• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KARDANI na poljoprivrednim strojevima!

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
Je li netko mijenjao žutu vilicu kardana za sivu ???

Može li se to napraviti???
 

Prilozi

  • Vilica kardana zamjena.jpg
    Vilica kardana zamjena.jpg
    28.9 KB · Pregleda: 169

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ako su iste dimenzije gdje ulazi krst lagano zamijeniš i gas.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Je li netko mijenjao žutu vilicu kardana za sivu ???

Može li se to napraviti???

Meni se čini da koristiš skice od Trgoagencije. Izmjeri na svojem još unutarnji razmak između vilica. Nazovi Trgoagenciju i pitaj mogu li pomoći. Sa mnom su uvijek bili jako ljubazni i dobil sam podatke koje sam tražil. Nedugo sam od njih kupil vučno okretno oko koje nisu imali na zalihi ali su ga nabavili i dostavili. Kota L nije bitna. Ako bu malo veća budeš po potrebi skratil cijevi.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ove dvije nisu iste jer na žutu ide križ 24x70mm a na ovu drugu ide križ 24x61mm.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
Ima li netko da postavi sliku ili shemu vilice sa sigurnosnim vijkom u dijelovima ali rastavljenu?

Unaprijed hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Imaš OVDJE.
Skini i otvori stranicu 13 i stranicu 26.
 
Posljednje uređivanje:

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
Hvala, ali meni to nije dovoljno da mi je jasan sistem kako su se spojili dijelovi u donjem dijelu. Gore je vijak ,a što je u donjem dijelu??? bolcen nekakav,veći promjer i veće čvrstoća nego šaraf?

tražim i dalje jasniju sliku!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Nije mi jasno kaj zapravo pitaš. Pogledaj sliku na str 26. Ovo kaj na slici vidiš s donje strane, je uskočni štift, koji spojku drži na kardanskoj osovini traktora. Vidiš ga zasebno na 36. strani. Jel te to možda buni?

Sama spojka se sastoji od dva dijela, iako izgleda kao da je iz jednog komada.
Ovaj komad, koji dolazi s prednje (unutarnje) strane, tam gdje je ozubljenje koje ide na kardan, ima oblik slova naopako T.
Vanjski ili stražnji dio, na kojem je vilica u koju se montira križ, se vrti slobodno na ovom, unutarnjem dijelu. Da se ne uzdužno ne razdvoje, kad nema vijka, sa stražnje je strane seger ili neki štift (zavisno o izvedbi pojedinog proizvođača).
Kad su ta dva dijela spojena ovim sigurnosnim šarafom (šer-bolcnom), onda se vilica nemre vrtiti na unutarnjem dijelu, već se sve vrti zajedno i prenosi moment s prednje (unutarnje), ozubljene osovine, preko vijka, na stražnji (vanjski) dio s vilicom.
Kad stvar preopteretiš i šer-bolcn pukne, vilica s kardanom stane, te se vrti na ovom prednjem, unutarnjem dijelu (jer njega vrti kardanska osovina traktora). Zato ima mazalicu.

Kaj tu nije jasno?

EDIT:
Evo ti slika OVDJE.
 
Posljednje uređivanje:

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
Hvala,
Da sam prvi put imao ovu shemu ne bi više pitao!

Sad vidim da to ne mogu izvesti,jer mi je palo na pamet prepilati postojeću vilicu ?ali to je bila samo ideja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja i dalje nemam podatak koliko moj traktor daje N m ? . kaj to piše negdje kod broja šasije ?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Vidio sam za traktor zetor 4911 sa vijkom m8 i ako freza udari u kamen puca bez problema.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
je , ali vrati se na post 2293 , nije samo vijak granica , moment ovisi o veličini "E" u tablici .


još uvjek ne znam koliki moment ima traktor od 45 konja ? ..a još važnije koliko može podnjeti freza ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Taj podatak bi trebal biti dan za pojedini traktor. Koliko se sjećam, za Torpedo 45 je u katalogu pisalo oko 1600Nm.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
je , ali vrati se na post 2293 , nije samo vijak granica , moment ovisi o veličini "E" u tablici .


još uvjek ne znam koliki moment ima traktor od 45 konja ? ..a još važnije koliko može podnjeti freza ?

Po meni je bitniji ovaj drugi faktor, koliko može podnijeti zupčanik ili lanac u frezi. Osim ako ne frezaš sa prevelikom frazom pa pukne nešto u traktoru umjesto na frezi???
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Taj podatak bi trebal biti dan za pojedini traktor. Koliko se sjećam, za Torpedo 45 je u katalogu pisalo oko 1600Nm.

Na radilici ili kardanu?
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
ja i dalje nemam podatak koliko moj traktor daje N m ? . kaj to piše negdje kod broja šasije ?

Smisli nešto i izmjeri kad ti treba taj podatak!
 

Prilozi

  • Mjerenje snage motora 1.jpg
    Mjerenje snage motora 1.jpg
    30.7 KB · Pregleda: 65
  • Mjerenje snage motora.jpg
    Mjerenje snage motora.jpg
    23.6 KB · Pregleda: 61

Najnoviji postovi

Na vrh