• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@koko moj savijet ti je uzmi Olt alkar vk jeftino ces ga kupit a jako dobar plug to ti je moj savijet!!
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Alkar je 2 brazde? Ja bi jednu! Uglavnom, ima plugova po Njuškalu, i po 800 kn, na slikama izgledaju OK, ali svi su negdje daleko! Puna ih je Slavonija, ima ih i u Istri, oko Splita, ali bliže meni ne. Prijevoz će mi pojesti plug, jedino kad bi netko išao usput... Uglavnom, samo sam si natovario novu brigu za vrat:icon_lol:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pa daj si kupi rađe olt posavac 12 cola scrtalom.
Ovi jednobrazni ti nisu za vrt dobri kanale bus delal s njima.
ili uzmi imt755 ili neki manji.


nemaš ti baš previše pojma o oranju.....vrtovi se rade sa jednobraznim plugom, na jednu stranu, i sve bude ravno.......a ne sa dvobraznim.....

taj jednobrazni sa slike iz oglasnika će ti teže vući nego olt 2x10.........
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,202
A zasto se vrtovi nebi orali i sa dvobraznim? pa i s njim mozes na jednu stranu ko i s jednobraznim..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
možeš, al nesloži lijepo ko jednobrazni......pogotoov ako se radi o 2x10 plugu, koji nezaorava kao 1x14.......itd itd
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
ima li tko neki jednobrazni plug a da mu smeta u dvoristu??? neki koji je potrgan. znaci da ga da u staro zelezo
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Alkar je 2 brazde? Ja bi jednu! Uglavnom, ima plugova po Njuškalu, i po 800 kn, na slikama izgledaju OK, ali svi su negdje daleko! Puna ih je Slavonija, ima ih i u Istri, oko Splita, ali bliže meni ne. Prijevoz će mi pojesti plug, jedino kad bi netko išao usput... Uglavnom, samo sam si natovario novu brigu za vrat:icon_lol:

Da dvije brazde su imas i jednobraznih ma ima ih valjda i po zagorju nije valjda da su od prije par godina svi prodani iz zagorja kad sam ja kupovo plug!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
nemaš ti baš previše pojma o oranju.....vrtovi se rade sa jednobraznim plugom, na jednu stranu, i sve bude ravno.......a ne sa dvobraznim.....

taj jednobrazni sa slike iz oglasnika će ti teže vući nego olt 2x10.........

Ako čemo o nečijem pojmu onda ti ga baš nemaš.
Za vrt netreba ici duboko jer inače vučeš mrtvu zemlju van (ilovaču),a to nije dobro.

Pa ako znaš orat onda znaš da možeš i s dvobraznim složit brazde kak te volja
I 2x10 super okreče mekakanu zemlju.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ajde dečki mir..
nek ore tko kak oče svoj vrt,a more se izorat i sa 2 brazdašem,i trobrazdašem ako ima placa,a ko veli da ga moraš spuštat duboko u zemlju,oreš onak kak je najbolje...
a teoriju da je bolje z jednom ili dvoje brazde,okačite mačku o rep,jer se sa obje "vrste" pluga može lijepo napraviti posao,samo je treba znati KAK...
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Potpuno se slažem da se može s oba pluga lijepo orati i složiti zemlja. Osobno sam za jednobrazdni, ako se samo malo ore. Imam oba dva samo IMT. Kad je zemlja suša i tvrđa onda je dosta i za jednobžnjaka sa 539. Mi trebamo malo dublje orati i to u sred ljeta jer se zemlja izvali u grunovima, izgori korijenje trave. S jesenskim kišama grunovi se rastope, ostane dosta rahlo i prozračno te za slijedeće proljeće bolje zadržava vlagu za povrće. Predlažem da se uzmu oba pluga pa po potrebi oreš kako te volje.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ako je za hobi, mi bi rekli za gušte, onda guštiraj. Što god to jest. Treba paziti da te gušti ne dođu glave.
 
Posljednje uređivanje:

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Plug kupljen, OLT Alkar:(rofl): Stanje solidno, cijena 1500 kn, relativno mi je blizu. Jedino nisam siguran u zahvat, otprilike sam izmjerio oko 37-38 cm, jel to spada u 16" (40 cm) ili 14" (35 cm)?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Cestitke na kupnji daj nabaci koju slikicu lako se rijesi da bude ko novi di si mijerio za odredivanje colaze pluga!!
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Pa od vrha lemeša okomito na pravac koji prolazi krajem lemeša:(rofl):, sad koliko sam točno postavio letvu, pitanje:icon_jook: Stavit ću slike kad ga dovezem doma.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nemoj mijerit lemes mijeri gredu gore bude ti tocnija mijera!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Daj malo pojasni

Mislio sam da se lemesi mogu stavit veci gore pa mislis da je veci plug a greda daje tocan podatak koji je ustvari plug ili sam ja u krivu!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh