• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
covjek kaze da bi orao 1 hektar. sta ce mu dva pluga
uzmi jednu brazdu i gotov nabrzinu, poores kak treba
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Sa 539 koristim IMT 755 i OLT Alkar jednobrazni.
Za tešku zemlju i manje površine Alkar je super, ako ga kupiš biti ćeš zadovoljan.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
za oranje do 1ha (piše da više od toga neće orat) mislim da mu bas i ne treba 2 pluga. on s jednobraznim to sve za dan poore
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ja sad imam toma vinkovica i orem 20ari,kad uzmem 533,najverovatnije cu uzeti u zakup oko1ha,a mozda i ne,pa bi onda oro samo bastu,a sigurno cu poorati nede usluzno,ali necu sigurno sve zajedno vise od2ha,a kad zavrsim skolu malo cu ozbiljnije poceti i uzecu veci traktor i naravno vece plugove,a ipak za pocetak cu uzeti jednobrazni plug,koji je od onih sto sam naveo najbolji i najdublje ore,ja bi mozda najradije imt.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
moj susjed ima 533 i ore plugom imt 752. Oranje bude savršeno - bolje nego što oru neki s novim velikim traktorima i plugovima. Čovjek se stvarno naore svake jeseni jer puno radi uslužno.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Min 12' max 14.
Gledaj kaj bi ti bilo jeftinije.možda Olt ili imt.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
sve ovisi sta si do prije kacio i orao s njim,ti najbolje znas koliko moze povuc,po meni bi bio ovaj plug prevelik za njega,al ako ga moze vuc onda nije...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala.
S obzirom na puno rupa za štelanje, mislil sam da može orati 2x10 cola. Kad sam dobil informaciju da se podešava od 12 do 14 cola, odustal sam. Mislim da bu mu 2 x 10 cola dosta. Za sada imam ravnjak Batuje 2x8 cola, koji sam proširil na 2x9 cola i ide dobro.
Tražim okretač.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Imam imt plug 755 ,10cola,2 brazde i jako dobro me služi,međutim za moj IMT 542 za zimsku brazdu i kvalitetno(dovoljno duboko)je malo previše...ako idem prvom brzom nemogu postić dubinu jel mu je malo pre...a opet ako idem s 3-4 sporom to je presporo i neslaže,tj. neokreće dobro brazdu....
Planiram uzimat jednobrazni pa me zanima preporuka koji bi mu bio najidealniji?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
olt, imt, lemind......1x14, i nećeš pogriješiti.......
 

imt 533 4wd

Novi član
Tu od
30 Lip 2012
Poruka
15
Decki pozdrav imam pitanje znaci imamo 533 doma i trebali bi neki jednobrazni plug za njega jer je stari otišo i nevalja više pa vas pitam za najoptimalnije rješenje pošto ima dosta ilovaste zemlje kod nas? Hvala unaprijed :(wasntme):
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Imaš odgovor u postu 433.
Kada sam imao 533 koristio sam OLT 1x14 koji sada koristim sa 539.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jednobrazni IMT 610.10 1x16" je odličan za eve te traktore od 25 do 60 ks :)
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ne bi ulazio u polemike o IMT-u i OLT-u, ali OLT ima dulju i spiralnu dasku i neusporedivo bolji deflektor za zaoravanje kukuruzovine. Dok IMT je dosta loš po tom pitanju. IMT samo naslanja brazdu i dosta kukuruzovine ostaje vani. Dugo sam orao sa susjedovim IMT-om, jer međusobno đoramo oruđa i alate. Na kraju sam ipak kupio OLT-a. Što se tiče težine vuče pluga tu nisam vidio nikakve razlike između ta dva pluga, isto mi je orat.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
288
evo ovako..znači imam štore 402(bogec). zanima me koji plug dvobrazni bi za njega bil ok? al da je okretač.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Taj tvoj "bogec" bu teško nosil dvobrazni okretač :(whew):
 

Najnoviji postovi

Na vrh