• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
Re: koji plug

ma onda uzmi starog slavonca 2x10 jer su njegove daske više iskošene i možeš lakše tanjurati a kod njega nije baš visok klirens pa ti je dobro ono što ti je bobo rekao stajat će više vodoravno..........
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Re: koji plug

ovo ti je najbolja opcija
tokarpz kaže:
ma onda uzmi starog slavonca 2x10 jer su njegove daske više iskošene i možeš lakše tanjurati a kod njega nije baš visok klirens pa ti je dobro ono što ti je bobo rekao stajat će više vodoravno..........
 
Z

zetor proxima

Guest
Re: koji plug

eee bok ljudi moj kum bi htjeo kupiti plug za zetora 6340 sad nezna dal da kupi 3 brazde obicni ili 2 brazde okretac aj plz pomozite (cijena im je tu negdje podjednaka)i dajte stranicu sa plugovima ak znate koju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: koji plug

zetor proxima kaže:
eee bok ljudi moj kum bi htjeo kupiti plug za zetora 6340 sad nezna dal da kupi 3 brazde obicni ili 2 brazde okretac aj plz pomozite (cijena im je tu negdje podjednaka)i dajte stranicu sa plugovima ak znate koju

ne budi lud, kakve 3 brazde za 75 ks traktor :shock: :shock: :shock: , samo nek on uzme 2x14 običnog pluga il okretača, svejedno, al opet ovisi kakve zemlje ima, najbolje 2x14'' koji se da štelat na 2x16'' i ore gdje god oće :!: :!:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: koji plug

6340 kod mene muku muči s 3×12 u 2brzini..
Najbolje 2×14 i to je original za oranje u 3brzini...
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
Re: koji plug

zna li tko možda koji plug za traktor od 100ks sa dobrom zaštitom od loma, koji se kamena neboji baš... čuo sam da imaju neki s hidrauličkom zaštitom, pa bil to vredilo uzet??
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: koji plug

ivek23 kaže:
zna li tko možda koji plug za traktor od 100ks sa dobrom zaštitom od loma, koji se kamena neboji baš... čuo sam da imaju neki s hidrauličkom zaštitom, pa bil to vredilo uzet??
2×16-18 ili 3×12,da možeš normlano orat..
Imam ja na svojem plugu hidrauličnu zaštitu..Jako dobra stvar..
Kod ugradnje kad kupuješ novi plug je dosta skupo,tak da ljudi baš ne uzimaju..
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
Re: koji plug

ok... samo me je to zanimalo, bolje to nego nosit kilu šerafa sa sobom... :) hvala
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: koji plug

I onda kad pukne šaraf, pa ga zacvika, pa neće van nikako... Pa još ako je vruće ili hladno vani...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: koji plug

petar kaže:
I onda kad pukne šaraf, pa ga zacvika, pa neće van nikako... Pa još ako je vruće ili hladno vani...
A ovako samo ideš malo narikverc da brazda skoči na mjesto i vozi dalje :supz:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: koji plug

marko93 kaže:
petar kaže:
I onda kad pukne šaraf, pa ga zacvika, pa neće van nikako... Pa još ako je vruće ili hladno vani...
A ovako samo ideš malo narikverc da brazda skoči na mjesto i vozi dalje :supz:
Čekaj, to je onda princip na oprugu (federplatu)?

Hidraulički bi trebao sam se vratit u brazdu.

Ali u svakom slučaju bolje nego na sigurnosni vijak, ajde još ako nije kamenito, ali u kamenjaru....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: koji plug

Pa kad zakvačiš neš staneš normlano i podigneš plug i tad se to vrati na mjesto,jedino ako brzo prođeš opterečenje onda se i u brazdi vrati brazda na mjesto...
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Najbolji plug za vladimirca

Pozdrav zanima me koji je plug ;tanjuraća;sjetvo spremač,drljća i ostalo najbolje za vladimirca hvala
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Re: Najbolji plug za vladimirca

ajte ljudi pomozite treba mi to hitno da kupim
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Najbolji plug za vladimirca

plug 2x10,12
tanjurača 20,24 diska
sjevospremač 2 metra
drljača trokrilna

sve ti zavisi o zemlji!!
 
A

Alen

Guest
Re: Najbolji plug za vladimirca

Za kojeg vladimirca? Ima ih.......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: Najbolji plug za vladimirca

zavisi od zemlje navise
ako ti je zemlja srednja ili teska moje misljenje ti je 1brazac , gledajuci povrsinu kojom raspolazes
ono sto izgubis na sirini dobijes na brzini kretanja pa ti opet dodje isto
tesko da ces plug koji sada uzmes zadrzati za traktor od 50-60 konja koji planiras uzimati u dogledno vrijeme

ja sam orao sa OLT 2X12 i to je patnja , uzorao pola njive JEDVA sreca padne kisa i otjera me u medjuvremenu kupim jednobrazca i odem da to priorem razlika OGROMNA
sa 2X12 sam isao u 1. brizini i mnogo proklizavao , stalno drndao polugama gore dole ma muka ziva
sa 1X16 u toj istoj parceli sam picio u 3. brzini bez slajfovanja i bez dima na auspuhu

da napomenem da se to desavalo u veoma teskoj zemlji , kod nas se kaze teska sionica

za ostale prikljucke opet zavisno od terena na kome si
tanjiraca 20 diskova , ne vise
drljaca 3 krila
prikolica jednoosovinka nosivosti 2-3 tone
sijacica dvoredna
za kosilicu imas problem kardan posto mu je kvacilo jednostepeno , ja koristim welger SM4 onu sa 4 diska i nemam problema , prije sam imao OLT bocnu prepravljenu od ferge , imam je i sad

tako imaj na umu da to nije neki silan traktor , obrtni moment mu je nevjerovatno veliki i to je njegova najveca prednost naravno i klirens
 

margonalis

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
45
Okretni plugovi na IMT 533 ?

Hej ljudi

Pitanjce

Vidjeh da postoje dupli okretni plugovi 10 cola, a težina im je nekih 380 kila.Zanima me da li bi to moj IMT 533 mogao podnijeti.Poglavito me zanima ako mu je to preveliki stres za hidrauliku, i kada več pričamo o hidraulici, zanime me kolika je neka maksimalna sigurna težina priključka koju taj traktor može podizati tj sa tim priključkom i raditi (šprica, sijačica koruze itd)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zanima te ovako nesto?

dsc002401800x600.jpg


dsc00242800x600.jpg


:mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh