• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
ZJ, kako bi ti iskomentirao razliku između cjepača i svrdla...razlike, prednosti, mane....
Imam vrlo malo iskustva. Kalali smo doma gotove cjepanice na sitnije i to je to.
Ide brzo, no jako je opasna sprava: od mogućnosti da okrene cjepanicu, do eventualnog zahvaćanja hlača ili nečega od odjeće. Praktički nemaš mogućnost zaustavljanja. Susjed ga ima i koristi, no meni je to preopasna sprava.
Ne sviđaju mi se oni iverci i hrapavost koja ostaje na mjestu svrdla.
No, ja ti nisam mjerodavan, jer nisam puno radil.
Inače, skupljam materijal za hidrauličkog, horizontalnog, s elektromotorom, za svoje potrebe.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
horizontalni cjepač ti je nepraktičan jer kod rada si uvijek pognut, a ako mu je radni stol više od zemlje onda pak imaš problem sa dizanjem težih metrica...preporučam ti da ipak ideš na vertikalni.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Možda i napravi onaj koji hidraulički diže metricu u radnoj horizontali....
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
horizontalni cjepač ti je nepraktičan jer kod rada si uvijek pognut, a ako mu je radni stol više od zemlje onda pak imaš problem sa dizanjem težih metrica...preporučam ti da ipak ideš na vertikalni.

Imam vertikalni i isto dižem furke ko mutav jer nemam rampu za utovar koju mislim dograditi... bilo kak bilo horiz je bolji ja mislim jer imaš furek na stolu i samo vrtiš i kalaš a tu na vertikalnom ti se raspada kad ga raskoliš lijevo i desno
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
i ja dajem predonst hidraulici, na ovo broju okretaja moze da cijepa na 4 dijela u jednom hodu i to u vodoravnoj varijanti sa podiznim stolom, tako da ovo da treba manje radnika za svrdlo otpada.

pogledaj te ovo, ako ne vjerujete, heheh. sad ce te vi reci koliko ovaj kosta, a nije bitno koliko kosta kad ga sam mozes napraviti, i 3 covjeka urade 3x vise nego ova ekipa na proslom videu, jedan sa vilicarom donosi drugi cijepa, treci slaze.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=EU1sHwvnVso&feature=related[/YT]

misliš ovakav? nije loš, zapravo jedan od zanimljivijih primjeraka cjepača....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
horizontalni cjepač ti je nepraktičan jer kod rada si uvijek pognut, a ako mu je radni stol više od zemlje onda pak imaš problem sa dizanjem težih metrica...preporučam ti da ipak ideš na vertikalni.
Pročitaj još jednom...
Horizontalni za pol metrice, jer mi takve idu peć, a kupujem krupnije cjepanice ili pak okrugljaše..nekaj poput OVOGA
Dakle, ne za velike furke, jer nemam svoju šumu.
Ak se pojavi koji veliki furek, raspilim ga mot. pilom uzduž...A i podiznu rampu nije teško dodati, ak bu trebalo.

Da, ali ja ipak nemam tak profešnal... takav sistem podizanja trebam izvesti....
Nego, kak radi tvoj kalač? koliko je brz? tjeraš liga s traktorom ili EM-om?
Imaš koju sliku (da vidim cilindar :D)?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
redovito ga namaži penzlom sa rabljenim uljem, i trajal bu dvostruko...

misliš kod cjepanja da ga mažem ili kod skladištenja,, što se skladištenja tiće to nema problema jer kod mene neče biti na kiiši, niti negdje gurnut u koprive,, sve mora biti na svom mjestu uredno i čisto..

- špic se skida i izbušen je skroz na skroz tj. ima rupu u koju se gurne šipka i zakrene se tj. odšarafljuje
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
75
i ja dajem predonst hidraulici, na ovo broju okretaja moze da cijepa na 4 dijela u jednom hodu i to u vodoravnoj varijanti sa podiznim stolom, tako da ovo da treba manje radnika za svrdlo otpada.

pogledaj te ovo, ako ne vjerujete, heheh. sad ce te vi reci koliko ovaj kosta, a nije bitno koliko kosta kad ga sam mozes napraviti, i 3 covjeka urade 3x vise nego ova ekipa na proslom videu, jedan sa vilicarom donosi drugi cijepa, treci slaze.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=EU1sHwvnVso&feature=related[/YT]

Prijatelju s pogonom na traktor 11500 + PDV (EU naravno)
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Prijatelju s pogonom na traktor 11500 + PDV (EU naravno)

šole stroj mi se sviđa nemam prigovora, al za onih 11500 eura složim cijeli pogon...powershift kaže da taj stroj za nekih 3000 eura složi sam...
kad sam vidio onaj njegov home made firewood procesor pao sam na dupe, skidam mu kapu...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
el. motor 9 KW..........250 EURA
El instalacija................50 EURA
pumpa 40cm3........250 EURA
rezervoar sa filterom...100 EURA
cilindar 1..................150 EURA
cilindar 2...................100 EURA
noz..........................400 EURA
razvodnik..................100 EURA
crijeva......................150 EURA
konstrukcija, 350kg.....300 EURA
rad, 5 dana x 100.......500 EURA
UKUPNO....................2350 EURA

Novo: Noz, pumpa, crijeva, materijal za konstrukciju

Ostalo je
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
el. motor 9 KW..........250 EURA
El instalacija................50 EURA
pumpa 40cm3........200 EURA
rezervoar sa filterom...100 EURA
cilindar 1..................150 EURA
cilindar 2....................50 EURA
noz..........................300 EURA
razvodnik..................100 EURA
crijeva......................150 EURA
konstrukcije...............300 EURA
rad, 5 dana x 100.......500 EURA
UKUPNO....................2150 EURA

Novo: Noz, pumpa, crijeva, materijal za konstrukciju

Ostalo je

imal ko jači????
p.s. skidam kapu power...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Malo sam prepravio cijene, da nebi bilo kometnara, radi se o sitnim korekcijama, a da se ide na varijantu sa novim cilindrima i razvodnikom opet se uklapa do 3000 EURA. El.motor je dobar i koristen, mada se nadju i cilindri razvodnik dobri koristeni.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
el. motor 9 KW..........250 EURA
El instalacija................50 EURA
pumpa 40cm3........250 EURA
rezervoar sa filterom...100 EURA
cilindar 1..................150 EURA
cilindar 2...................100 EURA
noz..........................400 EURA
razvodnik..................100 EURA
crijeva......................150 EURA
konstrukcija, 350kg.....300 EURA
rad, 5 dana x 100.......500 EURA
UKUPNO....................2350 EURA

Ostalo je

osjećaj kod puštanja stroja u pogon: NEPROCJENJIVO...

...za sve ostalo tu je MASTERCARD heeee
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Imas video u temi kombinirane masine za rezanje i cijepanje ogrijevnog drveta, ako mislis na taj stroj, a ovaj drugi cjepac koji imam je standradni vertikalni, nista posebno.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
imas li sliku svog cjepača power?

pogledaj si homemade firewood processor by powershift...

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_QmkGtSmM10[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Dobro si napravio, svaka čast...samo po meni treba smanjiti broj ljudi...na 1 ili 2...da bi morao sam raditi na tom stroju bi se moglo??
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Dobro si napravio, svaka čast...samo po meni treba smanjiti broj ljudi...na 1 ili 2...da bi morao sam raditi na tom stroju bi se moglo??

i u ovakvoj kombinaciji stroj ima idealan efekt... al ukoliko ti se ne sviđa dizajn i performance ovog home made uratka by powershift od dvije-tri tisuće eura, bit ću sarkastičan i malo reklamirati stroj od ŠOLEta...

ako želiš stroj na kojem radi jedan čovjek, kupi binderbergera za cca 30 000 eura + pdv
 

Najnoviji postovi

Na vrh