• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Knjižica za plavu naftu

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
hm.. ako ja dodjem s karticom za plavu koja glasi na brata, i s njegovom osobnom, zasto nebi smio dobiti gorivo?
idu iz krajnosti u krajnost.

Cuj, pokajnici ..... :)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
hm.. ako ja dodjem s karticom za plavu koja glasi na brata, i s njegovom osobnom, zasto nebi smio dobiti gorivo?
idu iz krajnosti u krajnost.

Nesmije ti dat gorivo iz jednog jednostavnog razloga zato što sada svaki račun moraš potpisat a nemožeš potpisat nikog drugog osim sebe samog. (nemožeš potpisat brata).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
To su gluposti. Zakaj to mogu samo nositelji, a ne i članovi OPG-a?
Trebalo bi to nekome predložiti, jer ovakvo je stanje besmisleno, naročito za manje seljake, koji doma ne gomilaju zalihe nafte, već dopunjuju tankove na strojevima prema potrebi.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
To su gluposti. Zakaj to mogu samo nositelji, a ne i članovi OPG-a?
Trebalo bi to nekome predložiti, jer ovakvo je stanje besmisleno, naročito za manje seljake, koji doma ne gomilaju zalihe nafte, već dopunjuju tankove na strojevima prema potrebi.

zato što kartica glasi samo na nositelja gospodarstva. A kome predložiti tko će da sluša.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
pa komori treba reći sve što nas tišti

A misliš da će te slušat i oni imaju isti problem pa zašto ne rešavaju jebe im se za sve imaju plaću i baš ih briga.
 
M

MOCO

Guest
a boli me što oni misle, ja sam odlučio od sada sve što mislim da nevalja njima prijavljivati emailom, pa nek čitaju i rade i onda ću im jošposlati upit što su napravili! I ne zanimaju me njihove turneje po francuskoj i kojekud jer ja od tog ništa nemam nisu čak ni opisali što su vidjeli i s nama podijelili iskustva, već samo kažu kao susreli su se s tim i tim a mi nek mislimo dalje!

Nemože to tako ima da nam sve fino opišu i da rade za komoru 20 sati dnevno.

i da odgovaraju na mailove.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
a boli me što oni misle, ja sam odlučio od sada sve što mislim da nevalja njima prijavljivati emailom, pa nek čitaju i rade i onda ću im jošposlati upit što su napravili! I ne zanimaju me njihove turneje po francuskoj i kojekud jer ja od tog ništa nemam nisu čak ni opisali što su vidjeli i s nama podijelili iskustva, već samo kažu kao susreli su se s tim i tim a mi nek mislimo dalje!

Nemože to tako ima da nam sve fino opišu i da rade za komoru 20 sati dnevno.

i da odgovaraju na mailove.

Dobar si ti čovječe, kad Grivičić bude radio za seljake a ne samo za sebe onda možda i bude nešto a do tada ništa mi smo im nezanimljivi, beznačajni ustvari mi za njih uopće ne postojimo a pisat i pitat možemo do besvijesti ništa promjenit nećemo moći samo izgubit i ovo malo živaca.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
To su gluposti. Zakaj to mogu samo nositelji, a ne i članovi OPG-a?
Trebalo bi to nekome predložiti, jer ovakvo je stanje besmisleno, naročito za manje seljake, koji doma ne gomilaju zalihe nafte, već dopunjuju tankove na strojevima prema potrebi.

A cuj, cim je neka ideja dosla iz ministarstva poljoprivrede onda unaprijed znas da ce biti glupost. Tehnicki nije nikakv problem na isti OIB OPG-a napraviti vise kartica za clanove OPG-a, ali to bi trebao biti novi projekt od par milijuna kuna, znas i sam ;)
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Udruga Nezavisni hrvatski seljaci poslala je otvoreno pismo mađarskom premijeru i Vladi Republike Mađarske, obraćajući se povodom nestašice plavog dizela u Hrvatskoj koji je neophodan u jesenskoj sjetvi.


''Mi smo se dosada obraćali našem ministru i našoj vladi kada je bila nestašica plavog dizela, a danas uz dužno poštovanje obraćamo vama i vašoj vladi da osigurate plavi dizel hrvatskom seljacima''. U pismu se podsjeća kako plavi dizel osigurava Ina koja je u vlasništvu kompanije Mol, a koja je u vlasništvu mađarske vlade.

''Ponovo Vas ponizno molimo kao što smo vas molili 1903. godine. Ako mađarska vlada ne osigura plavi dizel za ovu sjetvu Hrvati neće sljedeće godine imati žetvu pšenice odnosno bit ćete odgovorni za glad i neimaštinu Hrvata kao što su nekad bili i mađarski vladari prije vas'', zaključuje se u pismu kojeg potpisuje predsjednik Nezavisnih hrvatskih seljaka Mato Mlinarić. :)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
svejedno nam je jer naj vjerojatnije od 1.1 2012.kupujemo disel sa nekim povratom do pune cijene koji možda dobijemo 1.1.2013 ,biće više love u državnom proračunu od nas neukih i nepodobnih seljaka ali uvijek ja volim zacrniti ali ovo ipak nije još gotovo jer bijes bude negdje morao izaći van a onda budemo vidjeli :finga:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
svejedno nam je jer naj vjerojatnije od 1.1 2012.kupujemo disel sa nekim povratom do pune cijene koji možda dobijemo 1.1.2013 ,biće više love u državnom proračunu od nas neukih i nepodobnih seljaka ali uvijek ja volim zacrniti ali ovo ipak nije još gotovo jer bijes bude negdje morao izaći van a onda budemo vidjeli :finga:



U Suhopolju ima plavog samo dođi i toči ako ti fali ja imam viška.
 
