• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Knjižica za plavu naftu

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
JIRI kaže:
dobro je i to znati
svejedno ostaje pitanje
eurodizel bez pdv je za 20% posto skuplji o lože sa pdv
dali se ta razlika može iskompenzirati kroz potrošnju
Nemre se kompenzirati kroz potrošnju, no i razlika ti nebu prevelika.
Jedino budi oprezan ako voziš starije strojeve, bolji je obični dizel, radi podmazivanja pumpe sumporom iz goriva. Ili dodaji malo dvotaktola među ED.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Dakle loža bolja od plavog dizela, a znao sam da ima neka kvaka i da nas država i tu zakida :(
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
mene zanima kaj da dođe kakva inspekcija i nađe ložu u traktoru?
jeb ga cijena dizela da je manja nebi se zajebaval sa ložom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Neznam s kojim pravom smiju hodati po tvom dvorištu ili polju, dok nisi na javnoj površini?
Ja im jednostavno nebi dopustil pristup bez sudskog naloga (jednako kao i inkasatoru za TV).
 
B

Bobo

Guest
ZJ kaže:
Neznam s kojim pravom smiju hodati po tvom dvorištu ili polju, dok nisi na javnoj površini?
Ja im jednostavno nebi dopustil pristup bez sudskog naloga (jednako kao i inkasatoru za TV).


MISLIM da postoji neka caka da ako je "obilazak" prijavljen i samo prisustvo carinika da tu ne treba poseban nalog poimence. Imaju dozvolu da ti udju u dvoriste, pokucaju an vrata, predstave se, kazu za sto su dosli. Ides s njima, pitaju te sto sve od strojeva imas na dizelski pogon (NAJBOLJE ODMAH SVE RECI jer znaju sto imas u dvoristu, iako nije prijavljeno)... I ide se redom i u tvojoj prisutnosti se vade uzorci iz rezervoara...

Znam da su kolegi dosli kuci, a on s obadva traktora i kombajnom otisao u zetvu. U dvoristu njegova obadva auta i auto njegovog sogora. Iz auta izvadili uzorke, i napisali kazne, pitali zenu gdje su i otisli mu direktno na njivu, poredali strojeve i vadi uzorke, da ne bi slucajno loze bilo u rezervoarima. Takodjer su svim traktorima koji su se i tam ozadesili vadili uzorke.

Ovi su se raspitali jesu li imali pravo iz tudjeg auta u necijem dvoristu vaditi uzorak i SMIJU...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Mislim da ima rješenje: visoka ograda i veliki pes na dvorištu, pa nek samo uđu :D

Nego, zakaj su im napisali kazne???
 
B

Bobo

Guest
Nisu sigurno dobili kazne za nepropisno parkiranje...

Decki vozili na plavi ;)

A cuj, visoka ograda, bijesan pas... Al prije il kasnije ce te sacekati, jer tek onda znaju da skrivas nesto, mozda i jace od plavog u rezervoaru ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ma, mogu me fućkati. Samo jednom (dok se smjelo) kupili smo ložulje, i nikad više. Sad dijelom plavi (van sezone poslova) ili ED (za teže radove). Nemam nikaj protiv kontrole, ali samo na javnoj površini.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Bobo kaže:
Nisu sigurno dobili kazne za nepropisno parkiranje...

Decki vozili na plavi ;)

A cuj, visoka ograda, bijesan pas... Al prije il kasnije ce te sacekati, jer tek onda znaju da skrivas nesto, mozda i jace od plavog u rezervoaru ;)
zato dok se oni vrate sve lijepo pocistis i natocis euro pa neka vade :lol: :lol: :lol:
jedan kamionđija je kod nas napravil dupli rezervar i u kabinu stavil ventile,kako je vec znal kadi policija stoji ili bi ih vidil automacki bi prebacil na cisti dizel,tako da mu nisu nikada nista nasli ,evo jedne opcije samosnalazenja koja se moze ugradit u kombaj a za traktor vec malo teze jel se nema kadi sakrit rezervar ;)
 
B

Bobo

Guest
Gledaj, covjek je pod haubu stavio rezervoar ulja sa zmaj kombajna i isto je vozio na plavi. Dodje kuci, naspe tih 7-8 litara koliko stane unutra i vozi kanister u gepeku. za kanister ti ne mogu nista, jel tako?

Samo, gdje ces na nekom modernom autu ugurati rezervoar od 6, 7, 10 litara kad je pod haubom sve nagurano? jedino ici u krajnost pa praviti dupli rezervoar il sta ja znam sta, al sad je i to besmisleno kad plavog vise nece biti u izobilju.

Znam da je covjeku u dvoristu falio kombi, i kad je kontrola otisla (nasla mu u autima i vilicaru) rekli su mu da ce se vratiti kasnije, ali neka kombi svakako bude kod kuce. Nista, zovi radnika da ni pod razno ne dolazi kuci, vec da ide negdje ispumpati rezervoar i da natoci punog dizelom. Kasnije kad su se vratili, kako cujem da je neki uredjaj skuzio da je tocen plavi dizel u kombi i na to je jos dobio kaznu.

Imaju oni dobre ovlasti.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
pa sta kupuje moderni auto ako nemoze tocit cisto gorivo,a ako nebude plavog bit ce lozulja 8)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
prije kamionđija koji je vozio plavi dizel nije ni tražio knjižicu,a sada neće ni da toči dok mu ne daš knjižicu jer kaže da su kazne 20000kn.
 
M

MOCO

Guest
Ako je u rezervoar ikad sipan plavi,potrebno je cca.20 punjenja eurod. da se "ispere" trag plavog!

Kada potpisujete zahtjev za poticaj, a to je svake godine, iznad potpisa vam lijepo piše da ste upoznati sa zakonom o ovom i onom i da će te omogućiti nadzor svemu i svačemu!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
U plavu naftu naliješ cca 2-3dl starog motornog ulja* na cca 30-40l nafte.
Pa kad je crne boja nek on meni velik ke je točneo, jedi da ge dene na kemijsku analizu.

*ulje koje nije prešlo više od 10 000km


A i evo par slika ke je plava nafta; to je bilo na dnu karnisteta od 50L:

nafta021.jpg


nafta022.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Mi smo jučer točili plavi dizel kroz gazu, isto je imao neki talog ali pretjerano. Što seljak može progurat u svom stroju to svijet nije vidio :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Željko, uzalud ti posel.
Nije plava boja ta po kojoj se poznaje gorivo, već je postoji kemijski reagens, koji reagira na indikator, dodan u plavo gorivo.
Zato ti i treba 20-tak puta puniti spremnik čistim da se ispere taj reagens, a ne samo boja.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
ZJ ja ti to nisam radio pošto doma na dizel imam samo traktor, a ostalo je sve na benzin.

To sam rekao iz iskustva kako su ovdje u mojem kraju radili ljudi u starim GOLF I i sl. autima....
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Kontam kaže:
Mi smo jučer točili plavi dizel kroz gazu, isto je imao neki talog ali pretjerano. Što seljak može progurat u svom stroju to svijet nije vidio :lol:
kod mene na rezervaru od 1000l bilo 50l neke bijele pizdarije koju sam probao nasuti u starog zetora koji je sve to progutao.znam samo da nije ni voda ni parafin.
šta bi to moglo da bude :scratch :?:
 
A

AGRIPLUS65

Guest
josip123 kaže:
šta bi to moglo da bude :scratch :?:
probaj možda je rakija :lol: :lol: :lol: :rolfer: :drinkers:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
emulzija,mješavina vode,ulja,nafte .a progutal je al kak.
taj plavi je veče smeče od lože.več sam pisal lani.
kaupil traktor sipal ložu u njega,dobil knjižicu za plavi reko promjenim filtre, a oni ko novi čisti,
operem rezervar to bu sad delalo sam tak.
prije zime opet mjenjam filtre a oni puni mulja i vode.
 

Najnoviji postovi

Na vrh