• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
u crtalu nisu konusni ležajevi nego "obični "

Na mojim su po dva konusna ko na golfu 2 od zadnjih kotaca.

@mane ne sjecam se tocno al mi se nekak cini oko 80kn kom. U velikoj gorici na placu.

@ekonomist taj dio za setanje pluga ljevo desno ima dva komada koja idu na sangu i fiksiraju se svaki sa jednim sarafom M 14.
Sirinu odnosno pomak pluga si nariktaj tak da ti prva brazda uzima isto koliko i zadnja a to je oko 12cola ili ti 30cm.

how to screenshot on windows 7
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
neznam kaj je kod tebe oficir rađeno da su nutra konosni,ali u mojem istom takvom su obični
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije nis radeno takvo je srce tanjura ima za dva konusna lezaja,sa strane kapicu na 4 sarafica za dodatno podmazivanje.
Mozda postoje vise verzija sa raznim srcima tanjura,neznam.
Plug smo kupili 87.god nov i nis nisam mjenjal od tvornicjog osim te metalne zakretace.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
@oficir nije problem u ovim šarafima, to štima. Problem je ovaj kockasti dio u ručki koja se miče po zubovima, tj. okreće štangu i na taj način zakosi plug. Moram nadovariti na njega ili kupiti novog?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A unutra ti ide jedan komad cetvrtasti sa konusom na jednoj strani i steze se jednim vijkom M12.
Ako nebus pomical plug ljevo desno mozes zavarit,al pazi a rucka trpi dosta jake trzaje .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Na mojim su po dva konusna ko na golfu 2 od zadnjih kotaca.

@mane ne sjecam se tocno al mi se nekak cini oko 80kn kom. U velikoj gorici na placu.

@ekonomist taj dio za setanje pluga ljevo desno ima dva komada koja idu na sangu i fiksiraju se svaki sa jednim sarafom M 14.
Sirinu odnosno pomak pluga si nariktaj tak da ti prva brazda uzima isto koliko i zadnja a to je oko 12cola ili ti 30cm.

how to screenshot on windows 7
zanimljivo, moj ima taj prihvat na osovini malo drugačiji i drugačije se steže, nemam sad sliku al poslikam čim stignem
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tu na forumu je bilo vec razgovora o imt plugovima,da je bilo kopija i da su stavljani svakakvi djelovi,mislim da @bobo ili @sanana nekaj znaju bolje o tome.
Koje je godiste tvoj.
E da i gledal sam po specifikacijama taj bi plug trebal imat 241kg kaj mi se cini dosta,jer ne zgleda tak tezak,al za imt 539 mislim da je malo prevelik i pretezak.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
@oficir nije problem u ovim šarafima, to štima. Problem je ovaj kockasti dio u ručki koja se miče po zubovima, tj. okreće štangu i na taj način zakosi plug. Moram nadovariti na njega ili kupiti novog?
Ako ideš na popravak kopiraj novi tip tog kina .
Na novom tipu je tzv. U-vijak .
Znači ravni dio koji nalježe na poprečnu gredu poravnaj , na njega navari ušice i U-vijkom stegni prema gredi
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Na takvom jednobraznom imam ovaj tip kao oficir a na ovom dvobraznom je U vijak sa kojim se stegne oko osovine
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
To s U-vijkom sam negdje vidio. To je svakako čvršće rješenje. Navariti ću U vijke prema dolje pa će funkcionirat. Ovako mi klapa. Ja namjestim plug da bude u paralaeli s traktorom a kad dođe opterećenje on se ukrivi u potpuno drugom smjeru.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
koko koji traktor imaš?
kaj bi oral s njim i za koju kulturu
ovi s oglasa nisu imt,vidi se da su prefarbani .u crveno
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Što mislite o ovom plugu:

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/prodajem-oltov-plug-16-coli-oglas-6476502

Cijena mi je OK, jedino je jako daleko. Isti oglašivač ima i ovaj, za 2000 kn:

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/prodajem-oltov-plug-oglas-2023663

U čemu je kvaka:(shake): Jesu li to uopće OLT plugovi, pošto su crveni? Molim savjete i pomoć u pronalaženju solidnog i jeftinog pluga!


to su oltovi plugovi......ja imam isti ovaj ko sa prve slike, odličan plug i lijepo radi......vučem ga sa fergusonom

ovaj drugi, imaju 2 u selu, i težak je za vući, sa fergusonom......i neradi lijepo ko moj......znao sam im posuditi svoj, i kažu da pod njim traktor pjeva, a pod njihovim da mora ići s punim gasom, pogotoov ako se teže ore, neide nikako......to je više plug za 40ks.....čak sam vidio da ga vuku i sa rakovicom.......
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Imam Štore 404, orem vrlo malo, više iz hobija, malo vrta i malo za kukuruz:icon_blackeye: Imao sam OLT PTO 2x10, ali nisam pretjerano zadovoljan, slabo zaorava biljne ostatke, a s 1x16 nadam se i nešto lakšoj vuči za traktor.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ovaj za 800 kn je nestao s Njuškala. Vidim da ima jednobrazdnih plugova od 14", je li to stvarno 14 ili 16, jesu li se radili takvi plugovi tvornički?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
pa daj si kupi rađe olt posavac 12 cola scrtalom.
Ovi jednobrazni ti nisu za vrt dobri kanale bus delal s njima.
ili uzmi imt755 ili neki manji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh