• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

D

dennnis

Guest
radio bih kalač i danas sam nasao cilindar 70mm promjer sviječe i dužina 85.cilindar je od stabilizatora kamiona. e sad pitanje. cilindar ima prikljucak 3/8 cola... jel to premalo za takav cilindar (da nebude prespor)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Nisi me shvatio , sa koliko litara u minuti ga hraniš ? koliki ti je protok pumpe ?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Po mojem iskustvu minimalan promjer najtanjeg dijela cijevi gdje protice ulje (prigusenje) za protok ulja od 40 l/min, koliko je tebi dovoljno, nebi trebalo ici ispod 12mm.
 
Z

zlatar6

Guest
radio bih kalač i danas sam nasao cilindar 70mm promjer sviječe i dužina 85.cilindar je od stabilizatora kamiona. e sad pitanje. cilindar ima prikljucak 3/8 cola... jel to premalo za takav cilindar (da nebude prespor)

Evo i ja sam krenuo u izradu kalaca,kupljen je rabljeni cilindar za 500 kuna duzine 117 cm nutarnji je klip 80 mm zatim je iz njemacke naruceno rucica za upravljanje gore dole sa sredisnjim federom za 54 eura ,i jos uljna pumpa sa muskim multiplikatorom i litrom ulja za 157 eura, zeljezo za izradu imam kod kuce a crijeva cu jos kod covjeka koji proizvodi i servisira hidrauliku uzeti.Evo toliko bi me zasad kostalo to.


500 kn cilindar
rucica za upravljanje 54e
uljna pumpa sa muskim multiplikatorom i litrom ulja 157 e uljna pumpa je 25 kubika 52 l protok u min.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Po mojem iskustvu minimalan promjer najtanjeg dijela cijevi gdje protice ulje (prigusenje) za protok ulja od 40 l/min, koliko je tebi dovoljno, nebi trebalo ici ispod 12mm.
Zanimljivo, na cilindru kojeg imam:


rupa kroz cjevnicu prema klipu je fi8mm. Misliš da bi to moglo biti problem?
Cijevi budu 1/2", razvodnik ~50l/min a pumpa oko 27lit/min (19cc, 5.5kW motor).

A ovak počinje:




Ima tu još dijelova:


nož:

 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Zanimljivo, na cilindru kojeg imam:


rupa kroz cjevnicu prema klipu je fi8mm. Misliš da bi to moglo biti problem?
Cijevi budu 1/2", razvodnik ~50l/min a pumpa oko 27lit/min (19cc, 5.5kW motor).

A ovak počinje:




Ima tu još dijelova:


nož:


Mislim da ce se ulje grijati, otvori cilindar i razvrtaj vece rupu holendera (prikljucaka), kad vec stavljas deblja crijeva, da ne pravi prigusenje u tom dijelu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Mislim da ce se ulje grijati, otvori cilindar i razvrtaj vece rupu holendera (prikljucaka), kad vec stavljas deblja crijeva, da ne pravi prigusenje u tom dijelu.
Možda bi i mogel stražnju rupu (prema klipu), jer mi je dostupna izvana, no prednju (ovu unutar lulice) nemrem nikak.
Jedino mogu smanjiti brzinu strujanja, tj. staviti manju pumpu.
Grijanje ulja me ne brine, jer ga bu ionak oko 40 litri, već samo gubici snage pogona (elektromotor). Inače, cilindar je 80/56 (dakle, 10T@200bar) hoda 660mm.
Stroj bude imal toliki hod i otvor, a namijenjen je za polmetrice.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kako nemoze, osijeces tu lulicu, prosiris rupu na cilindrau i navaris novi prikljucak.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
kako nemoze, osijeces tu lulicu, prosiris rupu na cilindrau i navaris novi prikljucak.
To se bum dogovoril s kolegom Puknutim. Ja se ne usudim dirati po cilindru.
Naime, neda mi se uopće otvarati cilindar. Ak nebu valjalo, bum nabavil drugoga.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
vec sam pisao da se cilindar rasklopi, da se i pri varenju ne istope brtve i spena naravno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
To se bum dogovoril s kolegom Puknutim. Ja se ne usudim dirati po cilindru.
Naime, neda mi se uopće otvarati cilindar. Ak nebu valjalo, bum nabavil drugoga.
Tak znači .............. a nebi ja koju lipu priskrbel :finga:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ja bi radije da ovaj posel namjenjen meni odradimo skupa ili da ga Puknuti odradi sam, a ja preuzmem ovaj dio namjenjen njemu :lol:
Ma nije problem ni jedno ni drugo, ja i Puknuti kad se primimo posla ................. šinje se savijaju ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Ja bi radije da ovaj posel namjenjen meni odradimo skupa ili da ga Puknuti odradi sam, a ja preuzmem ovaj dio namjenjen njemu :lol:
Ma nije problem ni jedno ni drugo, ja i Puknuti kad se primimo posla ................. šinje se savijaju ;)

Znam, videl sam vas na djelu :)
Još ak mi i pumpu ugradite ...

PS: Imam neku betonažu u subotu, pa mi fali po jedan na mješalici i tačkama :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Bumo probali nekaj iskombinirati.
Zovi pa ak bu signala možda se i javim :finga: pa ti usput rastepem i onaj cilindar da nemora Puknuti s dalekog puta potezati ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Bumo probali nekaj iskombinirati.
Zovi pa ak bu signala možda se i javim :finga: pa ti usput rastepem i onaj cilindar da nemora Puknuti s dalekog puta potezati ;)
Slobodno dojdi u subotu ujutro. I za popodne ponesi ključ sa zubom 92 ;)
Kokakola osigurana :mrgreen:
A onda Puknutoga pozovem da speče roštilj hahaha
 

Najnoviji postovi

Na vrh