• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Knjižica za plavu naftu

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
tbakovlj kaže:
prapanica kaže:
da li treba ovjeriti knjižicu za potrošnju u 2009. ili ne treba pošto kažu da dolazi nova? jel mogu još kupovati gorivo na staru knjižicu bez ovjere?

Staru knjižicu netreba ovjeravati, ali moraš kupiti novu i sa novom predati staru knjižicu, a ako ti treba gorivo možeš do kraja mjeseca točiti gorivo na staru knjižicu, nikako na novu, ali će ti količine goriva koje točiš u 2010 na staru knjižicu prebaciti na novu knjižicu. Rok za predaju starih sa novim knjižicama je 28.02.2010.

j... ja mislio ovih dana otići zamijenit knjižicu, budem zvao jel primaju još...
 
D

dmati49

Guest
Obrađujem 2,5ha vinograda.
I još 3ha oranice u sustavu za poticaj 1 ha.
Vinogradi su na brdovitom terenu iteži su za obradu.
Odobreno mi 499l.
A vidio sam kod nekih za 0,5ha vinograda odobreno 450l.{druge zemlje nema}
Prošle godine potršio 1000l
Znam za paušal ali možda je trebalo to drugaćije regulirati. :!:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pa naravno da je to trebalo drugačije regulirat!!! :twisted:
Meni je odobreno 450l a treba mi najmanje 4 000!!! :shock:
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
ja još svoju čekam,evo prošlo mjesec dana kak sam ju predao,još nije gotova....Nitko ne računa koliko košta taprocedura oko odobravanja,potvrđivanja i sl. umjesto da su odredili najstrože kazne za vozila u kojima se nađe plavi,a nisu poljoprivredna i bez ikakvih knjižica nama dali da kupujemo koliko nam treba....najjednostavnije...
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ej ljudi a kaj je z plavim???bumo dobili nekaj vise ili?receno je da bi trebali :roll: :roll:
 
P

prapanica

Guest
Izgleda da je u 99% slučajeva odobreno za korištenje 450 litara plavog. Mora da im je to neka zlatna sredina. Netko je prije trošio godišnje 300 litara, netko 10000 litara, a obojica dobili po 450 litara. To su primjeri iz mog kraja. :scratch
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ja dobio nekih 3100l što je stvarno malo za moje gospodarstvo,ovih dana moram napraviti ugovora za nekih 35ha i za tu zemlju ove godine ne mogu dobiti plavi dizel.ni sam više neznam kako ću to riješiti. :scratch :?:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A baš me nešto zanima. Nije bitno tko, ali poljoprivrednik, rekao mi je da je dobio knjižicu i da nije upisana kvota. Ni spomena o nekoj količini koju smije kupiti. Jedino što nije opg već d.o.o.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
cabage kaže:
A baš me nešto zanima. Nije bitno tko, ali poljoprivrednik, rekao mi je da je dobio knjižicu i da nije upisana kvota. Ni spomena o nekoj količini koju smije kupiti. Jedino što nije opg već d.o.o.


isti slučaj u mojoj blizini, dobio knjižicu bez određene količine, kao da može trošit koliko hoće! :scratch
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
AGRIPLUS65 kaže:
jeste vi culi za kovertu :?:

bogami, ovaj moj nema ni za kovertu, a kamo li da stavi nešta u nju...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pa i ja sam prošle godine dobio bez određene količine, ali ti jasno piše na prvoj strani koliko smiješ tankati(one grupe), a ti pokušaj pretjerati...
 
B

Bobo

Guest
Kontam kaže:
Pa i ja sam prošle godine dobio bez određene količine, ali ti jasno piše na prvoj strani koliko smiješ tankati(one grupe), a ti pokušaj pretjerati...

Smijel ose pretjerivati prijasnjih godina koliko god si htio. Sve dok imas sve racune predane kod knjigovodje i dok se sve u litru poklapa, nece ti nitko nista. Ako trosis nenormalno mnogo, iznenadi te jedan dan inspekcija, i to je to.

Znam za ljude u mom kraju koji su uredno pretjerivali i po 1-2 000 litara pa im ni inspekcija nije dolazila. a sve je sipano u strojeve. Radi se dosta zemlje bez papira, pa na nju nemas pravo na gorivo, i mogao si tociti koliko hoces.
 
B

Bobo

Guest
Kontam kaže:
Bobo što kažeš?


Pa nije se ni prije smjelo sipati u vilicare, utovarivace, dizel agregate, bagere razno-razne kamione... Da budem jasniji samo u traktore i kombajne, tj, strojeve koji su striktno poljoprivredne namjene. ALI kazem da nitko nije ogranicavao potrosnju plavog dizela, dok god predajes papire knjigovodji i s obzirom na zbroj hektara koji radis razmjerno trosis goriva. Bilo je i bisera koji su preko zime trosili par tisuca litara godisnje, pa kad se inspekcija zaleti, vidi da baja ima centralno grijanje na lozu, pa vadi uzorak. Kad te po dzepu oplete, nije ti vise do grijanja...

Na svu srecu plavi tocim samo u traktore i kombajn, jer u drugo sto nemam. Ima caka i za skipa da se u prometnoj vodi kao traktor (stariji modeli) pa moze i on na plavi, ali o tom potom, jer je bratov noviji model...


Mene sad zanima da li ce drzava zbrojiti sve knjizice koje su ljudima dali i INI reci "napravite toliko i toliko plavog dizela, jer vise necete moci prodati, da se ne bacate bez veze u trosak" HOCE KLINAC!!!

Tko je snalazljiv (citaj: ima dobru "vezu") taj ce dobiti plavi dizel i bez knjizice. Nek onda dodju kontrolirat koliko god hoce.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Trebalo bi dozvolit nama na selu da i automobile vozimo na plavi, ovi u gradu imaju javni prijevoz, a mi bez auta nigdje ne možemo.
 
J

JIRI

Guest
pozdrav seljaci
očito nas ima pun k. kojim će falit plave nafte
ja bi molio ako neko ima iskusan po ovom pitanju da pomogne
koliko otprilike stroj potroši više plave nafte od eurodizela?
jednom(i nikad više) sam nasuo plavi u auto i prešao sigurno 30% manje nego s eurom
preostaje loža koja je skuplja od plavog a također mislim da je nekvalitetnija za dosta od plavog
za eurodizel mogu dobiti pdv a za ložu šipak
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
JIRI kaže:
pozdrav seljaci
očito nas ima pun k. kojim će falit plave nafte
ja bi molio ako neko ima iskusan po ovom pitanju da pomogne
koliko otprilike stroj potroši više plave nafte od eurodizela?
jednom(i nikad više) sam nasuo plavi u auto i prešao sigurno 30% manje nego s eurom
preostaje loža koja je skuplja od plavog a također mislim da je nekvalitetnija za dosta od plavog
za eurodizel mogu dobiti pdv a za ložu šipak
kao prvo loža je bolja od plavog disela koji to ni nije jer su čak morali promjeniti naziv u plinsko ulje, a to ti govori kaj točimo u traktore
 
J

JIRI

Guest
dobro je i to znati
svejedno ostaje pitanje
eurodizel bez pdv je za 20% posto skuplji o lože sa pdv
dali se ta razlika može iskompenzirati kroz potrošnju
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Gustavo kaže:
Trebalo bi dozvolit nama na selu da i automobile vozimo na plavi, ovi u gradu imaju javni prijevoz, a mi bez auta nigdje ne možemo.
ak imaju plavi eurosuper ja bum rado točil u svoj tenk.na naftu mi nekak neče :D :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh