• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Je, to je taj, i djeluje kak si opisal.
Moj je malo drugačiji, ali ima istu funkciju. Na njemu se dade štelati samo iberdruk, a koliko vidim, i na ovom je tak.
U radnom ciklusu komanda je povratna, a za povrat ga treba ručno uključiti i ostaje u položaju dok ga se mehanički ne isključi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Ček i mene inetresuje detaljni opis rada ove kocke.
Mirni položaj - P i T su prespojeni.

Polazni - A i B su prespojeni i klip ide u pluger modu do prvog povećanja pritiska ( pitanje . Podesava li se taj pritisak?)

Radni - klip ide u normalnom modu (cijepanje) .
Drugo pitanje . Nakon završetka većeg otpora cijepanja , nastavlja li klip do kraja opet u pluger modu ili ...?
Trece pitanje . Kada klip izadje do kraja , ide li sam u povratni mod ili ga ti moras ručno aktivirati?

Ova pitanja postavljam uz razloga jer nemožem dati 180e za taj ventil nego razmisljam moze li se on kako improvizovati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ček i mene inetresuje detaljni opis rada ove kocke.
Mirni položaj - P i T su prespojeni.
Tak je.

Polazni - A i B su prespojeni i klip ide u pluger modu do prvog povećanja pritiska. pitanje: Podesava li se taj pritisak?
Ne izvana. Možda unutra zamjenom nekog federa, ali to suveć finese.
Izvana se podešava samo maksimalni tlak (pretlačni ventil, iberdruk).

Radni - klip ide u normalnom modu (cijepanje) .
Drugo pitanje . Nakon završetka većeg otpora cijepanja , nastavlja li klip do kraja opet u pluger modu ili ...?
Da, čim padne tlak, i to može ponoviti nekoliko puta uzastopce, čim naleti na težu prepreku.

Trece pitanje . Kada klip izadje do kraja , ide li sam u povratni mod ili ga ti moras ručno aktivirati?
Pri kalanju treba ručicu držati u radnom položaju. Kad pustiš ručicu pri ispruženom cilindru (ili ti ju iz ruke izbije graničnik), stane (ili ostane rastegnut). Dakle, kao obični razvodnik s povratom u nulu, nema hidrauličkog isključivanja.
Za povrat gurneš ručicu u drugu stranu, gdje ona stoji u položaju do graničnika ili dok ju ručno ne isključiš.

Ova pitanja postavljam uz razloga jer nemožem dati 180e za taj ventil nego razmisljam moze li se on kako improvizovati.
Teško, a da bude jeftinije od toga.

Imam ga od početka, znači 7. godinu, i vrijedi svake lipe.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
ako je debljina klipnjace 50mm, promjer klipa 80mm, izvalci se 500mm, slila oko 10t, treba li raditi vodilicu da se ne iskrivi klipnjaca, ili za kratka drva 33cm nije potrebno raditi vodilicu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Zavisi o cilindru. Ako je od noge od krana i slična s dugačkom vodilicom i klipom, ne treba.
Na mojem su vodilica i klip vrlo kratki pa je trebalo.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
i gdje samo nadjete klipove sa debljom klipnjacom, samose prodaju standardne 80/50, nema nigdje 80/55 li 80/60
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Daš napraviti ili išćeš po otpadu. Tak sam kupil 6 komada...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
i gdje samo nadjete klipove sa debljom klipnjacom, samose prodaju standardne 80/50, nema nigdje 80/55 li 80/60
 

Prilozi

  • 20200112_122752.jpg
    20200112_122752.jpg
    183.5 KB · Pregleda: 38
  • 20200112_122711.jpg
    20200112_122711.jpg
    195.7 KB · Pregleda: 38

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Omjer površina klipnjače i klipa.
Takav je cilindar dobar za pumpe velikog protoka s jednom brzinom kalanja i 30% većom brzinom povrata, a neprikladan je za dvobrzinske razvodnike.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Klip 120 to je beštija.

Za to treba malo veća pumpa da bi se ugodnije radilo:
Probat nać Multi s 1:3.8 omjerom i 50ccm+pumpu... 23736
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Moram pitat brata al mislim da je taj cilindar na prodaju.
Bio je na nekakvom dozeru ako se ne varam.
Mi smo mislili radit kalač od njega ali pošto sam našao povoljno kompletan kalač odustali smo od toga.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
kalkulator je moj, napravio ga pred cca 10 god u excellu za osobne potrebe....
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Danas smo kupili hidroagregat, snaga el.motoroa 5,5,kw, tank ulja 120l, ima na sebi filter na povratu u rezervoar, i nesto kao filter na tlacnom vodu, dali je to moguce,. Pumpu sam testirao tako sto sam okretao motor i mjerio klicinu ulja na potisu, ispalo je da je pumpa 15 cm3, odnosno da ce sa ovim motoroma na 1440 pumpati oko 21l/miin (na 20 okretaja je ubacila 3 dl ulja u casu). Sutra cemo upasati manometar da vidim koliki tlak daje, nada se da nije krilna pumpa, da ne bude ispod 200 bara, onda nam to nebi odogovaralo za cjepac. Dok sam testirao pumpu prstom za zatvorio tacni vod i ulje je nabilo toliki tlak da nije popustao ikao nisam vise vrtio pumpu, morao sam je kontra okrenuti par krugova da popusti. Mozda je klipna pumpa u pitanju, sumnjam da bi zupcasta tako zaptivala.

Posto cilindar 80/60 je vrlo tesko naci, izgleda da ce morati ici 80/50, kako ce se ponasati sa auto speee ventilom ova kombinacija, protok 22l/min i recimo 200 bar tlak, koliko sam shvatio regenerativni mod ce mu biti debljina stange 50mm, odnosno 18 cm/sec i 4 tone sila
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Sretno s pedalom...ja se to nebi usudil koristiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh