• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KARDANI na poljoprivrednim strojevima!

hurli

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
55
Kardan je star 4 godine, do sada nisam vidio tu oznaku te sam ga kopčao na jednu i drugu stranu.Mislim da je običan, jedan i drugi kraj su isti.
Sutra ću ga cijelog slikati.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Onda, valjda nije ni bitno kak ga okrenes, ali ..... kopcaj ti njega kak je narisano .... Nije ta slikica bez veze gore !
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ako ga staviš naopako i stroj će se vrtiti naopako pa ćeš znati onda :icon_butt:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Na križu u jednoj čašici ili kako se već zove nema valjčića. Skinuo sam segerov prsten i poklopac pa me zanima dali se mogu posebno kupiti valjčići.
Vidim da ovaj križ nema mazalicu niti predviđeno mjesto za nju.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Najbolje kupi novi križ da bude kak treba, a ovog kineskog baci u staro gvožđe.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@SANANA ovo nije kineski, kineze smo vidjeli na slici kada je proizveden.
To je kardan pik-apa na stogodišnjoj balirci NH-366.
Kardan ide na osovinu sa kajlom i ne mogu ga skinuti - možda uspijem. Već 10 dana ga špricam sprejem i tučem sa 2 čekića ali je zapekao i neda se. Do sezone baliranja jedan od nas dva mora popustiit.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kako se križ mijenja. Nije mi problem jer je pik-ap skinut i rastavljen.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
504
Interesira me gdje nabaviti ove dijelove za kardan kardan je walterschied od rotodrljače nutra ima 6 štiftova sa svake strane i jedan glavni štift i kad on pukne onda se samo drugi ubaci unutra evo slike meni bi to trebalo ta plastika i štifti zvao sam kod ferenčaka on nema pojma kaj to je čak sam mu i sliku poslal i kaže da to nije nikad videl trgoagencija ista stvar ovi u preseki isto jel zna netko gdje to ima zakupiti.
Hvala !
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
Kupi plastiku i odi sa uzorkom kod tokara da ti napravi.:icon_wink:
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
504
Zahvaljujem na odgovoru,ali sam več zmislil drugi sistem umjesto tih 10 štiftova bacil sam 2 m10 šrafa i kad puknu zamjeni i teraj dalje nijh sam stavil na ovu ploču samo se nadam da nebu tak veliko opterečenje pa da budu sako malo pucali takav sistem imam na balirci pa bi i tu moralo funkcionirati..
tu di je ovo crno zacrtano sam stavil dva šrafa,jedino me još brine da nebudu 2 preveč pa zupčaniki nepopuste prvo budem probal s jednim tjerat pa da vidim kako ide...

 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Ja sam kupio Ino malčer 225 i lijepo rekao prodavaču da trebam kardan za taj malčer.Dao mi je kardan koji se svinuo nakon 5 radnih sati i to tamo gdje je križ.Tako da sam kupio novi križ i vilice u koje dolazi križ ali je i cijevi svinulo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Neki dan remont kardana prije proljetne gangule , evo i slika od jednog dijela za koje sam imao krstove i koji su bili sasvim otkazali
Sada su na redu oni malo lošiji za zamjenu dok zbavim krstake
 

Prilozi

  • IMG00044.jpg
    IMG00044.jpg
    43 KB · Pregleda: 442

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Trebao bi kupit kardan za roto malčer 170cm naravno sa protočnom sklopkom alime zanima dali kategorija 4 ili kategorija 6? Prodavač kaže da trebam kategoriju 6 a tomi nekako djeluje prejako. Dali mi tko može iz iskustva dati odgovor.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Pozdrav,pitanje imam. Dali ima u prodaji samo vilica kardana sa stiftom,vilica bi trebala bit fi 22x5x,tako nesto, uglavnom onaj kardan najmanji. Ako ima gdje i koliko hrvatskih novaca?
 
Na vrh