• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

Druga brzina, okretaji motora 1500, pumpa se vrti 1500, e sad koja kubikaza pumpe za tih mozda max 6KS koje imas na tim okretajima.
 

gogic

Novi član
Tu od
1 Lip 2015
Poruka
8
Re: kalači drva

E to je to veliko pitanje,koja pumpa?
Usput da odgovorim zašto ne na el. motor,zato jer drva radim na starini,a tamo mi je trafostanica nekoliko km od kuće te se događa da imam veliki pad napona. Najveći motor koji bi mogo radit isprobano je 1,5kw i to monofazni jer trof nema. Ne preostaje mi ništa drugo nego labinac.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

ako je to za usluge priušti si duplu pumpu cca 30 + 10 kubika , cilindar fi 80 i gas :icon_cool:
ajjo , krivo sam napisao , 20+10 tj ukupno 30 kubika u nekoj komebinaciji
 

tihomiy

Novi član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
22
Re: kalači drva

Zakaj za upotrebu kod kuće nije dobar električni?

a ne znam on je oko 3000 kn.. a zanima me oko kolko bi se dalo slozit ovak neki kad vec imam motokultivator pa zas ga ne iskoristit.. ovak struju jos trosi a imam mozda godisnje oko 50m drva na 2 lokacije
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Re: kalači drva

Koliko kosta tak nesto otprilike.. ili ako ima netko da je radio cjepac za motokultivator bez kotaca i sjedeceg mjesta neka jeftinija varijanta za kucnu upotrebu??

imam labin progres s kardanom 14ks pa bi nesto za to nabavio

jesi siguran da ima 14 ks? ako je u pitanju model 140, ta ima ja mislin oko 10ipo do 11 ks
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: kalači drva

Cilindar hoda 80cm, cemu to sluzi, ne moze raditi metrice, a za 25cm ili 33cm, nepotrebno predug,

Zanemari kaj piše na linku 80cm to ne znači da bi uo 80,uzeo binaravno onaj od 100cm
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,890
Re: kalači drva

Posto je dosta aktivna tema a bas se nekuzim u kalace a htio bi ga imat, pa stoga kaj mi mozete preporucit. Treba mi za vlastite potrebe, dal uzet novi i koji, ili od ljudi koji ih rade "homemade'
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,604
Re: kalači drva

Osnovno ti je da znaš švajsat, ako se misliš upustiti u samogradnju.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,890
Re: kalači drva

A nist stoga.

Puknuti
imam centralno na plin i samo ga fitiljim, ali imam 2ha sume pa neznam kolko ima po parcelama svega toga od vrbe, hrasta, akacije, uglavom jako puno.

Brgud
znam svasat i mogao bi se upustit u to ali nemam vremena
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,818
Re: kalači drva

Koji je model motora?
Ak je 3LD510, taj ima 12,2ks@3000 o/min.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

uglavnom niti jedan nema 14 konja ali nemojte nam kvariti veselje

140 je model goldonija tojest kopletnog kulitvatora a on kao takav može imati različite motore
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Re: kalači drva

Puknuti varaš se šta je sa rugerinijem dvoklipcom, te najjači goldonac tvornički ima nepunih 14 ks, nisam točno siguran koji je motor
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Puknuti varaš se šta je sa rugerinijem dvoklipcom, te najjači goldonac tvornički ima nepunih 14 ks, nisam točno siguran koji je motor
ma je , imaš pravo , ali ja ne poznam smrtnika koji ga ima , vjerojatno ni nitko od nas ...


opet nema 14 ks

* My Special 14 ima diesel motor Lombardini 3LD510 snage 9kW/12,2KM
* My Special 15 ima diesel motor Lombardini 25LD330 snage 10kW/13,6KM- to je dvoklipac , dupli fergazer
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,604
Re: kalači drva

Ako je novi model i ako pali na ključ to ne znači da ima 14 KS!
Sigurnih 14 KS ima motor Lombardini LDA 100.
 

Najnoviji postovi

Na vrh