• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Koliko to ima kila na kraju? To treba i traktor da nosi, bitna su okomita pojačanja i ploča može biti puno tanja. Pretpostavljam da je takvog materijala bilo pa je zato tako.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,365
Ako pročamo o prvom nosaču na vodilici, gdje je najveća sila istezanja, za koliko visoko postaviš okomito pojačavanje sa vanjske strane za toliko imaš smanjen hod sjekire. Iza vodilica nema smisla ni postavljati. Kalkulantski nebi tu bilo razlike u 80 kg koliko je približno 1m2 x10mm debljine ploče.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,723
Mislil sam na stol, podnože, donju ploču... kak to već tko zove.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,365
U predhodno drugom postu sam napisao da stavim u stub pojačavanje a ploča sama dovoljno drži.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,723
Da jesi, ali ne mogu si predočiti kak to izgleda?
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Poceo sam da pravim hidraulican cepac za drva (33cm), medjutim nisam siguran na koju visinu da stavim sto za drva. Zna li neko kolika je visina stola od podloge kod fabrickih cepaca?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Pogledo sam video od ace pa mi skočio ovaj i sviđa mi se, mislim da je ovo skroz dobro riješenje za nekoga ko ima godišnje za pocijepat 3-4 kubika drva...ja od kad sam presto prodavat drva krpan skuplja najviše prašinu, kupio sam ono svrdlo za kraća drva mogu i sa vikovićem radit...a mogo bi i ovako nešto probat...
 

MPfuture

Novi član
Tu od
24 Velj 2024
Poruka
3
Naletio sam i na ove kalače. Ima netko s njima kakvih iskustava? U Bauhausu imaju 5 g garancije.
I manja verzija od 8t (koja moze bit u verziji 230v ili 400v)
Pozdrav društvo, Novi sam ovdje pa da vas prvo sve pozdravim. Sto se tice ovog kalaca Compact 15T. Imam sve pohvale za njega. Kvaliteta 5/5. Lakoca rukovanja 5/5. Snaga fenomenalna ! Jednostavno perfektan alat. Kupljen u Bauhausu i placen 1274 €
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,365
Pozdrav društvo, Novi sam ovdje pa da vas prvo sve pozdravim. Sto se tice ovog kalaca Compact 15T. Imam sve pohvale za njega. Kvaliteta 5/5. Lakoca rukovanja 5/5. Snaga fenomenalna ! Jednostavno perfektan alat. Kupljen u Bauhausu i placen 1274 €
Kakva je brzina cijepanja?.
Za cjepač od 15t, 3,5kw to je mali motor. Da bi imao tu sagu, mora da tjera malu pumpu i onda je prespor. Poslikaj pločicu motora i šta piše koji je fi cilindra I koja je pumpa, navedena za tvoj cjepač. Mene matrijal izađe toliko, a sklapanje i pravljenja ??.
Onaj drugi link u kojem stoji može biti 8t na 230 i 400v motor snage 3150w. Ako je 220-240 v onda nije taj motor od 3150w. Tu nešto ne štima, ili ja ne štimam sa motorima.
Slično nešto se kod nas prodaje i piše na cjepaču uz cijenu 7t, motor 3kw, 220-380 v i dalje još neki detalji. A na motoru piše samo 240v i 1,8 kw i tako piše i u pratećem priručniku. Trgovac se ubi objašnjavajući kako samo treba zamijeniti utikač na kablu i ide na trofaznu struju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa bolje mu je da se ubije od sramote nego da uvjerava ljude u nemoguće.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,365
On misli da je moguće., Slušam ja njega a ima mušterija. Kažem kupi i odma utikač na trofaznu i vrati mu izgoreli motor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,723
Točno je i 1,8kW i 3kW za isti motor...samo nije navedeno u kakvom režimu.

Na mojem je 5,5kW motor, a pri 10t ga teretim s 9,5kW.
Koje je onda točno?
 

MPfuture

Novi član
Tu od
24 Velj 2024
Poruka
3
Kakva je brzina cijepanja?.
Za cjepač od 15t, 3,5kw to je mali motor. Da bi imao tu sagu, mora da tjera malu pumpu i onda je prespor. Poslikaj pločicu motora i šta piše koji je fi cilindra I koja je pumpa, navedena za tvoj cjepač. Mene matrijal izađe toliko, a sklapanje i pravljenja ??.
Onaj drugi link u kojem stoji može biti 8t na 230 i 400v motor snage 3150w. Ako je 220-240 v onda nije taj motor od 3150w. Tu nešto ne štima, ili ja ne štimam sa motorima.
Slično nešto se kod nas prodaje i piše na cjepaču uz cijenu 7t, motor 3kw, 220-380 v i dalje još neki detalji. A na motoru piše samo 240v i 1,8 kw i tako piše i u pratećem priručniku. Trgovac se ubi objašnjavajući kako samo treba zamijeniti utikač na kablu i ide na trofaznu struju.
Ovako, samo da izjasnim svoje potrebe ovog stroja. Ne bavim se šumarstvom niti nemam nikakvu profesionalnu povezivost sa tim strojem. Sezonski kupim 10m3 i da vise ne nabijam na ruke ( muke isusove, ruke mi otpale ) odlucio sam uzeti cjepac.
Dali postoji bolji ? Postoji. Dali postoji gori ? Postoji.

Proucavao sam ja to malo i odlucio se baš za taj Compact 15T
Stroj je opremljen s brojnim funkcijama: sustav brzog i automatskog izvlačenja, siguran, dvoručno upravljanje, niska, bočno proširiva osnovna ploča, bočno sklopiva druga osnovna ploča za cijepanje kracih trupaca, bocne sigurnosne poluge za sprjecavanje prevrtanja trupaca preko, integrirani podizac trupaca za teže ili veće trupce s ogromnim klinom za cijepanje koji može podnijeti trupce promjera do 450 mm.

Stroj pokrece elektromotor bez četkica koji je puno učinkovitiji od konvencionalnih elektromotora i ne zahtijeva gotovo nikakvo održavanje.

Ono što je mene još privuklo kod ovog modela je da je cjepač također opremljen VARIO sustavom, što znači da se duljina staze za cijepanje može prilagoditi duljini trupca, tako da se cilindar i klin pomiču samo za potrebnu udaljenost, čime se štedi vrijeme i struja. Robusno podvozje opremljeno je s 3 kotača, što ga čini znatno udobnijim za pomicanje stroja.

Cijela konstrukcija razdjelnika dizajnirana je za najduži mogući vijek trajanja i izrađena je od kvalitetnog čelika. (To cu vam moci javiti za 4..5 godina 😀 ) Korisnici imaju pristup proširenom jamstvu (2+3 god.) i pouzdanoj servisnoj mreži.

Tehnički podaci:

Motor: 400 V / 50 Hz, indukcija
Snaga: 3.500 W
Maksimalna sila cijepanja: 15 t
Brzina cijepanja: 3,8 cm/s
Brzina oporavka: 12,8 cm/s
Dužina trupca: max. 1070 mm
Preporučeni promjer trupca: 120-450 mm
Punjenje ulja: cca. 7 l
Veličina baze: 321 x 353 x 70 mm
Veličina stroja: 1160 x 960 x 1080/1630 mm
Težina: 186 kg

-Garancija u trajanju od 60 mjeseci od dana kupnje!

Ono sto je jos super kod njih je da ako niste zadovoljni, u roku 30 dana ga slobodno mozete vratiti i dobit povrat novaca ! Mene služi super i jako sam zadovoljan. Ako krepa, neka krepa barem u garacijskim roku 😂

Slike cu poslat tokom dana 👍
Pozz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh