• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KARDANI na poljoprivrednim strojevima!

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
reli smo da malčer mora imati jednosmjernu spojku, zbnači spojka koja u jednom smjeru prenosi moment a u drugom smjeru ne .
znači isto kao i račna kod "gedora "
mislim ne mora , ali bilo bi bolje da ima
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
A ovaj koji sam ja stavio gore nema odgovarajuću "sklopku"?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Aha, znao sam ovo za "gedoru", ali sam mislio da je to na tom kardanu. Imas mozda neki prijedlog kojega bih onda uzeo? Jer mi je problem sto su vecinom prekratki.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,520
Puki, po čemu zaključuješ da je na tom krdanu preopteretna, a ne propusna spojka?

Najjednostavnije je zatražiti dodatne informacije. Nože se i mailom.

Ako se radi o propusnim spojkama, ja bih preporučil ovoga, naravno ako je dosta dugački. Razlika je samo 100 kn.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Taj bi sigurno bio bolji odabir, ali sumnjam da bi bio dosta dugi. :icon_sad: U pocetku sam mislio uzeti Cerjakovog kategorije 6 (160€ bas kod Cerjaka u Sloveniji), ali se ispostavilo da je prekratak (bio je duzine 900, zbog toga sumnjam da bi ovaj duzine 959 bio dosta, cijev u cijev je ulazila samo 10cm otprilike). Meni bi trebao otprilike 1200 duzine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Puki, po čemu zaključuješ da je na tom krdanu preopteretna, a ne propusna spojka?

Najjednostavnije je zatražiti dodatne informacije. Nože se i mailom.

Ako se radi o propusnim spojkama, ja bih preporučil ovoga, naravno ako je dosta dugački. Razlika je samo 100 kn.
pa kaj ja znam , po obliku kučišta , ima zadebljanja , unutra su ili bi trebale biti rupe u kojima su opruge , šriftovi i tak

no , ako čitamo opis za kaj služe morao bi odgovarati, ah dosta zbunjujuče
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Odi Cerjaku i nek ti napravi cijev po mjeri.
AMA trgovac, koji rebrandira raznu bofl robu.
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,520
Cerjakovi su sigurno kvalitetniji od Ama Italija.
Kaj se tiće dužine, ja sam uvijek mislil da dužine navedene u katalogu predstavljaju radne dužine kod kojih je još uvijek dovoljno preklapanja cijevi. Ako je tako, a ti imaš najveću dužinu 1200 mm onda je dosta dugačak. Provjeri u Trgoagenciji ili kod Cerjaka. Mislim da Cerjak ima sve potrebne podatke na svojoj stranici, samo treba razumijevanje slovenskog ili engleskog jezika.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Znam da je Cerjak bolji, ali mi bas nema smisla dati 200€+ za kardan, a mislim kositi samo njive koje vise ne sijem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Pa prejdi v Krško, buš videl.
Usput i prosvijetliš :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
I Gramip isporučuje Cerjakove uz svoje strojeve.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Decki sta preporucate,trebao bi kardan za rasipac,cisternu,prskalicu i kukuruznu sijacicu..

Ovaj trenutni je vec dosta star a i zahrdao je od onog adria gnojiva pa sam ga malo brusio od hrde da se moze izvlaciti cijev iz cijevi pa je mozda i oslabio malo,jer se okrenuo u onoj limun cijevi dok sam neki dan vozio gnojnicu....

Ne znam jel vrijedi kupiti cijev pa samo navariti na ove stare krizeve ili najbolje novo???
 

Najnoviji postovi

Na vrh