• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KALCIZACIJA

K

KRESO

Guest
Bobo kaže:
Prije par dana sam razbacivao FERTDOLOMIT:

Bacio sam sveukupno 49 vreca od 40kg, jedna je ostavljena za razbacivaje po travnjaku oko kuce...

Naspram agrodola MILINA za razbacivati... MILINA

prednost ferdolomita nije samo što je lakša manipulacija sa njime nego kad baciš tonu ferdolomita usput si bacio preko 100 kg 7-20-30. tako kad gledaš uštedio si preko 500 kn :)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
KRESO kaže:
Bobo kaže:
Prije par dana sam razbacivao FERTDOLOMIT:

Bacio sam sveukupno 49 vreca od 40kg, jedna je ostavljena za razbacivaje po travnjaku oko kuce...

Naspram agrodola MILINA za razbacivati... MILINA

prednost ferdolomita nije samo što je lakša manipulacija sa njime nego kad baciš tonu ferdolomita usput si bacio preko 100 kg 7-20-30. tako kad gledaš uštedio si preko 500 kn :)

Najbolje je kupit agrodol u rinfuzi, i utovarivat utovarivačem, prođeš jeftinije, kičmu čuvaš, a ostane ti daleko više novca za NPK. Naravno treba imati uređaj za doziranje.
 
S

seljaček

Guest
bogec i ekipa gdje ima za kupit agrodol-a u okolici bjelovara
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
seljaček kaže:
bogec i ekipa gdje ima za kupit agrodol-a u okolici bjelovara

bogec info servis javlja da ima kod mene u pisanici agrodola :D
 
S

seljaček

Guest
hvala info servisu kad več zaje..... kolka je cijena dal se mjenjala ili ostala ona stara. info bogec hvala.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Jastreb zove sokola, prijem info bogec, ovaj tjedan možda dođem s autom do tebe, prijem!!!! :mrgreen: :mrgreen:

kak to da seljaček nezna za agrodol kod tebe, sve više interesanata ima, bude sirač ostal bez materijala!!!! :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
seljaček kaže:
hvala info servisu kad več zaje..... kolka je cijena dal se mjenjala ili ostala ona stara. info bogec hvala.

ja sam zadnji put uzeo po 280kn paleta

ođe sokol, spavat ajde jastrebe :mrgreen:

najavi se kad dolaziš jer ču ić par puta u križevce, prijem :!:

ovi kod nas drže agrodol zbog mene, jer ja kad dođem u dučan imam milijun prohtjeva
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Bobo gdje se može kupiti taj ---Agrodol--- evo prvi puta čujem za to i vjerujem da je to nešto jako dobro i za zemlju a i za krave tj.stelju na kojoj rave leže.
Moje gospodarstvo proizvede dosta stajnjaka pa vjerujem da su nam tla kisela.
U blizini sam Osijeka i gdje bi to mogao potražiti.
Hvala na odgovorima unaprijed.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
bogec kaže:
seljaček kaže:
hvala info servisu kad več zaje..... kolka je cijena dal se mjenjala ili ostala ona stara. info bogec hvala.

ja sam zadnji put uzeo po 280kn paleta

ođe sokol, spavat ajde jastrebe :mrgreen:

najavi se kad dolaziš jer ču ić par puta u križevce, prijem :!:

ovi kod nas drže agrodol zbog mene, jer ja kad dođem u dučan imam milijun prohtjeva

Da se najavim na forum ili telefonski?? ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
ŠANANA IMT 565 kaže:
Da se najavim na forum ili telefonski?? ;)

golubom listonošom :rolfer: :rolfer: :rolfer: :finga:

kak god oš
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
200
slafko kaže:
Evo jedan primjer rasipača za kalcit, međimurski proizvod!

Obrisan neispravan link.

Raspon od 1 do 3 metra standardno (za neke veće zahvate treba dogovoriti sa proizvođačem). Može biti i vučeni ako se stave kotači sa strane.

Koji je to proizvođač?
Kontakt brojevi, adresa??
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
KRESO kaže:
Bobo kaže:
Prije par dana sam razbacivao FERTDOLOMIT:

Bacio sam sveukupno 49 vreca od 40kg, jedna je ostavljena za razbacivaje po travnjaku oko kuce...

Naspram agrodola MILINA za razbacivati... MILINA

prednost ferdolomita nije samo što je lakša manipulacija sa njime nego kad baciš tonu ferdolomita usput si bacio preko 100 kg 7-20-30. tako kad gledaš uštedio si preko 500 kn :)

Koliko KAN utjece na smanjenje kiselosti? Pise na stranicama Petrokemije http://www.petrokemija.hr/Default.aspx?tabid=78 da sadrzi 23% dolomita, sto ce reci ako se baci tona KAN-a kao da se bacilo 230kg dolomita. Sad bi trebalo izracunati jeli se to isplati (usput koliko kosta KAN?)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
A ako se baci tona KAN-a kakav ce biti prinos??? Možda nikakav?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Znam cabage da mozes biti i opsirniji :) ;)

Zasto mislis da prinos moze biti nikakav?

Pitam s razlogom. Planiram ljesnjake na proljece "opskrbiti" sa KAN-om. Oni koji bolje znaju stvari od mene :) rekose mi da dusik ne moze dugo stajati u zemlji pa ga treba nadodavati tijekom vegetacije. Trebao bi dodati jedno 10-20dkg po sadnici, a znam da na jednom dijelu jedne njive imam nesto kiseliju zemlju pa si mislim dali trebam na taj dio dodavati i kalcij (kako li se vec ne zovu sva ova, vapna) ili ce tih 23% dolomita biti dovoljno
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Smiljan kaže:
Znam cabage da mozes biti i opsirniji :) ;)

Zasto mislis da prinos moze biti nikakav?

Pitam s razlogom. Planiram ljesnjake na proljece "opskrbiti" sa KAN-om. Oni koji bolje znaju stvari od mene :) rekose mi da dusik ne moze dugo stajati u zemlji pa ga treba nadodavati tijekom vegetacije. Trebao bi dodati jedno 10-20dkg po sadnici, a znam da na jednom dijelu jedne njive imam nesto kiseliju zemlju pa si mislim dali trebam na taj dio dodavati i kalcij (kako li se vec ne zovu sva ova, vapna) ili ce tih 23% dolomita biti dovoljno


nisam sve pratio, ali da se nadovežem
fosfor i kalij su sporo topivi i sporo pokretljivi u tlu zato je u toku jedne vegetacije oni daju jednokratno, dok dušik je brzo topiv i mobilan i on se dodaje u više obroka.

kod kupovine malo pripazi šta kupuješ jer nije sve dolomitnog sastava, ta sva vapna nisu jednakog sastava, tak da nebi kupio bilo šta
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Smiljan kaže:
Znam cabage da mozes biti i opsirniji :) ;)
Pa recimo moguce je kod nekih biljaka, koje su vise plodovitog karaktera, ako se doda prevelika kolicina dusika, da biljke jednostavno odbace cvjetove. Biljka postane prebujna rastom i sva se hranjiva manje vise usmjeravaju u lisnu masu, a cvijet otpada. Sto se tice vocarstva, tu nisam strucnjak, ali recimo u povrcarstvu znam da nije dobro pretjerivati s dusikom. Uostalom, barem je tako kod povrtnih kultura, nakupljaju se prevelike koncentracije nitrata u plodovima i ti plodovi nisu zdravi za ishranu ljudi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh