• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,209
A razvodnik, cijevi, pumpa, pogon? Jel i to u cijeni?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,209
Kila željeza sa obradom je nekih 14 kn. U tome ga ima nekih 150...200 kg, ako računaš gredu i postolje od 20mm.
Dakle, uopće to nije jeftino.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Bi se isplatilo od te preše za limene bačve (200l) prepraviti u cjepač:

28062012021.jpg


28062012020.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Zavisi koja je cijena ove prese , svakako da imaš dobru osnovu za dalje
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Stoji u firmi već 5 godina nekorištena....Nema cijene, koliko bi to moglo valjati? Možda daju rađe mene nego u metisu. Ispravna je 100%.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Stoji u firmi već 5 godina nekorištena....Nema cijene, koliko bi to moglo valjati? Možda daju rađe mene nego u metisu. Ispravna je 100%.

Ako ti daju ispravnu :Dprešu, prodaj je i kupi kalač ili dijelove za izradu..
 
M

malimata

Guest
Upit

Trenuto sam u fazi izrade kalača na trn, ali imam jednu nepoznanicu: zanima me koji ležaj ugraditi na osovinu, da li ugraditi aksijalno-radijalni ležaj ili neki drugi. Ukoliko je netko mjenjao na svom tvorničkom ili je sam radio zanima me oznaka ležaja, a ja ću već onda prilagoditi tip ležaja svom stroju.
Unaprijed hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,209
Trenuto sam u fazi izrade kalača na trn, ali imam jednu nepoznanicu: zanima me koji ležaj ugraditi na osovinu, da li ugraditi aksijalno-radijalni ležaj ili neki drugi. Ukoliko je netko mjenjao na svom tvorničkom ili je sam radio zanima me oznaka ležaja, a ja ću već onda prilagoditi tip ležaja svom stroju.
Unaprijed hvala

Obični kruti 6208 ili 6308, sa strane konusa, a 6207 na strani kardana. Samo ih moraš fiksirati da ih trn ne skine s osovine. Nema ti tu velikih niti radijalnih niti aksijalnih sila.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ozbiljno sam pocel razmisljat o trnu za cjepanje. Nasel sam na njuskslu za 2500-3000kn u krizevcima sa dostavom.sad me zanima dal je mozda ko vec kupoval? Ima kakvih iskustva sa tim trgovcom?
http://www.njuskalo.hr/sumarstvo-strojevi-oprema/akcija-kalac-drva-oglas-4696263

http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospodarstvo/cijepac-drva-cd260-oglas-1634775

http://www.njuskalo.hr/sumarstvo-strojevi-oprema/kalac-drva-maxi-oglas-4649909

Prvi i zadnji su od istog proizvođača "križevci"
Ovaj drugi je u zg-u.
Ovoj is križevaca dostavlja za tu cijenu.
 
Posljednje uređivanje:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,417
ja imam takav cjepać samo je domaća proizvodnja rekli bi da je kupljen al nije sad nije kod mene nek je kod suseda stavim slike čim dojde doma a moj cjepać ima slabu pumpu to ga muću trebam dat skoro puni gas da bi delalo pumpa je u banani i puki nemoj to kupovat kupi bolje ovaj kalač kakav je ovdje na slici ili ga ručno složi to te može ubit
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
To da je opasno znam.Ali kaj vrč nije opasno.Poče u tom biznisu.
Čuj ja bi rado uzel hidroulični i to po mpgučnosti POSCH ili slično,
al fali mi za to neka siča.... ovi su do3000 kn ;)
Imam i hidroulični samogradnju do 40cm. Al mi treba nekaj za metrice!
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ja imam takav cjepać samo je domaća proizvodnja rekli bi da je kupljen al nije sad nije kod mene nek je kod suseda stavim slike čim dojde doma a moj cjepać ima slabu pumpu to ga muću trebam dat skoro puni gas da bi delalo pumpa je u banani i puki nemoj to kupovat kupi bolje ovaj kalač kakav je ovdje na slici ili ga ručno složi to te može ubit

jesi radio sa ovim cjepaćem, stavi svoj a ja ovaj sa oglasa pa da vidimo tko je brži

