• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Knjižica za plavu naftu

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
to su priče rekla kazala.

1.ja sad odem i kupim 2000L. od dodjelejnih 2500L.a po 500L odem za 2 tjedna.
znači ispucal sam skoro cijelu kvotu dodjeljenu u 2 tjedna.
2. dozvolu za radne strojev,točnje za vožnju imamo svi koji imamo vozačku dozvolu.
dozvola za rad je nešto drugo.
a nju nemoraš imat ali vlasnik/firma odgovraju u slučaju kakve nezgode,
a ne ti koji si radil sa strojom.
s tim da čovijek radi sa svojim strojevima,na svom gospodarstvu dvorištu,nemogu mu ništa.
3.imam dozvolu za rad i imal sam nezgodu di sam udaril čovjeka sa viljuškarom,tak da meni ova priča ne drži vodu.
sreča čovjek nije ozbiljno stradal i priznal da sam mu rekel da se makne,
pošto u to vrijeme nis imal dozvolu teretili su vlasnika firme i firmu.
i naravno gazda je znal da nemam dozvolu.
i niko me nije silil da polažem,točnje firma mi poslje platila da položim.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
...neznam šta je bilo ali pričali su da je trošio goriva u 3 mjeseca koliko je inače trošio kroz 7-8 mjeseci,ne znam sigurno jer nisam pričao sa čovjekom,a to je isti klinac kao i sa onim provjerama opg za koje kakve kazne oko nevođenja evidencija...

ja svoju kvotu podignem u mjesec dana i nikom ništa.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Dečki,neznam dal ima napisano negde već ili ne,upozorite me ako je.Radi se o slijedećem.Staroga je bratić uvjeril da ima pravo na plavi diesel iako on(moj stari) nema registrirano OPG ni obrt ni firmu,ništa,znači,hobi poljoprivrednik,za sebe hranimo par kokoši i pajceke i nikaj posebno.Znači,da li je moguće da stari ima pravo na plavi diesel u ovom slučaju kak sam navel ili je to ipak nemoguće.Meni se čini da to nije izvedivo,jer bi svatko onda tankiral plavi diesel bez obzira dal radi ikaj ili nikaj.Odgovori su dobrodošli.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
pozdrav društvance,

imam OPG ali nikad do sada nisam kupoval niti točil plavu naftu.

Jel mi netko može ukratko objasnit koja je procedura dobivanja papirologije/kvote za plavu naftu i što mi sve treba?
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
odeš u Agenciju za plaćanje gdje si otvorio OPG,oni ti na osnovu upisnika prijavljene djelatnosti ili površina koja je u upisniku tj,arkodu određuju količinu odobrene plave nafte i izdaju karticu sa kojom ideš na benzinsku,znam za voćarstvo je 150 l/ha
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
+20kn. biljega i zahtjev koji ti i ne moraju odobrit čak ni paušalni iznos od 450L.
ak nemaš registriran OPG. i površine koje su u vlasništvu,zakupu to prvo moraš riješit,odnostno kupit zahtjev i prijavit OPG.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dali mogu preko neta ili sl. provijeriti koliko imam prava dignuti plave nafte preko kartice?????
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
odeš u Agenciju za plaćanje gdje si otvorio OPG,oni ti na osnovu upisnika prijavljene djelatnosti ili površina koja je u upisniku tj,arkodu određuju količinu odobrene plave nafte i izdaju karticu sa kojom ideš na benzinsku,znam za voćarstvo je 150 l/ha
thx
+20kn. biljega i zahtjev koji ti i ne moraju odobrit čak ni paušalni iznos od 450L.
ak nemaš registriran OPG. i površine koje su u vlasništvu,zakupu to prvo moraš riješit,odnostno kupit zahtjev i prijavit OPG.

Imam OPG, zemlje sveukupno skoro 40ha (šume oranice, pašnjaci/livade i vinogradi) al neznam što je točno stari prijavio u arkod ...
uredno svake godine prijavljujem one prinose u vinogradu itd..


Znači pravac agencija za plačanje i predat zahtjev.

Inače godišnje potrošim nekih 200lit nafte, dosad je to bila loža al neda mi se strepit na kontrole i sve te gluposti (pogotovo kad prelazim granicu sa slo) kad možda imam pravo na plavu naftu..
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
530
Mislim da ovdje malo mjesate pojmove OPG, PG i OPG u sustavu PDV i OPG izan sustava PDV-a


Uglavnom OPG u sustavu PDV-a i OPG izvan sustava PDV-a imaju pravo na plavu naftu tj. dozvoljeno je zakonom o trosarinama i pravilnikom i plavom plinskom ulju koristelje svim OPG-ima

PG je OPG van sustava PDV-a i isto moze koristiti plavi dizel..
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-ne znam kakvi su kod vas tipovi koji rade na ininim benzinskim ali kod mene imam dva "katolika veća od samog pape", plavu na istoj kupujem od kad je počela plava nafta osobno se poznamo, međutim više mi ne daje plavu dok ne napravim punomoć za korištenje kartice, inače OPG je na ženi pa i kartica a ja sam član, ali ne nemogu natočiti dok ne donesem punomoć ovjerenu od JB ... e stvarno su biseri ...:axe:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
i kod mene je tako. od nedavno smije tociti samo onaj na koga glasi kartica.
sve bolje od boljeg.. :?
bas me zanima sta ce sljedece smislit.
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
i kod mene je tako. od nedavno smije tociti samo onaj na koga glasi kartica.
sve bolje od boljeg.. :?
bas me zanima sta ce sljedece smislit.

....pa ja sam jučer točio i ništa,a ima objesita napomena da se ponese osobna kartica......
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
-ne znam kakvi su kod vas tipovi koji rade na ininim benzinskim ali kod mene imam dva "katolika veća od samog pape", plavu na istoj kupujem od kad je počela plava nafta osobno se poznamo, međutim više mi ne daje plavu dok ne napravim punomoć za korištenje kartice, inače OPG je na ženi pa i kartica a ja sam član, ali ne nemogu natočiti dok ne donesem punomoć ovjerenu od JB ... e stvarno su biseri ...:axe:

isto i kod mene a ljen otici kod jb
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Ma lako za to tko ju može podići ali kvaliteta je ono što je problem .
Mi ju sklkadištimo u cisternama od 1000 l da se jel taloži i sve je dobro dok trošiš prvih 500 ali kad dođ edrugo na red traktori i kombajn dime fufljaju i troše katastrofa .
to je rak rana kod plavog goriva a ne to ko ju može točiti ili ne
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
i kod mene je tako. od nedavno smije tociti samo onaj na koga glasi kartica.
sve bolje od boljeg.. :?
bas me zanima sta ce sljedece smislit.

Cuj, ljudi ne zele popusiti otkaz. Treba ih razumjeti. Sto je bilo bilo je.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ma lako za to tko ju može podići ali kvaliteta je ono što je problem .
Mi ju sklkadištimo u cisternama od 1000 l da se jel taloži i sve je dobro dok trošiš prvih 500 ali kad dođ edrugo na red traktori i kombajn dime fufljaju i troše katastrofa .
to je rak rana kod plavog goriva a ne to ko ju može točiti ili ne

Točno tako moj mali ferac dimi kao neki parobrod a kad dobije pravu naftu ništa.

@Smiljane Ljpka je davno pjevala "Ča je bilo tega više ni" a šta će sve biti to samo bog zna.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Cuj, ljudi ne zele popusiti otkaz. Treba ih razumjeti. Sto je bilo bilo je.

hm.. ako ja dodjem s karticom za plavu koja glasi na brata, i s njegovom osobnom, zasto nebi smio dobiti gorivo?
idu iz krajnosti u krajnost.
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Točno tako moj mali ferac dimi kao neki parobrod a kad dobije pravu naftu ništa.

@Smiljane Ljpka je davno pjevala "Ča je bilo tega više ni" a šta će sve biti to samo bog zna.

...ovo potpisujem kolega je vozio imt 542 na plavi dimi ko lud,natočio obični dizel mali leti nenormalno a ne dimi ama baš ništa.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh