• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
To bi bilo od CLASS-a. Pritisak (kad je bilo u top formi) max 150 bara, radni oko 120. Litraža mala

Znaći ako je tako to bi bilo pre malo pritiska za manji kalač :mad:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Probaj ga pokrenuti pa izmjeriti pritisak jer nisam baš siguran u ono kaj sam napisal.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
drago mi je da nisi siguran , jer postoji mogućnost da će dati i veći pritisak , a za probu , da ,,,, samo treba nešto iskemijati da je čvrsto a da ima dovoljno snage , pa ubaciti manometar da se točno vidi sa čime bi se moglo računati
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Evo jedog kalača iz kučne radione napravljen prije godinu i pol, te za sada radi bez problema

sviđa mi se tvoj kalač, ima formu, nije sve samo nabacano kao kod nekih kalača koje sam imal priliku vidjeti. posebno me se dojmila preciznost i kvaliteta izrade. jesi li napravil stol za kalati na kratko
 

***BANA***

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
pozdravljam sve , ja sam prvi put ovdje , i moro sam se registrirat posto se bavim rezanjem i cjepanjem drva skoro godinu dana , kupio sam dosta masina , al sam krenio od stroja sto reze i cjepa drva , pa sam kupio 2 ostrilice , pa dvije varilice , pa dvije razmetacice , pa onda pokretni bancek , i sad pravim to jest gotov je vodoravni cjepac drva ali sam zapeo na sjekiri , posto pravim veoma jak cjepac nezam kaka da napravim tu scjekiru a da ne puca posto ocu da mi se panj cjepa na 10 komada odjednom , dali neko ima neke podatke , nacrt ili iskustvo sa tim , ja cu to napravit al bih volio kakav savjet , mogu vam poslat i slike ako vas zanima , pozdrav
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Bog društvo!!! Jel ima netko od forumaša da radi cjepače-kalače doma,trebao bi mi kalač,na oglasniku i nema neki izbor...???
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Pričaj kaj te zanima.Ja ti morem ponuditi jedno rješenje,taman mi 12.mesec slobodan.

Ovako zanima me cijepač da je raspon cijepanja 1,10 da je cijepač minimum 16 t...,ulje da se nalazi u cjepaču u svijeći,nevolim kad ima rezervoar sa strane ,da ima ubrzicu za vraćanje cilindra...
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ima jedan kod mene kaj radi cjepače solidno radi meni je radio cilindar za kipericu pošten čovjek evo ti njegov link http://www.njuskalo.hr/sumarstvo-strojevi-oprema/cjepac-drva-kalac-oglas-4608227

mj cijepač malo mi je prevelik cilindar takav je naletio[/QUOTE

Cjepači izgledaju lijepo,ovakvo nešto tražim ,budem nazvao gazdu da vidim sa njime karakteristike cjepača... Vidim da je Karlovačka županija ,odakle ste točno ,to mi nije daleko niti za doć pogledat...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ovako zanima me cijepač da je raspon cijepanja 1,10 da je cijepač minimum 16 t...,ulje da se nalazi u cjepaču u svijeći,nevolim kad ima rezervoar sa strane ,da ima ubrzicu za vraćanje cilindra...

ja sam juce konacno zavrsio svoj cjepac, i upravo ovakav kako kako navodis, i za prodaju je, samo sto se nalazi u BiH.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
ja sam juce konacno zavrsio svoj cjepac, i upravo ovakav kako kako navodis, i za prodaju je, samo sto se nalazi u BiH.

Taj bi me skupo koštao ?? Odakle si iz BIH??? Svejedno možeš staviti koju slikicu da vidimo tvoje remek djelo...
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Ima jedan kod mene kaj radi cjepače solidno radi meni je radio cilindar za kipericu pošten čovjek evo ti njegov link http://www.njuskalo.hr/sumarstvo-strojevi-oprema/cjepac-drva-kalac-oglas-4608227

mj cijepač malo mi je prevelik cilindar takav je naletio[/QUOTE

Cjepači izgledaju lijepo,ovakvo nešto tražim ,budem nazvao gazdu da vidim sa njime karakteristike cjepača... Vidim da je Karlovačka županija ,odakle ste točno ,to mi nije daleko niti za doć pogledat...

On ti je iz galović sela 7 km od duga rese prema ogulinu polak kampe brig uz mrežnicu, ako te kaj zanima pitaj ;)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
dok slike ne dodje evo nekih parametara:
promjer cilindra 100mm
promjer klipa 70mm
pumpa oko 30cm3
multiplikator 1:3
ulje u stupu cjepaca, min 10l, max 30l
razvodnika sa automatskm povratom klipa
hod sjekire 100cm
max visina 112cm
sigurnosni podesen na nizi tlak od max pumpe, tako da ima rezerve snage ukoliko treba, zasad koje sam probavao, tvrde islo je i sa nizim tlakom (5x5x3.14x190bar, sila 15 tona)
ostalo je kalsika, slike budu brzo
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pa nekih 1250 EURA, ipak je jak, masivan, koliko okretaja imas na vratilu, za optimalanu brzinu mu treba nekih 400 okr/min
 

Najnoviji postovi

Na vrh