• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Takav je cilindar (fi 120 ili 125/70 x 1000mm).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Jpj ak to vidi tvoja gospođa, ostal buš i bez Uniforesta...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,474
Zakaj? Pa trebala bi biti sretna da si neki dobar stroj nabavim… 🤭
 
  • Haha
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ne svida mi se jer ima jednoručno upravljanje 🤭
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ućil sam od najboljih ;)
Između ostalog da se ljude i po rukama može procjeniti ;)
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,474
To bi ipak bilo previše za mene u ovom trenutku. Treba znati svoje limite…😊
 
  • Haha
Reactions: ZJ

TomGun

Aktivni član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
75
Pozdrav
Molim informaciju koje ulje je najbolje uliti u spremnik hidrauličnig cjepača drva? Vidim na šipki da je nivo na minimumu a ne znam koje ulje je unutra.
Hvala
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
540
Screenshot_20220124-175140_Facebook.jpg Kakva su iskustva s ovakvim svrdlima-cjepačima što imaju prenos? Jer ih nema bas puno koliko ovih direktnih na svrdlo kardan.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Koliko ja vidim tu ima dva priključka, jedan je direkt a drugi na prijenos, kolega koji ih radi i koristi kaže da mu je njegov TV 523 preslab za direktan prijenos. Možda je zato i taj napravljen tako da se može koristiti sa slabijim traktorom. Kod nas ih malo ima i većinom svi koji vidim da ih koriste imaju ih u šumi za cjepanice i poslije ga voze na prikolici zbog male težine.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
540
I malih dimenzija za spremiti kod kuće,sad to što prenos uspori svrdlo dal je to mana ili ne?A traktor od 3 klipa valjda bi mogo kalat jasen-hrast.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,474
Kala al do određene debljine. Čitaj tanko… Ja sam imal to i posluži ali za debelo nije. 7245 krepa pod tim…
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ja ga imam sa direktnim spajanjem,i meni odradi isto tri klipa 45 ks,ako je jako debelo i kvrgavo,onda ide kardan preko brzina,u tvojem slučaju preko redukcije,ako misliš sve radit preko redukcije bit će presporo,ako radim sa tanjim komadima(gdje idu na 2 ili 4 dijela )i glatki su bez problema ga preko brzina ubrzam
Općenito najljepše radi do 60-70 cm promjera,idu i veći ali preko prijenosa,do 60 ide bez problema direkt
 
Na vrh