• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: kalači drva

Neznam tocno prico je jednom da je trebo malo drugacije ga napravit al da sad je kak je po meni premasivan al ja ga evo jednom koristim kad je bas problematicno drvo za cijepat pa lakse s njim pokalam nego rucno!!
 

marcello

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
25
Re: kalači drva

Poštovani!
izradio sam cjepač,ali imam nekoliko problema.pokušao sam radit sa steyerom,ali nije bilo moguce,na najmanjim okretajima kardana pumpa je prilikom uključenja ostala odmah bez ulja.kasnije sam pokušao sa zetorom 6911,preko brzina ,najljepše je radio u 2 brzini ali i dalje crijevo nije bilo puno ulja samo polovica.dovod ulja u pumpu je 5/4".interesira me bil li mogao radiri sa imt 539,i to preko brzina da je ukopčan kardan i koliko otprilike bi morao imat okretaje?

pumpa je grupe 3 -3TK32D
Multiplikator grupe 3 - 1:3,8
rezervoar je 20 litara
Razvodnik je 1/2" protoka,odnosno 70 litara protoka
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

otkud znas da je samo polovica crijeva u ulju, malo nam bolje pojasni, ili hoces da kazes da na visim okretajima pumpa osaje gladna, nemoze da udisa dovoljno ulja, ako je to, onda moze da bude vise stvari, filter, promjer usisnih crijeva, razlika nivoa rezervoar-pumpa itd.
 

marcello

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
25
Re: kalači drva

znam da nema dovoljno ulja u crijevu,jer sam stavio prozirno armirano crijevi tako da se vidi ulje. onda pumpa stvara podtlak i ulje se grije jer se i pumpa grije kad nema dovoljno ulja.rezervoar je pun,nekih 20 litara plus ulje u cilindru i pumpi .filter nemam,a dovod je 5/4",toliko stavlja se i na manje kamione,odnosno unimoge.ulje je složeno i na slobodan pad u pumpu.to se samo dogada na vecim okretajima.kad sam okretaje smanjio mjenjanjem brzinana zetoru onda je ima i snagu cilindar ali i pumpa dovoljno ulja i vise se ulje nije grijalo
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

jesi li zadovoljan brzinom pri okretajima kad pumpa dobija dovoljno ulja, ako jesi onda radi na tim okretajima, mada opet sumnjam da negdje imas prigusenje, kakavi su priključci/holenderi na usisnom crijevu
 

marcello

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
25
Re: kalači drva

crijevo je promjera 40 mm ,nutarnja mjera.
Nisam previše zadovoljan.kolko bi moralo biti okretaja na kardanu da bih dobio na pumpi 1500 okretaja.miltiplikator je 1:3,8
Može li se na imt 539 regulirat okretajikao na zetoru i ursusu pomoču mjenjača?
kad se pumpa previše vrti onda ostaje bez ulja?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Možda ti je mala rupa na ulazu u rzervar ..možda ti je keko strano tjelo na ulazu u crijevo ...5/4 je dovoljno i za 100 litri
 

marcello

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
25
Re: kalači drva

ulaz gdje se toči ulje je isto 5/4",povrat je 1",a izlaz rezervara je isto 5/4"..
jedino ako nije ispod reducura manja rupa nego je taj reducir...
Kod vecih okretaja,što je razlog manjka ulja ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Negdje je usko grlo , jel imaš odušak na vrhu rezervara?

Daj stavi sliku da vidim kako to izgleda ?
velečasni
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Re: kalači drva

Ocito ti je prevelika brzina na kardanu kad pumpa nemoze povuci dovoljno ujlja . Ako je pumpa standardna zupcasta i sa tim ubrzivacem traktor na malo povecanom ler gasu ima okretaj kardana 300 do 400 okretaja i kad ga multiplikator ubrza 3,8 puta to je vise nego dovoljno za normalno cijepanje drva: ako si i ostalo slozio kako treba i jesi li podesavao pritisak propustanja na razvodniku ?
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Re: kalači drva

crijevo je promjera 40 mm ,nutarnja mjera.kolko bi moralo biti okretaja na kardanu da bih dobio na pumpi 1500 okretaja.miltiplikator je 1:3,8. kad se pumpa previše vrti onda ostaje bez ulja?

dal ti je svugdje, znači od rezervoara do pumpe uključujuči i sve spojeve nutarnji promjer 5/4 znači 32mm? ak je, onda se nebi to smjelo događati. ta pumpa ti na 1500 okr/min koje dobiš sa nekih 400 okretaja kardana daje 48 l/min protoka. ja imam pumpu 25ccm i usis mi je 3/4 i normalno mi dela i na višim obrtajima ima dost ulja, i još mi usis ide prek filtera. a jel ti dobro dihta da ti ne vuče zrak?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: kalači drva

Pretpostavljam da se radi o novoj pumpi ?
 

marcello

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
25
Re: kalači drva

odušak imam na čepu rezervoara..
5/4" je od rezervoara do pumpe,a na pumpi je prirubnica sa rupom od 26mm,kao što i sama pumpa ima rupu 26mm,tvornocki izradena.
Pumpa nije nova,ali je ispravna.to dam vec provjerio.
Trenutno ne mogu stavit slike,ne mogu ih uploadirat na imageshock.
Nisam ništa podesivao na razvodniku,kako je kupljen tako je i sve ostalo netaknuto.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,985
Re: kalači drva

Si probal skinuti odušak, tak da spremnik ulja ima rupu?
Kak je izveden povrat? Jel na vrhu ili je uronjen u ulje?
 

marcello

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
25
jessm,izvadio sam cep dolje ali opet je bilo isto..na vrhu,nije uronjen jer je reducir izvučen izvan rezervoara.kad je pun do vrha rezervoar onda je vjerojatno i povrat u ulju.

kbfa.jpg


63a2.jpg


fraw.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kalači drva

Kolike su rupe u mm kroz holendere,meni se isto čine nekak male.
 

Najnoviji postovi

Na vrh