• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vidim zapeli za dubinu kod oranja. Jasno mi je da u istočnim krajevima, obzirom da su česte ljetne suše, treba dublja zimska brazda zbog prikupljanja vlage. Tu bi možda najbolje rezultate dalo podrivanje i na proljeće roto freza . Ali u zapadnim krajevima koji imaju dosta oborina, po meni je 10 cola i dubina oko 22 cm uvrh glave. Ja imam mali traktor (33 KS) i orem ili sa 1-brazdnim 10 cola ili sa 2-brazdnim 8 cola i nema problema.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod oranja, kao i kod svake druge operacije, za kvalitetu treba uzeti parametre koji su bitni za tu operaciju......

kod oranja poznajem ove parametre:

brzina traktora, širina brazde, dubina, ekonomičnost.......itd.

što vrijedi veliki plug, ako trpi traktor preko mjere, ili potroši enormnu količinu goriva, točkovi stalno proklizavaju......itd.

vidim kako bobo radi sa onim 2 brazde, a traktor stalno proklizava......ima dosta primjera.......
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Ja imam mali traktor (33 KS) i orem ili sa 1-brazdnim 10 cola ili sa 2-brazdnim 8 cola i nema problema.
Pa kakva je to zemlja kad oreš s jednobraznim plugom od 10 cola.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pa kakva je to zemlja kad oreš s jednobraznim plugom od 10 cola.

Ovakva.

14102010037.jpg


Ovo sam probal s 2x8 coli. Dubina i brzina nikakva, špera prvog trapa stalno i razdvojene bremze povremeno.
S 1x10 isto ide teško ali barem ide do 25 cm.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Vi očigledno nemate pojma što 539 može raditi.Plug IMT 2x10,tanjurača 24 leskovačka,IMT kultivator 4 reda,Olt PSK 4, prskalica RAU 440lit,radio je i sa RAU 600 lit sa raširenim točkovima i utezima u prednjim točkovima.
No ovo je ipak tema o plugovima premetnjacima za IMT 533
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Plug Slavonac 10" i IMT 533

Imama dvobraznog Slavonca 10" i traktor IMT 533, pa molim za pomoc kako kvalitetno nastelati plug za oranje a da traktor ne vrti kotacim na mjestu. Hvala
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a jel ide i na zadnje kotače?
stani iza traktora desnu ruku na ručki skrati do kraja,našpanaj skruz udesno il da ti pra brazd lovi 25cm,rastegni top-link,tolko da kad ti druga brazda dodiruje pod da je prva 6-7cm od poda i deri.buš videl jel treba malo skratit ili rastegnut top-link i popustit španer,ugrubo ovak treba ič.
 
Posljednje uređivanje:

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a kakvi su ti lameši?
poderani,tupi il?
aj poslikaj pa stavi slike,imam isto 533 i 2x10 olta i ista stvar me mučila u početku.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
a kakvi su ti lameši?
poderani,tupi il?
aj poslikaj pa stavi slike,imam isto 533 i 2x10 olta i ista stvar me mučila u početku.

Trenutno sam u Zg. Pa sam u nemogucnosti poslikati. Ali lemesi su dobri,nisu nikad mjenjani ali nisu ni poderani ni tupi. Da li mozda ima veze kako je ona vucna osovina slozena? jer taj plug nema one rucke za stelanje nego preko one osovine i sarafa se moze nastelati. Da li plug, kad se prikopca na traktor mora biti ravan ili mora bit zaokrenuti u lijevo ili udesno i ako trebal koliko?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Trenutno sam u Zg. Pa sam u nemogucnosti poslikati. Ali lemesi su dobri,nisu nikad mjenjani ali nisu ni poderani ni tupi. Da li mozda ima veze kako je ona vucna osovina slozena? jer taj plug nema one rucke za stelanje nego preko one osovine i sarafa se moze nastelati. Da li plug, kad se prikopca na traktor mora biti ravan ili mora bit zaokrenuti u lijevo ili udesno i ako trebal koliko?

http://www.youtube.com/watch?v=ALCb2tBkDAo&feature=related
 
B

BAGERISTA

Guest
Plug za koji san se zagrija

Evo kako i sam naslov kaže,,,naša san plug i još se malo mislim,,,,ali čini mi se da ču ga uzet,,,,cijena je dosta povoljna,,a i nije polomlje,,,malo se treba pozabavit s njime,,,ali mislim s malo uloženih sat da bi to moga bit dobar plug..............

Cijenim i druga mišljenja........8)8)



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
koja bi to bila povoljna cijena?
ne svidja mi se sto je farban, nema pretpluznjake niti povisenja dasaka tj pera ona iznad dasaka. jednoradni cilindar..
imas li kamenja na poljima? nisam siguran ima li sigurnosni saraf koji bi trebao puci ako naletis na kamen, panj ili nesto. cini mi se da nema? :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh