• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Knjižica za plavu naftu

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ne kužim ove kontrole plavog dizela, jel vam dođu u dvorište pregledavat aute, traktore i ostalo, pa za to treba sudski nalog?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Gustavo kaže:
Ne kužim ove kontrole plavog dizela, jel vam dođu u dvorište pregledavat aute, traktore i ostalo, pa za to treba sudski nalog?
netreba,carinik ti dolazi ,mislim da je članak 24 o naftnim derivatima.
 
M

MOCO

Guest
Što se sada mijenja? Dolaze nam kartice,čujem, ali nije mi jasno kada?!
Neki pričaju da se u lipnju neće moći kupovati plavi! Sve nešto načujem vamo-tamo, a ništa sigurno neznam.
Tko zna neka mi lijepo pojasni, hvala.
 
T

tomonh

Guest
Jučer sam čuo da u kombajnu nesmije biti plavi ako ideš u uslužno kombajniranje
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
meni istoprvi glas....al ja ga vise ni nemam otislo vec 2000 litri koliko sam dobil na 22 hektara...a sad tocim dizel...ma cista pusiona
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
delac kaže:
meni istoprvi glas....al ja ga vise ni nemam otislo vec 2000 litri koliko sam dobil na 22 hektara...a sad tocim dizel...ma cista pusiona
kako si dobio samo 2000l na 22ha?
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
josip123 kaže:
delac kaže:
meni istoprvi glas....al ja ga vise ni nemam otislo vec 2000 litri koliko sam dobil na 22 hektara...a sad tocim dizel...ma cista pusiona
kako si dobio samo 2000l na 22ha?
ma uzel sam si oko 10 hektara ove godine u zakup...a sadim puno povrca tak da neznam kak bu to sve sa tim gorivom..nadam se da buju nekaj promijenili
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ja sam isto u upisniku do ove godine imao 22ha,a radio sam preko 40ha,ove godine sam u upisnik upisao još 23 ha pa ni meni nije dosta onih 3300l na nekih 65-70ha.bio sam u županiji i ondje su mi rekli da donesem knjižicu da mi mogu izmjeniti litražu pa se nadam da će mi odobriti oko 7000l.moje potrebe su minimalno 10000l godišnje pošto stari dosta radi usluge.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
josip123 kaže:
ja sam isto u upisniku do ove godine imao 22ha,a radio sam preko 40ha,ove godine sam u upisnik upisao još 23 ha pa ni meni nije dosta onih 3300l na nekih 65-70ha.bio sam u županiji i ondje su mi rekli da donesem knjižicu da mi mogu izmjeniti litražu pa se nadam da će mi odobriti oko 7000l.moje potrebe su minimalno 10000l godišnje pošto stari dosta radi usluge.
ja sam do sad trosil nekih 6000 litara ...al sa uslugama...al ove godine nebum radil usluge tak da bi mi trebalo oko 5000 litara..nadam se da buju nekaj zmislili sa tim....da bumo imali vise goriva
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Evo moga slučaja vezanoga uz plavu..........prošle godine nisam iskoristi poticaj za vinograd....bilo je nekih problema i zakanili smo i sad mi kažu da nemam zbog toga pravo na plavu naftu ove godine!!!!!!!!!gdje je tu logika????ja državi "poklonim" 5000 kn poticaj i još nemam pravo na naftu umjesto da mi kažu imaš pravo na više pošto nisi uzeo novce za poticaj..............jadna li nam država............... :twisted: :twisted: :twisted:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pa to i ja govorim ne dižem poticaje ama baš nikakve,tražil sam naftu i onda mi ni to nedaju.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Što se tiće kontrole i vađenja goriva iz auta ako imaš sito na ulazu u rezervar nemogu ti ništa....namaju pravo dirat po motoru ,filterima i sl.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
jesi li u to 100% siguran?
kod mene u selu često prave racije na kamijonima,autima i traktorima koji su u prolazu,imaju kombi,a sa njima budu dva policajca i mehaničar koji skida filter goriva i odatle vade naftu.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Sigurno će netko dat da mu neki mehaničar na cesti skida filter na recimo novom A6 tdi....ili nekim novijim autima koji nakon toga moraju ići na poništenje kompjutera....i ako je pod garancijom dat ćeš da ti pipa po autu ....za to ima treba nalog.....
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ma oni sad nasli provjeravat odjednom.
Bzv nemaju pametnijeg posla neg zahebavat ljude.
 
Z

zbjelis

Guest
Još se danas može točiti plavi sa knjižicom, a tko zna kada će zaživiti pametne kartice!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
delac kaže:
meni istoprvi glas....al ja ga vise ni nemam otislo vec 2000 litri koliko sam dobil na 22 hektara...a sad tocim dizel...ma cista pusiona

Niti ja nemam vise plavoga jer smo potrosili ono upisano u knjizici a radim puno vise u zakup nego svoga zemljista a za to nemam niti naftu niti poticaj a dok se preracunam bolje bi bilo trosit cisti dizel nego se kockat sa lozom. Racunica kaze da ce mi falit 1500-2000 litara plave, znaci 3 kune je razlika do eurodizela 2000x3=6000kn. Ako me ulove sa lozom kazna je 4-5000 koliko ja znam a to mi govori da se za 1000kn ne isplati strahovati. Sramota koliko se plavog dizela potrosilo tamo gdje mu nije mjesto a sada mi ispastamo i zakinuti smo i sta je najgore udaraju NAS po dzepu za svu stetu sta su napravili silni kamioni, bageri i ostali koji su je trosili nemilice, kako i nebi kad su je dobijali bez ikakve kontrole. Nesto se mora promjeniti, jednostavno nek nam daju kolko nam je stvarno potrebno a ne koliko oni misle da nam treba. Nije problem povaditi potrebnu dokumentaciju o zemljistu u zakupu, dostaviti ovjerene ugovore i ostalo ali to sve skupa odnosi jako puno vremena, jos nesto jako bitno - kako da ja u tekucoj godini najkasnije do veljace znam koju cu povrsinu raditi iduce godine? Nema smisla! Zemljiste se za zakup ugovara u jesen 8,9,10 mjesec za iducu godinu a ne za dvije godine unaprijed. Barem je kod mene tako. Mozda negdje drugdje to nije tako, mozda. Da sam korisnik drzavnog zemljista sa ugovorom od 10 ili 20 godina onda je lako bit pametan. Nismo mi krivi za nemar i propuste ovih sto nam odredjuju kolicine samo sto mi njihove greske debelo placamo a po meni jos gore po nas kockati se lozom, to opet puni drzavnu blagajnu ne bas lako zaradjenim novcem. :?
 

Najnoviji postovi

Na vrh