• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta
B

BAGERISTA

Guest
Ima sigurnosne šarafe,,,,ali pitam jer još neznam,,,razmišljam,,,a cijena jo 5000kn,,,e sad moram se malo i ja razmislit,,,,a još pored toga,,,želim čut i druga mišljenja..od viška glava ne boli..
Zašto ne valja jednoradni cilindar,,,misliš da neče okretat:scratch:scratch
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ja imam dosta sličan plugi ja sam ga povisio i nemam pretplužnjake ali imam pera na daskama i masu odlično zaorava ali moj je 3 brazde i rabewerk je moj isto
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ma okretat ce, kako nebi. ali uz tu cijenu, nemoze biti los. ;) stvarno povoljno..
 
B

BAGERISTA

Guest
Pa pera ču i ja stavit,,,samo da nađem,,,di ih kupit,,,i koliko dođu me zanima,,i dali su lemeši skupi i ostalo,..ako ga uzmem...:!::!:

Reci kako si zadovoljan s njime,,,i dali imaš isto jednoradni cilindar,,,i kako se pokaza u delu,,...Ja nebi uzeja tri brazde,,jer je kod nas teška zemlja,,,

Dali imaš isto te vide,,ili neku drugu sigurnosta,,ako di zakačiš...:scratch:scratch

Ako imaš koju sliku,,,bija bin ti zahvalan...
 
B

BAGERISTA

Guest
ma okretat ce, kako nebi. ali uz tu cijenu, nemoze biti los. ;) stvarno povoljno..

Zato i kažem,,,jer stvarno čovijek daje dosta povoljno ga,,,a i ofarba ga je za dobit koju paru više,ali kod mene ne pali baš sve to (štuk pitura bella figura),,ali misalim da če se ljepo sve rastavit i na pijeskarenje.........pa pošpricat kako treba.

Za tu cijenu mislim da nema puno ponuda,,,.
Ima i trobrazni,,,ali nisam siguran,,..nekako mi je ča ja znan,,,
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
sa rabewerk nebreš fulat,ja imam običnog dvobraznog i na njemu isu šparali na matrijalu,masivni i jednostavno nepoderiv,jedino kaj sam primjetil da ga je teže vuči nego nap. lansberga.
 
B

BAGERISTA

Guest
Nači zadovoljan,,8),ljepo je čut da su ljudi zadovoljni,,,,nadam se da če to prevagnut,i kod mene,,,nešto mi se sviđa.
Sutra idem još jednom pogledat,,,i onda moram nešto reč,,,,,da,-ne.........:!::!:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
Pa pera ču i ja stavit,,,samo da nađem,,,di ih kupit,,,i koliko dođu me zanima,,i dali su lemeši skupi i ostalo,..ako ga uzmem...:!::!:

Reci kako si zadovoljan s njime,,,i dali imaš isto jednoradni cilindar,,,i kako se pokaza u delu,,...Ja nebi uzeja tri brazde,,jer je kod nas teška zemlja,,,

Dali imaš isto te vide,,ili neku drugu sigurnosta,,ako di zakačiš...:scratch:scratch

Ako imaš koju sliku,,,bija bin ti zahvalan...

da ima jednoradni cilindar ali dok je moj bio dvobrazni onda se nije htio okretat to jest htio se ali sam ga morao zaljulajti pa onda iz drugog pokušaja okrenuti jer nema težinu ali inače dok je sa 3 brazde onda nema tog problema ali taj koji je na slici se mora okretati jer mu je točak skroz iza a moj je negdje na sredini
evo par slikica
163469_178771885496537_100000911790566_394510_1986519_n.jpg

166457_179250932115299_100000911790566_397007_8146039_n.jpg

dvije samo su inače ovaj kotač koji je na njemu je homemade a orginal su mi ukrali cigani :( i ovaj je puno lakši kotač nego ovaj kakav je na tom na vašim slikama
 
B

BAGERISTA

Guest
Svejedno,,,hvala,,,i vidim da ljepo zaorava,,,,.
Kod ovog je sve njegovo,,,isamo su lemeši lošiji,,,pa čemo ih s vremenom nač,,i gas ima da ore........:p

Na drugoj slici misliš ko da nema grede,,,praznina između plugova,,ko da ništa ne drži drugu brazdu...

Ali mu stoje je,,no..
Daj mi reci koliko su coli ovi ča ti imaš:?::?:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Prenježan je to plug za tvoga Fiću. Za Fergusona možda.
Ovo kaj ti je Filip rekel je točno: teško se okreće dvobrazdni plug s jadnoradnim cilindrom. Potraži dalje nekog s automatskim razvodnikom.
 
B

BAGERISTA

Guest
Fergi560 je otiša,(ako msi mislija),,osta mali i fiat,,,,,ali mislim da čemo pazarit,,,ako niš drugo,,,gas na oranje,,uređenje,,i prodaja,,,pa nač neki drugi..a ča se tiče,okretanja probano...........
 
B

BAGERISTA

Guest
sa rabewerk nebreš fulat,ja imam običnog dvobraznog i na njemu isu šparali na matrijalu,masivni i jednostavno nepoderiv,jedino kaj sam primjetil da ga je teže vuči nego nap. lansberga.

Imaš možda sliku pera koja su montirana s gornje strane daski....:scratch:scratch.ako imaš pošalji,,:p
 

ibockin

Član
Tu od
19 Ožu 2011
Poruka
43
Pa pera ču i ja stavit,,,samo da nađem,,,di ih kupit,,,i koliko dođu me zanima,,i dali su lemeši skupi i ostalo,..ako ga uzmem...:!::!:

Reci kako si zadovoljan s njime,,,i dali imaš isto jednoradni cilindar,,,i kako se pokaza u delu,,...Ja nebi uzeja tri brazde,,jer je kod nas teška zemlja,,,

Dali imaš isto te vide,,ili neku drugu sigurnosta,,ako di zakačiš...:scratch:scratch

Ako imaš koju sliku,,,bija bin ti zahvalan...

ja imam rabewerka 14 coli 4 brazde okretač i za pera sam dao 2000 kn 8 komada i taj prijelaz što se šarafi na dasku i na pero imaš u velikoj črešnjevici čovjek radi sve za njih lemeši su negdije oko 200 kn to ti je kod virovitice
 
B

BAGERISTA

Guest
ja imam rabewerka 14 coli 4 brazde okretač i za pera sam dao 2000 kn 8 komada i taj prijelaz što se šarafi na dasku i na pero imaš u velikoj črešnjevici čovjek radi sve za njih lemeši su negdije oko 200 kn to ti je kod virovitice

Svaka čast majstore,,hvala na informaciji,,,,ako budeš moga neki broj dat od njega bit ču ti zahvalan,,,.....8)
Reci mi dali i tebi na jednoradnom cilindru,,koji okreče plug,,ima na onim ušima lufta,,,i dali mora imat ,,,,ako znaš,,,jer kod mene su rupe četvrtaste,,,,a čisto sumnjam,da je tako poderalo,,,kad je klin normalno okrugli...............:scratch:scratch:scratch
 
S

Stručnjak 01

Guest
Svaka čast majstore,,hvala na informaciji,,,,ako budeš moga neki broj dat od njega bit ču ti zahvalan,,,.....8)
Reci mi dali i tebi na jednoradnom cilindru,,koji okreče plug,,ima na onim ušima lufta,,,i dali mora imat ,,,,ako znaš,,,jer kod mene su rupe četvrtaste,,,,a čisto sumnjam,da je tako poderalo,,,kad je klin normalno okrugli...............:scratch:scratch:scratch

Ja sam od njega kupio lemeše jednom davno.Bravar Dragutin Lovrenčec ,V.Črešnjevica 151.Tel:033/714-112 mob:098/478-151.
 

ibockin

Član
Tu od
19 Ožu 2011
Poruka
43
Ja sam od njega kupio lemeše jednom davno.Bravar Dragutin Lovrenčec ,V.Črešnjevica 151.Tel:033/714-112 mob:098/478-151.

da to je taj čovjek,što se tiče ovog cilindra i uši smije se normalno micat samo u strano meni je rupa četvrtasta isto no imo sam taj problem vjerojatno ti je malo savijena ta četvrtasta osovinica ili ti je savijen taj kompletni dijo nemora biti puno,ako ti još i curi ulje iz tog dijela di se nalazi osovinica i uši onda su ti i gumice poderane a uzrok tome ti je ta osovinica,zna se desit da na konjiču isto imaš malo lufta ma to kako okrečeš tako stalno radi pa se s vremenom malo savije.
 
S

slavek

Guest
novih dijelova za rabewerk plugove imaš kod "psc ferenčak", otvori njihovu stranicu tamo je katalog kojeg možeš skinuti.nadam se da ćeš naći ono kaj ti treba.:D
 
B

BAGERISTA

Guest
da to je taj čovjek,što se tiče ovog cilindra i uši smije se normalno micat samo u strano meni je rupa četvrtasta isto no imo sam taj problem vjerojatno ti je malo savijena ta četvrtasta osovinica ili ti je savijen taj kompletni dijo nemora biti puno,ako ti još i curi ulje iz tog dijela di se nalazi osovinica i uši onda su ti i gumice poderane a uzrok tome ti je ta osovinica,zna se desit da na konjiču isto imaš malo lufta ma to kako okrečeš tako stalno radi pa se s vremenom malo savije.

Kod mene ne pušta niti promače cilindar,,,jedino samn htio vidit dali i kod drugih isto su rupe na ušima di se kači cilindar četvrtaste-........:rolleyess:
A gore i dole ima na cilindru,,,loptice,,,tako da je luft minimalan,,,jedino gore di ide u uši od pluga,,ima lufta......
 
B

BAGERISTA

Guest
novih dijelova za rabewerk plugove imaš kod "psc ferenčak", otvori njihovu stranicu tamo je katalog kojeg možeš skinuti.nadam se da ćeš naći ono kaj ti treba.:D

Zahvaljujem..............:shock::prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh