• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Nisam tu sam blizu uz glavnu cestu, jeste se kaj dogovorili za cjepač
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Nisam tu sam blizu uz glavnu cestu, jeste se kaj dogovorili za cjepač

Nisam ga niti zvao još imao sam neko inzvaredno putovanje ,maloprije došao doma ,ujutro ga zovem 100 % ,a mislim da drugi tjedan i idem u Karlovac,pa ću i navratit vidjet taj cjepač da vidim kako to uživo izgleda ,na slici izgleda super...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
a sto odgovarate na post kopirajuci moj post, pa se slike duplaju, sad tu ima brdo istih slika. Hvala, moze to i bolje, samo nemam pravi alat za varenje.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
powershift, imam samo jednu primjedbu poluge su malo previsoke da ga nosi manji traktor npr imt533, sve drugo 5
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ofarban,




Uploaded with ImageShack.us



-cjepač izgleda dobro,jedino što si možda trebao staviti(navariti) one bočne zaštite,kada se bukva cijepa zna se naglo raspuknut i ode noge
-šta je sa BMW-om jel on farban -tvoj rad ili si ga malo zgužvo
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
hehe, ma nije guzvan, ako mislis na prag, to sam malo naletio sa apartom za pranje, pa je negdje skinuo prljavstinu a negdje nije, pa se cini da je pomotano.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Za moj traktor je ok, za manji ako je problem lako je premjestiti.

moram priznati, da sam gledajući tvoj kalač primjetio da si super pojednostavio vodilicu sjekire. ako dobro vidim, ti si sa strane samo navario dva L-profila i izgleda da "klapa" kad veliš da niš ne škripi, dok se je moj kum jebal sa vijcima i i nekim flahovima oko vodilice i da nije sam strojobravar tko zna koliko bi ga to došlo. Inače, njegov ti je kalač u ovoj temi unazad par stranica od KrBoki sa onom crvenom podnicom. Sviđa mi se tvoj kalač jer je jednostavno napravljen.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nije tako jednostavno kako mislis, prvo sam zavario ravni flah 40x10, koji trpi bocne sile vodilice, a na njega L profil 20x40, koji trpi sile naprijed, direktno L profil nisam mogao zavariti, izvracalo bi ga.
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
A moram ti reć najviše mi se sviđa što imaš BMW i FENDT to je to...što se traži....:finga:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pitanje je koliko je ostalo od toga fendta i BMW-a, vec je to dobro izradjeno prije nego je doslo do mene, zasad sluze.
 

red_bull

Novi član
Tu od
16 Kol 2012
Poruka
19
Pozdrav ekipa!
Evo nakon dužeg vremena skompletirao sam svoj cjepač, puno informacija sam pokupio na ovom forumu, a što nisam ovdje pronašao sam na drugim (stranim) forumima.

Specifikacije:
-Cilindar hidrospoj 115(vanjski) 95(unutarnji) 70 klipnjača, hod 1000 cijena1800kn
-Razvodnik za cjepač talijanski sa uzubljenjem prema gore 80 lit/min 650 kn
-filter 80 ltr/min 3/4 cola 25 mikrona 300kn
-čep za ulijevanje 100 kn
-pumpa sa ubrzivačem grupe 3, 43ccm, 87 ltr/540 okr vratila sa ebay-a njemačka, 2150 kn sa dostavom
-željezo je iz raznih izvora sveukupno 1500kn sa dvokomponentnom bojom
-crijeva 1000 kn sva nova i po mjeri
sve zajedno oko 7500 kn

Sve sam rezao fleksericama i vario sa običnim i plinskim aparatima od cca 220 ampera.Za izradu mi je trebalo oko mjesec dana.
Stroj radi savršeno, ne da cijepa nego reže, ugasio mi se traktror prije nego je propustio sigurnosni ventil:D
Moguče je štelati radni raspon hoda sjekire po želji.
Sjekira je sa navarenim vrhom.


Ako netko misli radit ovakav slični cjepač, moja preporuka je da nikao ne stavljate pumpu sa manje protoka jer budete se načekali da vam klip dođe do dolje. Ovako je brzina taman.
Ako mislite stavljati razvodnik sa dvije brzine, odmah vam mogu preporučiti:nemojte. Ovaj je sasvim dobar i jednostavno nema potrebe kad imate normalno dimenzioniranu pumpu prema dimenzijama cilindra.

Evo par slika:
imag0130g.jpg

imag0127n.jpg

imag0125vi.jpg

imag0117ov.jpg

imag0116we.jpg

imag0115f.jpg

imag0112ym.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Pazi da nebude pomoćne radne snage u bolnici s prijelomima nogu i bez prstiju, i na razvodniku obavezno smanji siguronosni pritisak propuštanja, ja sam sam radio cjepač s 40 l/min protok pumpe, razvodnik isti 40 l/m..kao i cilindar i radi odlično, a imam susjeda 2 kuće dalje koji je kupio gotovi s pumpom kao tvoja - brži je ali trebalo mu je svega dva dana da završi u bolnici ; cjepanica kad je "pukla" nakon napinjanja slomila mu je potkoljeničnu kost ! nije dobro ni da sjekira ide prebrzo , neki to kasno vide !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Stroj radi savršeno, ne da cijepa nego reže, ugasio mi se traktror prije nego je propustio sigurnosni ventil:D
Ako netko misli radit ovakav slični cjepač, moja preporuka je da nikao ne stavljate pumpu sa manje protoka jer budete se načekali da vam klip dođe do dolje. Ovako je brzina taman.
Ako mislite stavljati razvodnik sa dvije brzine, odmah vam mogu preporučiti:nemojte. Ovaj je sasvim dobar i jednostavno nema potrebe kad imate normalno dimenzioniranu pumpu prema dimenzijama cilindra.
Po meni to uopće nije dimenzionirano i sasvim opasna stvar. Prevelika je ta pumpa za taj traktor. Kod tebe je brzina 20cm/sek!
 

Najnoviji postovi

Na vrh