• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Upravo sam danas pričao sa kolegom. Ima 90% sličan tvome i prodaje ga za 10 000 kn..:D
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pa sto je to tako skupo, ja ima jedna treba da ga zavrsim, bit ce nekih max 1000 EURA, ali ce biti extra.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
pa sto je to tako skupo, ja ima jedna treba da ga zavrsim, bit ce nekih max 1000 EURA, ali ce biti extra.

Ne razumijem se u kalače, ni u cijenu. Veli da prodaje za toliko. Možda je stvar u snazi.. Trebao bih slike staviti..
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Čital je oglasnik 8)
Cijene su kod nas tak "ispisane" meni se osobno čini puuuuno preskupo s obzirom da se u večini slučajeva radi o skalamariji sklepano s reciklaže i ljepo pofarbano.Zeleno ili crveno:|

E ja sam bil kod čovjeka tu u zagorju koji ih radi za 10000kn. S novom ventilom i novom onom origigi pumpom kaj ju na lance kvačiš.
Cilindar je najveroatnije rabljeni.Cijena na upit pada dost(kak bi bilo da keš deneš na stol..) tak da mislim da je 1000€ realono za kvalitetan stroj.
S obzirom da je zagorje dost skup teren kaj se meštrije tiče, moguče da ima još regionalnih razlika + i -.
Samo kaj sad pomoču neta i oglasnika svi vide da ovaj piše 10-14soma onda bum tak i ja napisal....

@powershift
Koliko ja pratim pik čini mi se daje ta mehanika možda malo jeftinija kod Vas?
 

ctx80

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
76
kolko dođe kompletan materijal znači željezna pločevina za izradu cjepača?
krenuo bi u izradu cjepača treba mi za panjiće kalat a pošto nemam traktor stavio bi dizel motor tipa lombardini ili tako nešto pa dal bi to bilo dovoljno jako
 

ctx80

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
76
kakvu bi pumpu bilo preporučljivo stavit za takav tip motora od nekih 14ks
i kolko košta željezo za izradu i koju debljinu stavljate
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Imam ti ja gredu HEB 160, duljine 1,5 metar, kupljenu za vertikalni kalač.
Inače, s tim tipom grede se ide do nekih 13...15T.
Kak si ja delam za kratka drva, ova mi je greda ostala, jer mi ju je bilo šteta rezati.
glede pumpe: ako ju misliš tjerati direktno benzinskim ili dizel motorom od nekih 7...9 kW, na 3000 okretaja, onda pumpa nemre biti veća od 8...10 ccm/rev (na 200 bara), jer bude gasila motor.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kolko dođe kompletan materijal znači željezna pločevina za izradu cjepača?
krenuo bi u izradu cjepača treba mi za panjiće kalat a pošto nemam traktor stavio bi dizel motor tipa lombardini ili tako nešto pa dal bi to bilo dovoljno jako

Nista motor, idi na el.varijantu, jer je jeftini ja, jedonstavnija i ekonomicnija, te manje bucnija varijanta. za solidnu brzinu i snagu da cijepac na 4 dijela, silom od 15 tona, mogao bi motor od nekih 5-6 KW.
 

ctx80

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
76
ma kad bi radio nebi stavio sjekiru da cjepa na 4 djela nego samo 2 nekako mi se nesviđa na 4 djela sutra idem na otpad pogledat za materijal pa me zanima koju da debljinu gledam
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
tebi se ne svidja na 4 dijela, ajd nek ti bude kad volis da radis duplo veci posao i da okreces drva pod nozem
 

ctx80

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
76
nekužiš šta sam htio reć nekad mi je potrebno da na 4 cjepam nekad ne tako da ću za početak napravit da na 2 komada cjepa pa lako po potrebi napravim
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Nista motor, idi na el.varijantu, jer je jeftini ja, jedonstavnija i ekonomicnija, te manje bucnija varijanta. za solidnu brzinu i snagu da cijepac na 4 dijela, silom od 15 tona, mogao bi motor od nekih 5-6 KW.
Ko nema trofaznu, ipak mu i dalje ne preostaje dizel motor....ili na traktor. Ili spora verzija na jednofaznu struju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
CTX, razmisli još jednom prije nego kaj se upustiš u tu avanturu.
Solidno napravljen stroj koštal te bu bar 5t kn samo u materijalu (bez pogona).

Ja sam se upustil u avanturu izrade i nikak da ju privedem kraju (a izgleda kao gotovo). Sad bi radije da sam kupil gotovoga (kad računam koliko sam samo vremena potrošil). Struju, plin, žicu, šajbe i špenu u oku ne računam.

Imaš li strojeva i znanja za to? Doma imam hrpu alata.
Masu dijelova dal sam rezati CNC plazmom, jer mi je to uštedilo puno truda, a pogotovo vremena. Komade limova sam uglavnom kupoval po otpadima.
Ako platiš svako rezanje i svaku rupu, koštalo te bu više nego kaj bu stroj konačnici vrijedil.

Nije to sveto pismo, da se razumijemo, no ima posla i problema na pretek.

Bez Puknutog i Muhaničara, nebi neke stvari niti mogel riješiti - hvala im :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
A štel sam danas pristati ali nisam jer sam znal da bi me zadržal, a letel sam dalje :madmana:
Bum drugom prilikom samo da vidim kak napreduješ ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
A štel sam danas pristati ali nisam jer sam znal da bi me zadržal, a letel sam dalje :madmana:
Bum drugom prilikom samo da vidim kak napreduješ ;)
Stoji na kotačima, ima komande, fali prednji stol (dijelovi su doma), fali mehanizam podizanja noža, fali pumpa i hidraulična crijeva.
I fali, naravno, elektroormarić ;)

Farbanje ne računamo :D

Navrni se sutra iza 5 ili petak ujutro.
 

ctx80

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
76
CTX, razmisli još jednom prije nego kaj se upustiš u tu avanturu.
Solidno napravljen stroj koštal te bu bar 5t kn samo u materijalu (bez pogona).

Ja sam se upustil u avanturu izrade i nikak da ju privedem kraju (a izgleda kao gotovo). Sad bi radije da sam kupil gotovoga (kad računam koliko sam samo vremena potrošil). Struju, plin, žicu, šajbe i špenu u oku ne računam.

Imaš li strojeva i znanja za to? Doma imam hrpu alata.
Masu dijelova dal sam rezati CNC plazmom, jer mi je to uštedilo puno truda, a pogotovo vremena. Komade limova sam uglavnom kupoval po otpadima.
Ako platiš svako rezanje i svaku rupu, koštalo te bu više nego kaj bu stroj konačnici vrijedil.

Nije to sveto pismo, da se razumijemo, no ima posla i problema na pretek.

Bez Puknutog i Muhaničara, nebi neke stvari niti mogel riješiti - hvala im :)
našo sam tipa koji bi mi na pantograf izrezo komade željeza znači komplet za izradit cjepač izrazano i sve 2500kn jel to malo previše ili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh