• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

klima....

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Jel netko probao one 12v prijenosne klime?Izgledaju kao mali hladnjak,za auto i tak.Stavio bih si u traktor,a nisu ni skupe.Do 500 kuna su nove
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ma znam da nemože biti kao prava ali da mi ohladi za 5 stupnjeva u odnosu na vani već je dosta
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moral bi ugraditi 24 V alternator , ako bi na to išao kao dodatni ,onda je isti k..ac ugrdaditi kopresor od klime , jedino je ovo kompaktno jer ide na krov , potegneš žice a to možeš i sam ( bez frigo majstora ) bla,bla,bla .
ovo gore s mojeg linka je možda i prejako , jer je za kabinu kamiona , možda i nije jer koliko je ona veča bolje je izolirana od traktorske ...


da se razmemo ,nemam iskustva s onim kaj si sam sugeriraš , jednostano mi to zvoni da je slabo
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ma ovo sam razmatrao samo zbog cijene,kompresor bi bilo najbolje rješenje svakako ali je problem što bi me puno koštalo skupa sa majstorom
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne znam kaj si ti sam spreman napraviti , ovo kaj bi ti radi na ovo:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=Peltier&_sacat=0

taj frižider ima vjerojatno jedan element .
Ako ti tu kutiju staviš kraj sebe i otvoriš poklopac to ne bude ništa hladilo nego grijalo ,jedino ako bi vanjski dio te kutije kroz rupu gurnuo van , ili kanalima spojio vanjski zrak.

dakle ako imaš spretne ruke onda kupi 4-5 -6 ovih gore elemenata . odreži krov , s vanjske i unutarnje strane trebaš hladilo ,ovak nešto :
http://www.sdelectronic.rs/en/177-al-hladnjaci?orderby=reference&orderway=asc&orderway=asc
vanjska strana tog elementa se grije pa je treba hladiti zrakom iz okoline a unutarnja strana se hladi pa treba osigurati cirkulaciju zraka iz kabine , Moguče da bi bilo kondenzata na unutarnjoj pa treba osigurati da ti ne kapa za vrat ili po kabini .
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ma spretne ruke nisu problem,stavio sam u temu plavi oglasnik i njuškalo link od mojeg oglasa da vidite što radim.Ja sam htio jeftino proći ali izgleda da ništ od toga :(.Sad mi žao što nismo uzeli klimu sa novim traktorom.Ali mislim da ću skinuti kompresor sa nekog razbijenog auta i instalaciju.I onda malo znoja i vremena i valjda ću nešto sklepati :icon_rofl:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Najlakše je riješiti kompresor i kondenzator ali problem je u krovu.Ako nema mjesta za ugraditi isparivač uzalud vam trud svirači.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Jeli neko možda naručivao ove peltier elemente i igrao se sa njima , i meni su zapali za oko da se malo eksperimentiše .
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,241
..a jebo klimu na traktoru,, more se bez tog,,
imal kakva spravica da se skopča,, da hladi pivu,,na traktoru...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Imaš belarusa ako sam dobro pratio
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=nvl-I2hk7B0[/YT]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
...imal kakva spravica da se skopča,, da hladi pivu,,na traktoru...
Kanta s vodom i šaka uree čini čuda :)
I ne treba cijeli dan hladiti, već samo prije :icon_jook:
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Zj jel to onda treba popiti ili što?:icon_e_biggrin:
Ima i hladnjak 12 volta za u kabinu,naručio sam ga prije par dana.
Dado,da belarus
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Posto se vrti punjenje klime inace? Gledam po internetu cijene idu od 50 lipa pa do 2kn po gramu plina.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Kid bas u BiH je otprilike 20tak evra.
Mislim na auta i pretezno je to R134.
On je na bocu oko 90e i ima ga čini mi se 14kg.
 
Na vrh