• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

Golum

Novi član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
28
to je samo dio sakupljača prašine u mojoj garaži. Pečalba moj deda, snovi... Iskreno, više mi to ni ne treba, pametnije bi bilo to rasprodati i prolumpovati - al nisam ti nešto pametan :) Nije to bilo ni tako skupo, osim što su me vozači ogulili dok je to stiglo, šteta da se štogod ne sklopi

hidraulika veliš, hajde nek ide
 

Prilozi

  • hidraul spojnice.JPG
    hidraul spojnice.JPG
    45.5 KB · Pregleda: 42
  • IMG_0036.JPG
    IMG_0036.JPG
    50.1 KB · Pregleda: 42
  • IMG_0039.JPG
    IMG_0039.JPG
    33.9 KB · Pregleda: 42
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,706
Imam glavne dijelove za kalač, ali ga se bojim složiti da radi jer ga možda nikad neću pronaći u selu iako bi bio na elektromotor!
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,305
Drži se pravila muzičara: žena i gitara se NE posuđuju. Tak ni kalač. Odeš,skalaš ljudima,pobereš valutu i doma s mašinom. Ili se tebi ne dela 🤔🤣
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,023
Jenput sam bil na svatima i neki lik je navalil zvati moju ženu plesat. Pital me da li može. Prvi puta sam mu rekel:¨"može". Za kratko vrijeme evo njega opet sa istim pitanjem. Onda sam mu odgovoril "može, ali ne vraćaj". Tip je malo zastal, okrenul se i više ga poslije nije bilo.

Bum ju ja hranil, a ti buš splesaval, vraga malo.
 

Golum

Novi član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
28
ha, dok čovjek nađe zagubljeno, žena posudi komšiju, valjda je to taj odnos sila,vrijeme...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
bem ti tehniku, dok ja to naučim prođe život, mislim, volim da psujem (omaklo se), ne vrijeđam nikoga...
u prilogu igračka kakvu bih ja htjeo (bez transportera, samo motorka i cjepač)
imao sam dva originalna Kelfri cjepača 7t. prodao, hoću ovo iz inata - a inat je golem belaj ebajiga :)

Ovaj sa snimka je čini mi se pozajmio pogon hidraulike vjerovatno od ovog traktora ili dizalice .
E sad odmah prvo pitanje je koliko "moćnu" stvar želiš?
Na snimku je po mojoj slobodnoj procjeni mnogo više snage u igri nego bilo koji tvoj pogonski motor.
 

Golum

Novi član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
28
Hvala savoris
nemoj me sad tjerati da kupujem I ovu traktorčinu
sam cjepač nema tako veliko korito, možda do max. 50cm, al čovjek ima pa goni, imao sam Kellfri 7t 3-fazni motor, sasvim solidno je gulio prepečenu grabovinu 30 -35 cm, kontam, može li se od ove skalamerije sa slika izvuči nešto solidno
mislio sam sa ovim da pokažem da hoću horizontalnu verziju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Naravno da može , za početak treba proračunati koliko najviše litara i pritiska možeš da dobiješ od svog pogonskog motora.
Meni te računice sa SuS motorima ne idu od ruke.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,505
Jenput sam bil na svatima i neki lik je navalil zvati moju ženu plesat. Pital me da li može. Prvi puta sam mu rekel:¨"može". Za kratko vrijeme evo njega opet sa istim pitanjem. Onda sam mu odgovoril "može, ali ne vraćaj". Tip je malo zastal, okrenul se i više ga poslije nije bilo.

Bum ju ja hranil, a ti buš splesaval, vraga malo.
A jesi i ti neki židov,nebi čovjeku pomogel :giggle: :hahah:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Naravno da može , za početak treba proračunati koliko najviše litara i pritiska možeš da dobiješ od svog pogonskog motora.
Meni te računice sa SuS motorima ne idu od ruke.
Treba znati koji je motor i u kakvom režimu se želi tjerati (puni gas, 3000 o min, ili negdje oko najvećeg momenta).
Treba li progoniti i pilu ili samo hidrauličnu pumpu?
 

Golum

Novi član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
28
Treba znati koji je motor i u kakvom režimu se želi tjerati (puni gas, 3000 o min, ili negdje oko najvećeg momenta).
Treba li progoniti i pilu ili samo hidrauličnu pumpu?
ja sam mislio motor - hidraul pumpa - razvodnik -ventil hidraul pila + ventil hidraul cilindar, nema potrebe za nekakvim čudima, optimalno,
ako definišemo motor 14 hk, klip 800/80/50 između toga mislim da imam dovoljno pumpi, ventila i motora koji će to zakrpiti,
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
U neku izradu cjepača za mala drva sam krenuo, na pogon motora od 14ks, kad nastavim stavim i koju sliku da se vidi. Ta varijanta za horizontalna mi nije nešto, jer se javlja problem za debela drva koja trba sitniji i okretati. Cilindar je idealan, sad se može kalkulisati o snazi motora i koju pumpu može da pogoni gledano u brzini rada. Dobro bi bilo da staviš nešto od podataka za snagu motora ili o pumpama podatke. Ja baš nešto ne računam mnogo, od oka vidim paše il ne, ali ima nekih koji će ti iskalkulisati pa se možeš uklapti.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Ovo sam uzeo za ugradnju u cjepač. 20221125_175548.jpg IMG-fb604127d3ffd196cb8d7ba1d538d0bb-V.jpg IMG-166175d348d5c845479fa1e95039c209-V.jpg
Ovaj hidromotor ću spajati direktno na radilicu 1:1. Na motoru je centrifugalno kvačilo koje neću koristiti I reduktor izbacujem. U ovoj varijanti to mi je nepotrebno. Idem sa nekom mehaničkom spojkom koju pravim. A ovaj reduktor ću u nekim drugim varijantama iskoristiti kao multiplikator jer mu je odnos 1: 3,4. Sad će to da sačeka 10 dana da dodje na raspored rada jer neki drugi poslovi idu . To će biti brza izrada nema tu neka još puno posla stub , cilindar i sjekira su uređeni u ranijem periodu, tako da je sad to montaža.
Dosta nekih dijelova osovina kućišta, kao i stub za cjepač, nekih osovina za druge priključke odradim u periodu kad nemam konkretnih poslova, a znam da mi trebaju pa ih onda samo uklapa ili dogonim tolerancije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh