obadva izlaza je oko 1200 okr. u min. Mislim da nebi trebalo biti problema sa pogonom na kardan, s obzirom na nizak broje okretaja i da ova mala pumpa pogoni samo transorter, dakle radit ce na malom tlaku. Velika ce ici direkt na reduktor,jer je ona primaran i treba veci okretni momenat, ove pumpe odovjene je lakse naci koristene i obadvije za nekih 100 do 150 EURA, tako da jos za nekih 50 EURA dodatnog rada na ustimavanju opet je to max nekih 200 EURA, a imam odvojene, nezavisne pumpe i ako jedna ode nemoram mijenjati obadvije. Sad da cujem vase kometare i misljenja.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

ova pumpa je samo formalno postavljena, treba doci manja od ove i naravno nosac za pumpu.

Oov je pumpa koju sam isto nakandno ugradjivao, ali nije dugo trajala



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh