• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Knjižica za plavu naftu

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Ista priča i kod mene. Imam svoje zemlje oko 2 ha, a kosim i obrađujem još barem 6-7 ha. Odobreno mi je 450l. To mi je za napuniti Lindnera i Zetora 3 puta. Uopće nisu uzeli u obzir da imam 7 konja i da ih ne mogu prehraniti na 2 ha. Nemam pojma ali mislim da bi trebalo na ceste jer bumo inače točili ložu i kad nas ulove kazne i sto sranja. :( :( :(
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ma ovo je sramota da nama ne daju neograničeno plavi dizel koji smo mi najmanje zloupotrebljavali,znam pumpu na koju su do nedavno svaki dan dolazili turci sa kamionima i točili plavog dizela koliko su htjeli,a dnevno ih je znalo biti i po 20kom.na drugoj pumpi i dan danas svaki dan dolaze ljudi iz BiH sa autima i u njih sipaju plavi dizel i nikom ništa.na kraju ispada da smo ga mi zloupotrebljavali.stranci ga sipaju u neograničenim količinama i nitko ne zatvara i kažnjava te pumpe,a mislim da ni jednom strancu nisu vadili gorivo iz rezervara kamiona ili auta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Radi par budala koji su zloupotrebljavali plavoga, najeb. smo svi. Mi nismo lani upisivali poticaje i ove godine nema plavoga...

Ovo su bedastoće. Po meni nebi trebalo biti limita za kupnju plavoga, eventualno evidencija. I trebalo bi dozvoliti korištenje istog na svim strojevima na gospodarstvu, dakle i viličar, utovarivač (zglobni, s korpom od par kubika) za utovar repe, žžita i sl., sbobcat, agregat, pumpa za vodu, motor na stabilnom čekićaru ili silo-mlinu...
Naravno, za kurenje plamenika sušare lož-ulje, dok za pogon plavi (ako je stabilni motor: videl sam da čovjek ima odrezan zadnji kraj TAM-a 5000, znači samo dio šasije, motor i getriba, i kardan do sušare). I onda kontrolirati, a ne sad zaj. ljude bez veze.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ja još nisam otišao po knjižicu za plavi dizel ali bit će mi odobreno nekih 3500l a meni u prosjeku mjesečno treba nešto više od 1000l
 
M

MOCO

Guest
Ma to kod nas s plavim je treniranje strogoće na nemoćnima. Ako žele riješiti preveliku potrošnju plavog neka krenu od INE i majstora što rade na crpkama-pa to su sve odreda lopovi i maheri kakvih nema nigdje dalje. Neki dan ja čekam u traktoru na plavi, a ispred mene tip s onom torbicom"pederušom" preko ramena tankira plavi u svoj sportski novi ili noviji BMW. Pa yebem ti m. ak imaš za takav auto da se kur... okolo onda i tankiraj kak bog zapovijeda! Ni nema knjižicu za plavi! Kako to riješe majstori s benzinske-pa tako da si ubace cisternu plavog bez papira i onda dijele lovu. Ti iz ine svi odreda voze dizelaše i tankiraju samo na određenim crpkama-znaju oni!
 
T

tomonh

Guest
A jel ste vidli kakve aute voze gospoda iz ine,kodmene na pumpi zarade minimalno još jednu plaču,a neki i dvije...
A ima i iznimaka među legalnim korisnicima,jedan kod nas kupio 3 ha zemlje,izvadio knižicu kao bavi se sa travom,a godišnje potroši 10000litara plave jel voze 4 auta na plavu...
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
dok sam lani čekal na benziskoj jedna žena prodavaču stavila novac u ruku i bez knjižice natočila veliki karnister plave nafte . a sad dok sam čekal u redu za novu knjižicu sat i pol a došal 5 vidil sam kod nekih da im je odobreno i po tisuču litara a prošle godine potrošili jedva dvjesto .
 
A

AGRIPLUS65

Guest
snupy kaže:
dok sam lani čekal na benziskoj jedna žena prodavaču stavila novac u ruku i bez knjižice natočila veliki karnister plave nafte . a sad dok sam čekal u redu za novu knjižicu sat i pol a došal 5 vidil sam kod nekih da im je odobreno i po tisuču litara a prošle godine potrošili jedva dvjesto .
jesu ti odobrili naftu :?: moj otac je ostavil knjizicu tamo pred jedno 2 tjedna i rekli mu da dođe posle prvog.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Pozdrav!

