• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: kalači drva

za klip od metar i promjera 100mm treba BIG pumpa da bi imao razumnu brzinu ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

savoris kaže:
neogranicen broj razvodnika mozes staviti u seriju
Možeš ,da ..samo treba pripaziti , ne trpe svi razvodnici na povratnom vodu (T) visoki pritisak .
Max. tlak povratnog voda je 60 bara ..No puno njih se može spajati u seriju bez beda ;)
 
A

ajeto

Guest
Re: kalači drva

savoris kaže:
za klip od metar i promjera 100mm treba BIG pumpa da bi imao razumnu brzinu ;)

za taj klip ti treba malo veći rezervar(ovisi kolika ti je debljina klipnjače) i zupčasta pumpa od 27-30 kubika sa 3:1 multiplikatorom
 
V

VTZ

Guest
Re: kalači drva

Ja sam danas po povoljnoj cijeni kupio 15 tonski cjepač, pogonjen sa EM snage 4 kW. Ako se njegova cijena usporedi sa onima kakve imaju razni registrirani obrti ili trgovine, cijena mu je više od upola manja. Odmah smo ga malo isprobali kako radi - nismo imali dovoljno kvgavih i iskrižanih metrica, jer ove glatke kala, a da niti ne osjeti napor.

IMG_3135.jpg


IMG_3136.jpg


cjepac.jpg
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: kalači drva

koja je cijena i zašto ima trotočje za traktor-samo za transport?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

zvonis01 kaže:
koja je cijena i zašto ima trotočje za traktor-samo za transport?
Pa ima 15 to a, kako da ga nosi po selu ..još k tome rus
166hoig.jpg
 
V

VTZ

Guest
Re: kalači drva

zvonis01 kaže:
koja je cijena i zašto ima trotočje za traktor-samo za transport?

Služit će za transport, a planiram kasnije dograditi i pogon pumpe preko kardana... Cijena povoljna, 50% od cijene onih koji su u "službenoj" prodaji..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalač drva

probaj ukucati na google Tajfun RCA 380 stroj za cijepanje i rezanje drva, tu ces na mom oglasu pronaci slike samo je cijena druga. BiH oglasi su u pitanju, neznam tocno naziv oglasnika.
 
A

ajeto

Guest
Re: kalači drva

Da ponovim moje prethodno pitanje:
Da li ste stavljali kakove klizače između sjekire i profila ili ste ostavili da ide željezo po željezu?
Očito se zagubilo u ovoj žustroj raspravi. 8)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Ja sam stavio plastiku ... ali ju nisam doboro "okovao" pa ni se raširila ..Sljedeci put ne bi stavio ništa tj. čelik po čeliku.
Svakako preporucam umetke od bronce .
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Re: kalači drva

za domaču upotrebu je dost i železo po železi samo ga malo mažeš vazalinom i se bo v redu nema šanse da se skoro pohaba
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: kalači drva

nasao sam neki cilindar na oglasima,110 milimetara,a hod je 500 milimetara,cijena je 150km,taman mi dodje za moju pumpu i kratke panjeve,razvodnik cu potrazit na otpadu....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

matrix123456 kaže:
nasao sam neki cilindar na oglasima,110 milimetara,a hod je 500 milimetara,cijena je 150km,taman mi dodje za moju pumpu i kratke panjeve,razvodnik cu potrazit na otpadu....
Probat cu zadnji put , ali stvarno zadnji .
Kaže zbalija da je pumpa na TV 4,2 ccm-a .Pretpostavimo da radiš na oko 1000 okretaja pumpe .
Zbalija sigurno zna koliki je prenosni omjer pogona pumpe ?
Tom tvom cilindru treba više od minute za napravi tih 500 mm hoda .
Ako i cijepaš kratke komade trebaš 100 mm hoda ..to je znaci 15 i kusur sekundi za jedan komad .
Povratni hod nek bude 3 x brži kaj je maximum ..treba ti 20 sec. za jedan komad
Da ne spominjem da budeš poludio od buke i rondanja traktora .
Osjecam da znam problematiku i osjecam da bi ti trebao skrenuti pažnju na to .
A ti sad radi kako znaš .jebe mi se ..ja neću stajati kraj tebe
fino ti je na zadnjim strana objašnjeno što je protok , brzina i koliko ti čega treba ...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: kalači drva

puknuti kaže:
Probat cu zadnji put , ali stvarno zadnji .
Kaže zbalija da je pumpa na TV 4,2 ccm-a .Pretpostavimo da radiš na oko 1000 okretaja pumpe .
Zbalija sigurno zna koliki je prenosni omjer pogona pumpe ?
Tom tvom cilindru treba više od minute za napravi tih 500 mm hoda .


Pozdrav!

Što se tiče prijenosnih omjera pogona pumpe preko remena na TV ne bi znao
(ali to lako se može izračunati tako da se izmjeri promjer remenice radilice i
remenice pogona pumpe pa se sve izračuna) pumpa je kapaciteta 4,2 cm3 po jednom okretaju,
a na 3000 o/min motora ima kapacitet 12,6 L po toj logici ispada da je prijenosni omjer 1:1,
a pumpa za modele sa hidrauličnim upravljačima je pumpa kapaciteta 6,18 cm3 i na 3000 o-min iznosi
18,54 L ( na modelima sa dvocilindričnim motorima pumpa se stavlja direktno na pogonu u razvod motora preko zupčanima)
i iznosi prijenosni omjer 1:1.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: kalači drva

zbalija kaže:
puknuti kaže:
Probat cu zadnji put , ali stvarno zadnji .
Kaže zbalija da je pumpa na TV 4,2 ccm-a .Pretpostavimo da radiš na oko 1000 okretaja pumpe .
Zbalija sigurno zna koliki je prenosni omjer pogona pumpe ?
Tom tvom cilindru treba više od minute za napravi tih 500 mm hoda .


Pozdrav!

Što se tiče prijenosnih omjera pogona pumpe preko remena na TV ne bi znao
(ali to lako se može izračunati tako da se izmjeri promjer remenice radilice i
remenice pogona pumpe pa se sve izračuna) pumpa je kapaciteta 4,2 cm3 po jednom okretaju,
a na 3000 o/min motora ima kapacitet 12,6 L po toj logici ispada da je prijenosni omjer 1:1,
a pumpa za modele sa hidrauličnim upravljačima je pumpa kapaciteta 6,18 cm3 i na 3000 o-min iznosi
18,54 L ( na modelima sa dvocilindričnim motorima pumpa se stavlja direktno na pogonu u razvod motora preko zupčanima)
i iznosi prijenosni omjer 1:1.
sto znaci da ce brzina biti odlicna
 

Najnoviji postovi

Na vrh