• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Za 533 u Požegi ja ne bi baš uzimao 2x10, prije bih uzeo nešto što karlo spominje...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E SAD imaju decki koji bolje poznaju zemlju u tom kraju pa možda se i po tom orjentirati!
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
1x16 plug je za imt 533 zakon ,nema kaj taj plug nebude zaoral i budeš brži z njime , ja sam sebi to dokazal ove godine kolega je z imt 539 oral identičnu parcelu kak je moja , a ja sam ju oral z 1x16 za čas sam ju preletel a on je muke mučil .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jel to v običnoj zemlji ili v onoj masnoj zbitoj ilovači koja zgledi ko plastelin?
Pitam zato jer sam ove godine zvil poprečni nosač na plub Batuje 2 brazde po 10 col. Po mjestima su na traktoru šlajdrali svi četiri kotači pri dubini od 20 cm, a traktor teški 2 tone.
Jest da je 16 cola 40 cm širine, a 2 x 10 cola je 50 cm širine, ali je po meni jedna brazda jednu široku brazdu teže okrenuti nego dvije uže. Tak si mislim, ali možda griješim.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Danas sam pokušal orati sa PTO 2,25.... Šanse nema .... Zemlja masna i zbijena kap da nikada nije orano !
Nema mi druge nego jednobražnjaka kupit .... Ali koji ???
Dajte mi neki savjet !!
Hvala
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
mali ursus je komotno orao s mojim olt alkarom 16",u teskoj zemlji... naravno da smo mu smanjili malo zahvat, i dubina je bila oko 25cm,tak kolega stalno ore...
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Dok smo imali malog ursus, a bil je kod nas 17 godina nevek je vukel alkara 1x16 i nismo mu smanjivali zahvat i mogel ga je vuć na više 25 cm ako je trebalo dobro zavisi opet od zemlje al s tim plugom je znal poorati 15 rali po sezoni , to su bila vremena .
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Eh,dobra stara vremena,nekad sam ja vlekel slavonca u 1. brzoj :icon_fU:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Dok smo imali malog ursus, a bil je kod nas 17 godina nevek je vukel alkara 1x16 i nismo mu smanjivali zahvat i mogel ga je vuć na više 25 cm ako je trebalo dobro zavisi opet od zemlje al s tim plugom je znal poorati 15 rali po sezoni , to su bila vremena .

kod mene na vecini parcela nema sanse da medek vuce 16" na 25cm. mislim,ne samo on,bilo koji drugi traktor takve ili slicne snage... ali uopce rijetko tko ore dublje od dvadesetak cm, ljudima je zao goriva,a odlican prinos kod njih je 4 tone kukuruza po rali...
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
A to je oke , dobro kod mene su kud i kamo lakše zemlje radili smo s ursusom 16 rali bil je jedini traktor sve se na vreme odradilo i solidno se živelo i nije bilo ljudim tak žal goriva , sad normalno gledaš da ga čim manje potrošiš a prinosi su nikakvi kak je to znalo biti.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Dopeljal sam danas 16" jednobražnjak ... Izgleda mi veliko.....
Sutra ga uredim malo i poslje Božiča pe u zemlju pa bum videl kak ta kombinacija igra.
Posudil sam ga za probu ....
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dopeljal sam danas 16" jednobražnjak ... Izgleda mi veliko.....
Sutra ga uredim malo i poslje Božiča pe u zemlju pa bum videl kak ta kombinacija igra.
Posudil sam ga za probu ....

Ravnjak ili okretač?

Prema najavama vremenske prognoze (snijeg i minus temperature) izgleda da je s oranjem bar tu u okolici Zg gotovo za ovu godinu, a možda i dulje.
Možda još u subotu uspiješ probati???
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Ja imam još jednu,eventualno dvije njive,to budem sa 539 riješil
 

Vlah

Član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
64
ja nisam još probal svojeg novog alkara 14, a kad budem - raport napišem
 
Tu od
13 Ožu 2014
Poruka
37
pozz,dajte mi recite koji da plug kupim? imam traktor store 504? imam neki dvobrazni ali me zivcira sto nejde u dubinu i tesko zaorava ostatke kukuruzovine i draca. pa me zaninama posto je jako teska ilovaca (masna), teska za oranje dal bi bilo dobro kupit jednobrazni 16 cola. pa me zanima dal bi hidraulika dovoljno dizala takav plug i ako imate neki link od njuskala da vidim sliku koji bi bio idealan! molim misljenja i savjete...hvala
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jel bu hidraulika dovoljno dizala ne zavisi od colaže pluga nego od klirensa. Najbolje ti je da izmjeriš na postojećem plugu koliko je od zemlje do hidraulične ruke kad je plug spušten na zemlju. Zatim plug podići do kraja i izmjeriti koliko je do špice prvog lemeša. Za otprilike onoliko koliko je na novom plugu veća udaljenost od zemlje do bolcna koji ide u ruku, za toliko bu plug manje digel. Nije baš 100 % računica, ali za orjentaciju je dosta točno.
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
nemoj uzeti plug ispod 75 cm imat ćeš problema sa štopanjem,,, većina traktora to diže sasvim normalno a takav je i tvoj
 

Najnoviji postovi

Na vrh