• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KARDANI na poljoprivrednim strojevima!

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,105
Ovično se cijevi vadi iz glave , provjeri jeli i kod tebe tako.
Ako su dobre glave a cijev nije skupa zašto da ne.

Ja sam kupovao one trougaone cijevi malo deblje i cijena je 30e za dužni metar obje cijevi u paru, ne prodaju se pojedinačno.
Mislim da je i limun tu negdje ako ne i jeftiniji.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Imali su na kraju u Trgo-agenciji dovoljno dugačak kardan, kategorije 6 sa propusnom sklopkom i koštao je nešto manje od 1000kn (daju 10% popusta na gotovinu). :icon_pidu:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,520
Ja s njima imam samo dobra iskustva. Nadam se da su tak zadovoljni svi njihovi kupci.
Jako su kooperativni i korektni. Meni su u jednu pošiljku ubacili jedan krivi artikl. Zamijenili su ga u roku 2 dana. Naravno, uz ispriku.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,105
Danas kupljena smicajuća glava za 10e i popunio sam malo zalihe krstova kardana .
Novih 14 komada , malo li je :(giggle):
 

Prilozi

  • IMG00235.jpg
    IMG00235.jpg
    78.9 KB · Pregleda: 607
  • IMG00238.jpg
    IMG00238.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 184

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,105
Ove sigurnosne vijke , dali ih treba stezati ili samo pritjerati i ostaviti tako sa kontra ili osiguravajućom maticom?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sigurnosne vijke na balirki uvijek dotegnem do kraja i ako treba presiječe bez problema.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,520
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Kupi s duplim zglobom.
Skuplje je popravljati nego jedanput malo više platiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Kupi samo širokokutni CV zglob, sad kad ti je jedna vilica za zamjenu. To ti je negdje do 700kn.
Tak sam ja napravil s kardanom od prikolice za gnoj, s kojim sam tjeral berač. S druge strane je ostal preopteretni kuplung.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

MilanZetor
Kolega ako ja dobro vidim križ kardana je poplavio. Po tome si mislim da se u radu jako zagrijavao, a i dosta dugo je to valjda trajalo, ne mogu tvrditi da nije bio i dovoljno podmazan, jer bi to ovako na neviđeno bilo nekorektno s moje strane.
Isto tako si mislim da je to proizvodilo dosta jaku "buku", kako to da nisi probao nešto poduzeti da se smanji "negativni utjecaj" na kardan?
Sve je to posljedica, u čemu je kvaka da kardan tako trpi, jer budeš i narednoga uništio ako nešto odmah ne poduzmeš i ne promijeniš uzroke na bolje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,261
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Bilo je pitanje vremena kad će pući, star je to kardan, pušilo se iz križeva..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Bolje je na vrijeme zamijeniti križ, tako se i meni na kardanu za vitlo dimilo pa sam stavio novi križ a bio je podmazivan i više nego što je potrebno samo što sam koristio neku grafitnu mast što sam ju dobio a ona je pre suha za to.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

I dalje nije jasno u čemu je kvaka da taj kardan tako jako trpi?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Ako se jako lomi onda trpi velika opterećenja jer tada kardan ubrzava i usporava (trza) jer nema konstantnu brzinu vrtnje na izlazu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Veliki ugao
A nije zanemariv ni otpor narocito ako je veci propeler i gusta osoka.
Kod nas isto neki dan pukao kardan za atomizer, taman sam vidio da se potrosio kad on krc :icon_fU:, mislili kupiti novi zglob, a ono nov kardan 33e, jeste turski Altinis, ali je malo jaci, valjda ce posluziti
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Koliko vidim to je kardan iz firme Kardan spoj Preseka kvaliteta loša zbog. slabe termičke obrade.Prepoznatljiv po presjeku cijevi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Ako nije farban nije , kardan-spoj ima crnu boju a takvu i kvalitetu .
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

MilanZetor
Ukoliko sutra stignem budem probao naći nešto vrlo korisno o kardanima pa skeniram i postavim, jer mi ih koristimo na poslu na desetke komada odjednom.
Znali smo ranijih godina "ratovati" s onima koji su bili uvjereni da kardan može sve u svim položajima. Dok smo to napokon pregrmjeli, sada dobro surađujemo. :icon_fU:
(A bome smo "nas nekolicina" pošteno mozgali dok smo na početku ovog stolječa :icon_madu: izrađivali trkače bolide s kardanima, prvi tada ugrađeni primjerci su nam se svijali kao da su od tijesta, dok nismo naučili znanje.)
 

Najnoviji postovi

Na vrh