• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Ma imam razliku u cilindru da mi ostaje deset centi izmedu stola i sjekire, Ovo napravljeno za drva od 65 cm a hod cilindra 55. Dole dolazi jedan podmetac od 15 cm koji se postavlja za kraca drva i da se podigne radna površina jer je sad 70 cm od zemlje. a i sjekira na krst.a ovo je brzina rada.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Ono što sam želeo na ovom cjepaču sam i dobio: visok kvalitat izrade svakog sklopa, rasterećenost elektromotora , maksimalna snaga cijepanja na normalnom režimu rada pumpe, dobra brzina sjekire. Brza promjena režima rada, po potrebi promjena remenice koja je se demontira na vijak i mogućnost postavljanje druge koje podiže broj obrtaja pumpe i time brzine cijepanja i još neke druge dodatke.
Sobzirom da mi je kolega SAVO rekao da sam pobrkao snagu, silu, obrtni momenat i moment sile, kao i drugi koji tako misle, ovo je ono što sam ja tvrdio u nekim komentarima , to sam i napravio i imam pravo da kažem da je makar jedan stepen kvalitetnije od njegovog. U dosadašnjih 200 komentara imam dosta toga objavlenog, nakoliko različitih proizvoda koji su ozbiljnog kvaliteta takvih nema u prodaji za kupit.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
A ako bi sada usporili još recimo dva puta ovu tvoju pumpu , koliko bi tada imali kilovata ?

A to dal' je bolji moj ili tvoj me podsjeća na djecu u školi (ili još ranijem životnom dobu) kada raspravljaju čiji tata je jači :hahah:
Tako da o tom nebih , a svi su bolji od ručnog cijepanja što i jeste cilj.

Ti očigledno poznaješ materiju i niko ti nije (bar ja) rekao da ono što radiš ne valja nego da griješiš u nekim definicijama fizike a ti se odmah previše uzbuđavaš .
Ali ajde ........ , mladi smo :ppozdrav:
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,847
.....ili je nas par krivo pročitalo/protumačilo što je napisao, počevši od
"Sobzirom da mi je kolega SAVO rekao da sam pobrkao snagu, silu, obrtni momenat i moment sile, kao i drugi koji tako misle,......"
Prema onom što si napisao slažem se sa SAVOm!
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Neumjesan je bio i komentar Šta je konjska snaga i onaj prikaz kako se izračaunava, možda ..
No dobro Da vidim tvoje djelo Lee Shampa pošto vidim da si i ti dobar matematičer i fizičar, da vidim djela tvojih ruku kako računaš i praviš.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Neumjesan je bio i komentar Šta je konjska snaga i onaj prikaz kako se izračaunava, možda ..
No dobro Da vidim tvoje djelo Lee Shampa pošto vidim da si i ti dobar matematičer i fizičar, da vidim djela tvojih ruku kako računaš i praviš.
Pa dobro si rekao Smilane, jedno je govorit i filozofirat i pametovat tj. serinjat, a drugo kada napraviš stroj svojim rukama, alatom i materijalom, znanjem i vještinom, da radi kao urica tika taka.... Ovime bih povukao paralelu prema kritičarima koji su samo jaki kritičari ili umjetnici a jebe ih primijenjena umjetnost.... 😂
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Neumjesan je bio i komentar Šta je konjska snaga i onaj prikaz kako se izračaunava, možda ..
No dobro Da vidim tvoje djelo Lee Shampa pošto vidim da si i ti dobar matematičer i fizičar, da vidim djela tvojih ruku kako računaš i praviš.
Pa to ti je prikaz odnosno slika sa wikipedije . Neznam kako bi ona bila uvredljiva?!?!?

Konjska snaga , odnosno kilovat . Kako god . Forsiram konjska snaga jer sadrži riječ SNAGA , da pokušamo jednom razdvojiti snagu od sile u definiciji a i u primijenjenoj umjetnosti :ppozdrav:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Nemojte me tjerati da svojega pokažem, obzirom da samo kritiziram :unsure:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Super to ide, tak i ja isto imam takav kalač, a bogme ovi tvoji komadi su pošteni, samo nisam vidio jel to imaš sjekiru za kalat baš ili ne?takva košta oko 500 kuna. Kolko metri drva spremaš za zimu?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Na moju sreću nemam tako debela drva tako da krpan odradi sve ali ne čini mi se da se teško cijepa, lijepo puca
Ima i ja njihovu sjekiru za cjepat drugačija je ima proširenja
 

TomGun

Aktivni član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
75
Super to ide, tak i ja isto imam takav kalač, a bogme ovi tvoji komadi su pošteni, samo nisam vidio jel to imaš sjekiru za kalat baš ili ne?takva košta oko 500 kuna. Kolko metri drva spremaš za zimu?
Fiskars X27, sjekira za kalanje - panj je hrastov
Za 5 sati iscijepano 10 metara - to je bilo uslužno
Sebi spremam drva po malo, ali treba mi nekih 30 m godišnje
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma misim da nemamo takvog kalača na forumu koji bi to mogao odradit ko sekira. Ko got kaj veli sekira je broj 1. A kak ti je teška sekira?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Točno, sekira je broj 1.
1. sekira, ak nejde
2. kajle, ak i dalje nejde
3. kalač ili motorka i sigurno ide. (y)


 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ja od kad imam cjepac sjekiru uopce ne koristim a motorka je smrt za kalanje jer ta drva puno losije gore i teze se zapale pogotovo ako su zagalđene sa svih strana, moja drva su izrazito tvrda i često kvrgava i do sada nije bilo da cijepac nije mogo probit a radim sa 14t pritiska, ako ne ide na punu sjekiru stavim na pola i opet prekala
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A jesmo ekipa, ja mislio da samo ja zajbant i šaljivđija, a sad se vidi da se nezna ko je gori, ko da smo u vrtiću 😂😂😂

Dečki niš bez sekire🍺kakvi kalači i pile, sekira i nema da nejde.
 

Najnoviji postovi

Na vrh