Nema me dugo na ovom forumu..bar ne ucestvovanjem u raspravama jer to i nije moja struka,ali imam neku ljubav prema zemlji i proizvodim nesto za svoje potrebe,odnosno pomazem clanu obitelji koji zbog gubitka posla zeli krenuti sa opg-om i raditi nesto...
...no svaki puta kada dodem uspije me iznenaditi kakve gluposti(nisam htio napisati sra... iako to mozda najbolje opisuje finalni proizvod birokratske i cinovnicke strukture ljudi u drz.upravi)radi ova drzava..odnosno "strucan" tim ludaka koji nemaju pojma o struci u kojoj rade.Uzevsi samo u obzir elementarnu matematiku i ovo sto vi pisete iz iskustva jasno se vidi da ,(kako je jedan kolega forumas napisao, "neki ljudi tamo ceskaju medunozje" ), ocito ne razlikuju ono sto i koliko izlazi iz zemlje. Iskreno,jos uvijek ne vidim koji je finalni cilj cirkusa sa plavim dieselom,no vrijeme ce pokazati...

ono sto mene zanima jesu posljednje provjerene informacije o pravu na plavi diesel...neki su naveli prijavu poticaja za proslu godinu,porez na dohodak....pdv iskljucen...da li je to tocno?
Kolika je kolicina odobrena po ha?Da li je isto za sve kulture?(znam da je nelogicno pitanje..ali ne bi me zacudilo,pa ipak pitam :D )
Da li se dobija odredena kolicina za zivotinje?koliko?koje zivotinje? puno pitanja :D ,no samo sam naisao na odg.za tovnu junad,svinje i pausalno pravo na 450 litara za sto jos ne znam sto znaci...

Imam jos pitanja oko osnivanja OPG i sl.,no ima dosta tema o tome,pa cu vjerojatno pronaci odgovor.

Hvala svima na odg. i savjetima.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
dobil sam paušal 450 litri .ako prošle godine nisi pisal poticaj bilo ratarski ili stoka nečeš dobit.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
stigla knjizica 450 l odobreno tolko nisam nikad potrosil pa nebum ni sad :D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
AGRIPLUS65 kaže:
stigla knjizica 450 l odobreno tolko nisam nikad potrosil pa nebum ni sad :D
slatka je ta naša država , dakle opet neravnopravna raspodjela
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
AGRIPLUS65 kaže:
stigla knjizica 450 l odobreno tolko nisam nikad potrosil pa nebum ni sad :D

stigla i meni knjižica. isto sam dobo 450 litri,
a po prilici potrošim cca 350-400 litri godišnje....
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
agriplus--nije mi jasno da nisi trošio više nafte a imaš 4 krave?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
snupy kaže:
agriplus--nije mi jasno da nisi trošio više nafte a imaš 4 krave?
u dugoj resi se još uvjek kosi na ruke i nosi kućiu onim platnenim vrečama ..to se zove konkurentna prizvodnja
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
izgleda da smo svi dobili po 450 l,ja odma natočil svih 450 i 100 čistog za tomicu pa sam bez brige.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
a jebig ja ima carrarota to natocis svake prestupne :mrgreen: :lol:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Evo ja danas dobio knjižicu,i samo 450 l :shock: :shock: :shock:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ja nikako da odem po svoju knjižicu pa da se malo šokiram :shock: jer ono što mi oni budu dali meni će trebati barem 3x više.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Željko kaže:
Evo i moj primjer...
Prošle godine smo proizveli 430000 kg mlijeka sa prosjekom od 8438 l mlijeka/kravi u 305 dana laktacije, a odobreno nam je 1002 l plavog dizela!
Ljudi nedaju zemlju na ugovor, neće ni prodati, a ugovore koje smo imali nisu nam upisali prošle godine!

E pa sad ti radi...nemam ni za sve traktore da ih natočim pune!

Uskoro ćete za svu zemlju morati imati čiste papire da bi dobili bilo što, tako je najavljeno, 2011. godina priprema za EU, pojest će nas čini mi se.
 

Najnoviji postovi

Na vrh