• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KARDANI na poljoprivrednim strojevima!

Ivankarlovac

Novi član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
9
Evo da javim danas isao za zagreb i svratio u jastrebarskom u poljomehanizaciji covjek oldschool trgovac odmah sve slozio, uputio me kome da to odnesem da se to kvalitetno obradi i cijena bez ruku 335 kn. Rezime svega kada mi netko kaze da propada jer nema kupaca nije istina u tjedan dana samo doslovno molim da mi netko od svih trgovaca uzme doslovno novce iz depa ali ne svi pametni u PM.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kod mene bi takav prelaz napravili za nekih 30-40 kn, e sada koliko je kod vas to je vec drugi par opanaka.
@Ivan pitao sam od cega je jer vidim da ova nije pubo ostecena i mozda bi se i ona mogla sanirati. Nesto ovako je kod mene cika Bude rijesavao bez problema i vec traje godinama, doduse nisu traktorski kardani,.ali su kardani.



Ovo je kardan od imt 619.01


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Evo da javim danas isao za zagreb i svratio u jastrebarskom u poljomehanizaciji covjek oldschool trgovac odmah sve slozio, uputio me kome da to odnesem da se to kvalitetno obradi i cijena bez ruku 335 kn. Rezime svega kada mi netko kaze da propada jer nema kupaca nije istina u tjedan dana samo doslovno molim da mi netko od svih trgovaca uzme doslovno novce iz depa ali ne svi pametni u PM.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Eto da si bliže ja bih ti rado pomogao za tih 335 kuna + ruke. :icon_thumright:
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Bem mu sunac,, juče ja baliro sijeno i vidim nečeg nije uredu s kardanom, čuje se llupanje,, neleziga vraže, krst, iliti ga križ kardana na presi do lamele se rasuo,,
Danas sam tel.. i preko interneta tražio taj krst kardana, dimenzija 34x 92,, sa unutrašnjim vezanjem, iliti ga zegerom,, nigdje nema,, a meni gori pode nogama,,
tak da sam silom prilika kupio ovaj s vanjskim zegerima,, l pošto nema mjesta da se stavi zeger,, ono ja našvajso par šajbi da mu neda bježati,, ,,
jel ima ko taj krst da mi da ,, častiću ga pivom:icon_biggrin:
Jesam li skroman:(emo):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
je... fala , skužio sam prema slikama linka @dongfeng-a

sad si mislim , koji sam ja luzer da nisam do sad to sreo ,xd
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Koji nesretnik moram biti da remontujem ovo čudo od frajlauf spojke , umjesto prihvata na ravnu osovinu sa kajlom prepravim na klasični kardan , sve spakujem i podmažem i tek onda zaključim da je ovo smeće predviđeno za kontra smijer :mur::mur::mur::mur::mur:

Ako slučajno kome treba mijenjam za normalan smijer , mislim da TVejcima to odgovara.
 

Prilozi

  • IMG00524.jpg
    IMG00524.jpg
    83.5 KB · Pregleda: 139

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Mene zanima ako postoji zaštita od preopterećenja koja se ubacuje između kardanske osovine i kardana...
 

miksan

Novi član
Tu od
27 Ožu 2019
Poruka
17
Potreban mi je savet oko odabira kardana za imt 558 i traktorsku frezu batuje od 165.

Vagam izmedju cerjak i fkl temerin.

Za neke mere nisam siguran iz cerjakovog kataloga.

Ako sam dobro skapirao prikljcak je 3/8" z6.

Duzinu kardana odredjujem zakacim frezu i parkiram na ravnom izmerim rastojanje izmedju kardanskih vratila traktora i freze.
Od te vrednosti oduzimam 130 jer uzimam ST(sigurnosni vijak) i velicinu 6 jer mislim da je velicina 4 mala.Uzima se prva manja vrednost kk(krst-krst) od rezlutata.

Nije mi jasna ova tablica za nM ni sto su c line 6 svi po 2700NM da li je to sila koja moze kardan da prenese ili je to sila na koju sigurnosni vijak puca?
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima imam jedno pitanje u svezi krdana za malčer ino 160.Zanima me koji krdan uzeti(i koju marku) za navedeni malčer budući da malčer u sebi ima lamelu,neki vele da može običan krdan dok neki mi vele da treba sa sigurnosnim maticama koje kod preopterećenja puknu da se ne ošteti traktor ili malčer.I kolika bi cijena bila pristojnog krdana, u Sloveniji su mi rekli za Comerov kardan obični 135 eura.Hvala svima
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Gle ja nebih žalio dati za kardan novce jer ipak je to skup stroj.
A neki dan idem posudit frezu i majstor zavario kardan s osiguračom sarafom
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Hvala na odgovoru to stoji kaj si naveo da je bolje ne škrtariti nego dati pare pa si bez brige.Koju marku krdana bi preporučio i jel dobar Comerov kardan?
 

Najnoviji postovi

Na vrh