• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KARDANI na poljoprivrednim strojevima!

I

izidor63

Guest
Molim da mi odgovori tko zna dali je za roto malčer zahvata 125 cm potreban kardan sa
jednosmjernom spojkom za IMT 533 jer sam čitao da kod upotrebe običnog kardana dolazi
do poguravanja traktora i mogučnosti loma kvačila traktora.Ako je potreban takav kardan
gdje ga mogu kupiti i ako netko zna cijenu.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Re: KARDAN SA JEDNOSMJERNOM SPOJKOM

....svakako za sve strojeve koji se dugo zaustavljaju primjer:rotokosa,silokombajn....pa tako i malčer potreban je takav kardan koji možeš nabaviti u polj.trgovini rezervnih djelova
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: KARDAN SA JEDNOSMJERNOM SPOJKOM

jedan koji nije "izdržao naprezanja" pa je dobio novu vilicu i križ
i novi koji će preuzeti njegove dosadašnje zadatke
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Re: KARDAN SA JEDNOSMJERNOM SPOJKOM

breza kaže:
...
i novi koji će preuzeti njegove dosadašnje zadatke
...
Nisi ga valjda kupil u Kardanspoju???
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Re: KARDAN SA JEDNOSMJERNOM SPOJKOM

izidor63 kaže:
Molim da mi odgovori tko zna dali je za roto malčer zahvata 125 cm potreban kardan sa
jednosmjernom spojkom za IMT 533 jer sam čitao da kod upotrebe običnog kardana dolazi
do poguravanja traktora i mogučnosti loma kvačila traktora.Ako je potreban takav kardan
gdje ga mogu kupiti i ako netko zna cijenu.
Novi ti košta oko 130€.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: KARDAN SA JEDNOSMJERNOM SPOJKOM

ja sam moj platio 70 , sa jednosmijernom spojkom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Re: KARDAN SA JEDNOSMJERNOM SPOJKOM

Neznam, no po viđenom...fušeraj.
Kupil sam jedan križ koji se jedva giba.
1. Walterscheid
2. Bondioli&Pavesi
3. Cerjak
...
n. Kradanspoj
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Re: KARDAN SA JEDNOSMJERNOM SPOJKOM

Ja sam kupio prije 4 godine od nekog srpskog proizvođača, neznam sad točno koji je naziv. Plaćen je 100€ i izuzetno je kvaliteteno napravljen. Nemam zamjerke na njega, koristim ga samo na roto kosi.

Prije 2 godine uzeo sam manji turski karadan (26€) i mogu reći da je čisto smeće. Kvalitet izrade katastrofa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Re: KARDAN SA JEDNOSMJERNOM SPOJKOM

Bosonoga kaže:
Ja sam kupio prije 4 godine od nekog srpskog proizvođača, neznam sad točno koji je naziv. Plaćen je 100€ i izuzetno je kvaliteteno napravljen. Nemam zamjerke na njega, koristim ga samo na roto kosi.

Prije 2 godine uzeo sam manji turski karadan (26€) i mogu reći da je čisto smeće. Kvalitet izrade katastrofa.
Jel FKL Temerin?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: KARDAN SA JEDNOSMJERNOM SPOJKOM

Svaki kardan je dobar ako se s njim normalno postupa .
Termičku obradu ne očekujte više od nijednog proizvođača .
 

ajurisak

Novi član
Tu od
23 Velj 2010
Poruka
8
Re: KARDAN SA JEDNOSMJERNOM SPOJKOM

pozdrav forumaši!
Dajte mi recite dali je normalno da par kardanskih cjevi dužine 80 cm dojde 460 kn(Panex Čakovec).
Kak se kreču cjene kod vas
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Re: KARDAN SA JEDNOSMJERNOM SPOJKOM

ZJ kaže:
Bosonoga kaže:
Ja sam kupio prije 4 godine od nekog srpskog proizvođača, neznam sad točno koji je naziv. Plaćen je 100€ i izuzetno je kvaliteteno napravljen. Nemam zamjerke na njega, koristim ga samo na roto kosi.

Prije 2 godine uzeo sam manji turski karadan (26€) i mogu reći da je čisto smeće. Kvalitet izrade katastrofa.
Jel FKL Temerin?
90% je FKL, pogledat ću sutra na karadanu ja mislim da još imaju slova i garancijski list.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: KARDAN SA JEDNOSMJERNOM SPOJKOM

ZJ kaže:
breza kaže:
...
i novi koji će preuzeti njegove dosadašnje zadatke
...
Nisi ga valjda kupil u Kardanspoju???
ne. to je cerjakov(kod ferenčaka),kardanspoj takve ni ne radi
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: KARDAN SA JEDNOSMJERNOM SPOJKOM

ajurisak kaže:
pozdrav forumaši!
Dajte mi recite dali je normalno da par kardanskih cjevi dužine 80 cm dojde 460 kn(Panex Čakovec).
Kak se kreču cjene kod vas
kod nas u poljoopskrbi u SB cijei za kardan od berača su koštale nekih 140kn par.
poljoopskrba je sada zatvorena jer vlasnik iše nije među živima.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: KARDAN SA JEDNOSMJERNOM SPOJKOM

Čemu služi ta jednosmjerna spojka, jel to spojka da propušta pod opterečenjem ako negdje zapne priključak ili ako se isključi kardan a priključak se i dalje vrti da ne vrti kardan? To mislim da imaju reduktori na sebi ugrađeno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: KARDAN SA JEDNOSMJERNOM SPOJKOM

21yes kaže:
Čemu služi ta jednosmjerna spojka, jel to spojka da propušta pod opterečenjem ako negdje zapne priključak ili ako se isključi kardan a priključak se i dalje vrti da ne vrti kardan? To mislim da imaju reduktori na sebi ugrađeno.
ovo drugo
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: KARDAN SA JEDNOSMJERNOM SPOJKOM

Fala! Pa po meni je to bez veze za malčer,frezu em ima u reduktoru to am kaj ima veze kaj se ovaj vrti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: KARDAN SA JEDNOSMJERNOM SPOJKOM

Malčer ima veliku nasu bubnja ,kad se ta masa zavrti na 1000 okretaja ima veliku inarciju .
Sad zamisli situaciju kod traktora s jednostepenim kvačilim , kad ti pritisneš kvačilo očekuješ da traktor stane , odvojiš motor ali te inercija malčera prko mjenjača nastavi gurati . Ti panično nagaziš na kočnicu (jer ne kužiš kaj se dešava) i tad ta stvar udarno djeluje em na spojku em na mjenjač , bez obzira kaj je ovaj do maloprije gurao malčer , kad malčer lupi kontru nastaju velike sile i momenti na komplet sustav spojke , prijenosa , kardana bla,bla,bla.
To je samo jedna od smetnji koje stvara kruti kardan , ostalo u nastavku serijala :lol:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: KARDAN SA JEDNOSMJERNOM SPOJKOM

čuo sam da je ljudima sa običnim kardanom znala pucati spojnička osovina.
 
Na vrh