To da je opasno znam.Ali kaj vrč nije opasno.Poče u tom biznisu.
Čuj ja bi rado uzel hidroulični i to po mpgučnosti POSCH ili slično,
al fali mi za to neka siča.... ovi su do3000 kn ;)
Imam i hidroulični samogradnju do 40cm. Al mi treba nekaj za metrice!

pričaš gluosti


opasna je i motorna pila pa zašto ne pilaš ručno

- osobno sam kupio taj cjepač od " CEKIJA" to ti je susjed od ZENTE i rade zajedno, cjepać je OK, kada sam ga kupio odmah pri kupnji mi je nudio novi špic a kada sam malo radio sa njim odlomio se jer je prešiljast, uzeo sam malu brusilicu i izbrusio ga i na oštrio i eto 100 m hrasta, agacijee i graba je presjepao a bilo je i debljima preko 60 cm, rajka je na cjepanju 30 m potrošila oko 20 litra goriva pa si vi sada računajte, vidio sam kako radi hidrulika i znam koliko košta pa si vi slobodno radite sa njom:supz:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
pričaš gluosti


opasna je i motorna pila pa zašto ne pilaš ručno

- osobno sam kupio taj cjepač od " CEKIJA" to ti je susjed od ZENTE i rade zajedno, cjepać je OK, kada sam ga kupio odmah pri kupnji mi je nudio novi špic a kada sam malo radio sa njim odlomio se jer je prešiljast, uzeo sam malu brusilicu i izbrusio ga i na oštrio i eto 100 m hrasta, agacijee i graba je presjepao a bilo je i debljima preko 60 cm, rajka je na cjepanju 30 m potrošila oko 20 litra goriva pa si vi sada računajte, vidio sam kako radi hidrulika i znam koliko košta pa si vi slobodno radite sa njom:supz:

Ma krivo si ti skužil opasno.
Sviđa mi se taj sistem videl sam u radu slične strojeve i karabaja ga je nafalil ful.
Čul sam se jučer sa tim cekijem i veli da je sad na moru.
Išel bi čim prije u realizaciju jer mi stoji več poprilični kup za iscjepat.

Dal si ti videl skuplji i jeftiniji uživo?
Se isplati uzet ovog skupljeg?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Ma krivo si ti skužil opasno.
Sviđa mi se taj sistem videl sam u radu slične strojeve i karabaja ga je nafalil ful.
Čul sam se jučer sa tim cekijem i veli da je sad na moru.
Išel bi čim prije u realizaciju jer mi stoji več poprilični kup za iscjepat.

Dal si ti videl skuplji i jeftiniji uživo?
Se isplati uzet ovog skupljeg?

uzmi od Cekija i nemaš brige, čak je i on tu na forumu, ako mi ne vjeruješ dođi k meni pa vidi kako radi, Rajku stisnem na 1000 obrtaja to je nekih 250 na kardanu, malo možda sporo ali radim sam i ima 50 ks snage na pTO i nemaš brige
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
pričaš gluosti


opasna je i motorna pila pa zašto ne pilaš ručno

- osobno sam kupio taj cjepač od " CEKIJA" to ti je susjed od ZENTE i rade zajedno, cjepać je OK, kada sam ga kupio odmah pri kupnji mi je nudio novi špic a kada sam malo radio sa njim odlomio se jer je prešiljast, uzeo sam malu brusilicu i izbrusio ga i na oštrio i eto 100 m hrasta, agacijee i graba je presjepao a bilo je i debljima preko 60 cm, rajka je na cjepanju 30 m potrošila oko 20 litra goriva pa si vi sada računajte, vidio sam kako radi hidrulika i znam koliko košta pa si vi slobodno radite sa njom:supz:

Kod otog cjepača prednost je samo brzina a za njega treba traktor od min 50ks da bi normalno radio,ja sa svojim cjepačom i traktorom od 25ks sam potrošio cca 6l na 25m :D:D
 

Najnoviji postovi

Na vrh