• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@tino i ja sam prije imo 2x10 pa kupio 2x12 i sad s ovim lakse orem nego s onim prije moguce da je do pluga jer je ovaj trenutno u boljem stanju nego je onaj bio i ovaj je tezi pa traktor ima bolji grip!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ja danas "kupio" IMT 756 2x12 visoki klirens. Lemeši su novi stavljeni prošlu jesen na njega i tada je nešto malo i orano sa njime. Plug nema lufta nigdje i u globalu mi se čini da sa njime i nije puno rađeno do sad. Mislim da ću sutra ić sa njime malo zaprašit strnišće da vidim kako ide.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
S kojim ces ga traktorom vuc?
Kolko te kostal?
Pogle ga od iza da nije popigana greda,ak je vadil korenje ili panjeve lako ga popigat ustranu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ide na U-445, a išao je u zamjenu za OLT-a 2x10.
Gledao sam ga danas sa svih strana i stvarno mu nemogu nać neku manu, jedino na drugom crtalu je ležaj malo lošiji tako da ću ga zamjenit kad isprobam plug. Imam isti takav 1x12 već 30 god.u solidnom stanju ali ako ga idem uspoređivat sa ovim onda je u lošem stanju. Uglavnom sutra ću vidjet kako će se ponašat u zemlji.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Daj i stavi koju sliku kad bus stigel.
U srcu tanjura imas po dva konusna lezaja i jedan semering,nedavno sam na svom istom ko tvoj,mjenjal i uzel sam najjeftinije lezajeve posto se ne vrti brzo i ne grije se.
Sva 4 lezaja i 2 semeringa su me dosla 116kn.
Bitno da mu nejde voda i prasina i trajali budu.
Kad stezes pazi da ne pretegnes jer budu cvikali.
Zemlja je jako suha i pripremi se da bu islo teze nego kad ima vlage i prasine bu ko u prici,ja sam nedavno oral strniste i prasilo se u pm.

Prije dok smo trgali kukuruz na ruke s tim sam plugom zaoraval cjele stabiljke i stvarno ih sprema u zemlju super tu i tam ostane virit koje betvo van.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
eto mojeg slavonca,pofarban je na novo ;)



10040_538395582873603_49621440_n.jpg


600584_538475769532251_2005757187_n.jpg


485430_535499726496522_2065453054_n.jpg
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Ne znam o kojem se traktoru radi ali se u principu ne slažem. Bez obzira ima li ili nema kotača, dubina se može i treba regulirati poteznicom a i posebnom polugom za dubinu. Kotač je neophodan kod većih plugova tri i više brazda. Poluga za dizanje i spuštanje treba ići uvjek do kraja. U slučaju da zapne može se malo pomoći. Poluga hidraulike služi samo za dizanje i spuštanje a ne za dubinu.

Eto ja orem s tri brazde i ne pada mi na pamet stavljat kotac, a toplingom ne guram niti vucem plug nego klin mora setat u rupi.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Pretpostavljam da na plugu imaš proširenu rupu kako bi plug mogao šetati u slučaju neravnina. Kod mene toga nema ali i to je moguće pa plug samostalno pliva kad postigne određenu dubinu. Pitanje je kako određuješ dubinu? Koju ti ulogu na plugu ima peta ili plaz? Po meni opet poteznicom ili toplinkom. Za točak se slažem da nije potreban. On daje sigurnost kad nemaš dovoljno iskustva u podešavanju pluga.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Da. Na prosirenu rupu kacim. Dubinu si nastimam na hidraulicnim polugama. Tj preko ehr-a. Jednim kotacicem nastimam dubinu a drugim ga postavim u plivajuci hod. Plaz sluzi da ne seta lijevo desno plug.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
E tako sam i mislio. Ali osim što plaz služi da se plug ne pomiče lijevo desno on bi trebao ići vodoravno s površinom zemlje da nema poniranja ili poskakivanja pluga. Da bi se to postiglo podesi se toplink i onda plug pliva na određenoj dubini u vodoravnom položaju.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Moze biti. Ipak je lakse tri i vise brazdi vuci vodoravno nego dvije ili jednu pa si je tu potrebno pripomoc toplingom.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Daj i stavi koju sliku kad bus stigel.
U srcu tanjura imas po dva konusna lezaja i jedan semering,nedavno sam na svom istom ko tvoj,mjenjal i uzel sam najjeftinije lezajeve posto se ne vrti brzo i ne grije se.
Sva 4 lezaja i 2 semeringa su me dosla 116kn.
Bitno da mu nejde voda i prasina i trajali budu.
Kad stezes pazi da ne pretegnes jer budu cvikali.
Zemlja je jako suha i pripremi se da bu islo teze nego kad ima vlage i prasine bu ko u prici,ja sam nedavno oral strniste i prasilo se u pm.

Prije dok smo trgali kukuruz na ruke s tim sam plugom zaoraval cjele stabiljke i stvarno ih sprema u zemlju super tu i tam ostane virit koje betvo van.

Evo slike @oficir



Uploaded with ImageShack.us
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U ljepi je i ne cini mi se potrosen.
Na one nosace ide orginal plasticni zakretnici,al se dosta pigaju,ja sam kupil metalne i kad dublje ores dobro dodu.


 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Uploaded with ImageShack.us[/QUOTE]

Imam ovakav plug i pojačao sam mu ponte lemeša s komadom feder plate. Sada se ne krive neznam ima li utjecaja na oranje? Kako popraviti onu ručku kojom se plug štela da bude u centru traktora? Dobila je lufta. Mogu li zavarati neki dio na nju ili ima kupiti originalni dio koji je u kontaktu s osovinom (rudom)?
Orao jučer s tim plugom i IMT 539 zemlju gdje su bili krompiri i odustao, presuho.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
U ljepi je i ne cini mi se potrosen.
Na one nosace ide orginal plasticni zakretnici,al se dosta pigaju,ja sam kupil metalne i kad dublje ores dobro dodu.

Kolko dođu ti metalni zakretnici, na jednobraznom kojeg imam stavljao sam plastične i stalno su pucali?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kolko dođu ti metalni zakretnici, na jednobraznom kojeg imam stavljao sam plastične i stalno su pucali?
imao ih u ruci i sekri i odustao , tako jednostavan komad lima ne mogu tolko platiti vrijeđa inteligenciju .
lemeši su dosta poderani , uzmi novi pa usporedi .


Ekonomist -u kom dijelu ima lufta štanga?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Misliš na moje lemeše? Prošle godine su stavljani novi i plug je odradio jesensko oranje i od tada stoji. Znam to jer sam plug uzeo od kolege tu blizu mene. I meni malo izgledaju poderano ali očito su takvi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh