• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta
B

Bobo

Guest
Samo, nabrusi ga s DONJE strane, brusenjem odozgor neces puno postici...

Skini lemes, stavi ga u skripac i pazi da se dugo ne zadrzavas na jednom mijestu i polako ga "navlaci" dok ne dodjes do zeljene ostrine. Ne mora biti kao britva, samo ga dovoljno stanji...
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
nekad je on oral sa 12 cola dok nije bilo berača,kombajna i ostalih điđa miđa koje nabiju zemju,a sad je druga priča i vremena ja kad brusim lemeže okrenem plug naopacke neda mi se šrafit
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Bok imam imt 533 i olt pto 2x10 " plug. Kaj stavit na njega da bo bolje zaoral
deflektor ? Problem mi je kaj mi poslje oranja videt kaki kokuruz, travu da štrli iz brazde.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pogledaj bilo koji IMT plug. Onaj dio pluga koji sluzi za preokratenja gornjeg sloja zemlje, probaj prilagoditi svojem plugu. U mom kraju svatko ko ima imt plug i zna orat sa njim ima lijepo izorane njive. Ja osobno imam plug slavonac 2x 12" i slicno prilagodjeno i moj ore super, sve zaorava...
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ako ti je to jedini plug onda obavezno uzmi visoki. Ja na 539 imam fopa 2x 10" niski i u kukuružinju iza berača on nema šanse. Štopa se strašno prenizak je. Zato kukuružinje zaoravam Oltom 1x16" milina zaore ko da nikad kuruze nije bilo.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
evo mog 539 i lemind 10"kupljen prije 8 god. za 500 kn bili prvi lemeži na njemu
2rprwa0.jpg
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
pozdravljni mozeli iko reci jel taj plug pretezak za 539


slika-150486-2012-11-1352755461-velika.jpg


ako jeste dali se da to smanjit na 10 cola i kako bi se dalo hvala

slika-150486-2012-11-1352775193-thumb.jpg
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
U kom smislu pretezak? Po tezini nije, a sto se vuce tice sve zavisi kakvu zemlju imas za orat z njim. Ja sebi orem sa 533 i slavoncem 2x12" i nemam nikakvih problema, i to na pristojnoj dubini. Sve je stelanju pluga... Ako nemas neke uzbrdice i tesku zemlji mislim da nebi trebalo biti problema.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Nebi trebalo biti ako se dobro ustela.. evo linka pa vidi kak ja to radim sa svojim 12" plugom i 533-ojkom...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=mfBmbSPqxTU&feature=plcp[/YT]
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
de mi reci jesu onda ti tvoji pligovi isti ko moji!inace danas sam kupio te plugove pa tata zakukao da je prevelike za 539 kao to su za duplake pa dobre lemese stavit i mislim da ce to ici hvala ti svako malo sam olakso dusu
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pa ako je tvoj 12" onda su po zahvatu isti, ali nisu modeli isti. Stavi druge lemese, malo procitaj tu na forumu kako postelati plug i vidjet ces da ce biti u redu ukoliko velim nemas neku ludu zemlju i k tome jos na brijegu..
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
Pa ako je tvoj 12" onda su po zahvatu isti, ali nisu modeli isti. Stavi druge lemese, malo procitaj tu na forumu kako postelati plug i vidjet ces da ce biti u redu ukoliko velim nemas neku ludu zemlju i k tome jos na brijegu..

hvala ti pa ja mislim da jesu a kako izmjeriti da vidim jel to 12 idem sad pa se poslje cujemo hvala ti stvarno
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
1" = 2.54 cm..

Uzmes metar i izmjeris razmak izmedju pocetka 1. pluznog tijela do pocetka 2. pluznog tijela. I mora ti biti 30 cm. Ako je 30cm onda je 12", a ako je 25cm onda 10".
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
Probaš ga.


Probacu kad odem ako nebude snjega,hehe napovjedali su pa cu vidjeti ako ne zamjenicu ga komsiom njemu kaze tata da pase a on ima tri pluga kaze neka bira koji hoce pa cemo vidjeti
 

Najnoviji postovi

Na vrh