S

seljaček

Guest
[/COLOR]

U Suhopolju ima plavog samo dođi i toči ako ti fali ja imam viška.

Pa da iz bjelovara u suhopolje po plavi dizel to ima smisla još je zgodnije iz Osjeka ili Vukovara časkom do suhopolja po plavac i toči do milie volje.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Pa da iz bjelovara u suhopolje po plavi dizel to ima smisla još je zgodnije iz Osjeka ili Vukovara časkom do suhopolja po plavac i toči do milie volje.

Pa ako uzimaš tonu isplati se.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Siki htio sam ti poslati PP pa nece valjda si iskljucio, daj br moba zanima me plava
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
zato se kod vas može uzeti kad je na kile,kod nas nažalost samo na litre

:scratch::supris::partyman: Ma ne nije to kod nas je pošten svijet pa im ovi iz vlade sve omoguće.
 
O

odmahsad

Guest
svejedno nam je jer naj vjerojatnije od 1.1 2012.kupujemo disel sa nekim povratom do pune cijene koji možda dobijemo 1.1.2013 ,biće više love u državnom proračunu od nas neukih i nepodobnih seljaka ali uvijek ja volim zacrniti ali ovo ipak nije još gotovo jer bijes bude negdje morao izaći van a onda budemo vidjeli :finga:

Glasnogovornik Hrvatske poljoprivredne komore (HPK) Vladimir Novotny: "Vladi su predložili i da se, u nedostatku plavog dizela, donese odluka o subvencioniranju eurodizela za poljoprivrednike".

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=4&ID_VIJESTI=148855

Prema Zakonu o trošarinama (NN 83/09) "plavi dizel" trebalo je davno ukinuti i uvesti subvencije za potrošnju za namjene u poljoprivredi.

Zakon o trošarinama (NN 83/09),

članak 70, stavak (9): “Na plinsko ulje koje uz predočenje kartice goriva kupuju korisnici plinskih ulja za namjene u poljoprivredi, ribolovu i akvakulturi iz članka 77. ovoga Zakona, trošarina iznosi 0,00 kuna”.
članak 92,
stavak (1): Do uspostave kartičnog poslovanja trošarinski obveznici dužni su plinska ulja za namjene u poljoprivredi, ribolovu i akvakulturi prije isporuke iz trošarinskog skladišta odnosno pri uvozu, označiti propisanim indikatorom prema propisima o normi i obojiti plavom bojom.
stavak (2) Benzinske postaje-prodavatelji eurodizel-dizelskog goriva obojenog plavom bojom prema Zakonu o posebnom porezu na naftne derivate, obvezni su popisati zalihe eurodizel-dizelskog goriva obojenog plavom bojom, sa stanjem na dan stupanja na snagu ovoga Zakona i o tome sastaviti zapisnik te ga dostaviti nadležnoj carinarnici u roku od 15 dana od dana stupanja na snagu ovoga Zakona.
stavak (3) Prodaja popisanih zaliha iz stavka 2. ovoga članka moguća je do isteka zaliha, a najkasnije do 30. lipnja 2010. samo korisnicima plinskih ulja za namjene u poljoprivredi, ribolovu i akvakulturi iz članka 77. ovoga Zakona, uz obvezu vođenja evidencije o prodaji.

Članak 95. Stavak 4.
Danom stupanja na snagu ovoga Zakona prestaju važiti:
Zakon o posebnom porezu na naftne derivate (»Narodne novine«, br. 55/00., 101/00., 27/01., 107/01.,123/03. i 57/06.), osim odredbe članka 3. stavka 1. točke 3. i članka 5. stavka 1. točke 4. koji ostaju važeće do uspostave kartičnog poslovanja propisanog odredbama članka 77. stavka 3. i stavka 5. ovoga Zakona.

Zakon o posebnom porezu na naftne derivate (NN 55/00., 101/00., 27/01., 107/01.,123/03. i 57/06.)
Članak 3. Stavak (1) Pod naftnim derivatima u smislu ovoga Zakona razumijevaju se:
točka 3. eurodizel-dizelsko gorivo obojeno plavom bojom,

Članak 5. stavak (1) Posebni porez na naftne derivate iz članka 3. točke 1., 2., 3. i 4. ovoga Zakona plaća se po litri derivata pri temperaturi +15 stupnjeva C, i to:
točka 4. eurodizel-dizelsko gorivo obojeno plavom bojom – 0,00 kuna
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Mene zanima kolko se moze dobiti za vinograd plavca.
Ide po količini trsova ili po površini vinograda?
Imamo opg i sve al to je sve vise tako hobby... :D
 
Posljednje uređivanje:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
što je ove godine s plavim dizelom
jel se iza nove godine resetira stanje na kartici ili se zbraja
hoće li uopće biti nagodinu plavog

ja sam bio na INI i dobio hrpu različitih informacija
prva je da imam na stanju više nego do sada, zapravo več se godinama svađam s ovima u agenciji da mi krivo obračunavaju, ali ništa

kako sam ja shvatio dobiva se 450 paušal plus 150 l/ha(vočnjak),međutim onih 150 nikako nisam dobivao

sada na kartici imam viška a neznam kako (približno mi štima računica 450 +150)

međutim gospodin na ini kaže da su mi več pripisali za 2012g, i da je tu razlika

tko je sad tu lud(osim mene:mrgreen:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh